ijournal.cz

Křest knihy nejkrásnější české spisovatelky Terezy Čihákové „Mrcha?“

red Zdroj: a foto: archiv Terezy Čihákové 14.10.2016 Společenské akce a události
Na křtu nové knihy mladé spisovatelky Terezy Čihákové s názvem Mrcha? se v pořádné  formě ukázala manželka režiséra Juraje Jakubiska. „Mám dole dvacet kilogramů. Jak jsem to udělala? Nijak. Samo si tělo řeklo,“ prozradila Deana Jakubisková, která měla být jedním z kmotrů  knihy. Dorazila ale s výrazným hodinovým zpožděním kvůli pražské zácpě. Slavnostní akt stihl její muž Juraj Jakubisko a společně s ním i spisovatel Vladimír Páral, nová šéfka České Miss Eva Čerešňáková, Jana Doleželová a celý křest rozzářil Dan Nekonečný.

křest 

Vím, jak je těžké napsat knihu, sama jsem napsala knihu Miss versus realita a obdivuji každého, kdo uvede knížku v život. Těším se, až si Mrchu? přečtu,“ prozradila Čerešňáková. 
Juraj Jakubisko už Mrchu? četl a byl tak nadšený, že ji chce zfilmovat. „Bavili jsme se s Terezkou o zfilmování Mrchy. Je podstatné na to sehnat nyní peníze a věřím, že knížka dostane svůj filmový život,“ řekl Jakubisko. 

horvathova,_čihakova
O čem  je kniha nejkrásnější české spisovatelky Terezy Čihákové Mrcha? „Přestavte se luxusní společnici, jejíž postelí i životem prošli muži nám známých jmen. Někteří žijí v jihoafrické republice, jiní už nejsou mezi námi. Je to příběh ženy, které žila za hranicí běžných životů,“ prozradila s tím, že ženu, o které kniha je, všichni dobře známe.  Mluví se o tom, že kniha je o podnikatelce Libuši Barkové.  „Je to na motivy skutečných událostí. Nerada bych ale prozrazovala přesně,“ dodala.

ceresnakova,_ditmar

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: a foto: archiv Terezy Čihákové