Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Úterý, 20.Srpen 2019
ijournal.cz

Krasobruslařka Radka Kovaříková slavila v Muzeu Grévin

red Zdroj: Grévin, foto: Jan Kolář, -eso- 20.3.2015 Celebrity, Párty a večírky

Nejzářivější pěvecké i herecké hvězdy se společně s osobnostmi sportu a společenského života sešly ve slavném muzeu voskových figurín Grévin Praha, aby pogratulovaly české krasobruslařce Radce Kovaříkové k životnímu jubileu a Zlatému výročí. Uplynulo dvacet let ode dne, kdy po fantastickém výkonu získala zlatou medaili na Mistrovství světa v britském Birminghamu. Mezi hosty nechyběli Leona Machálková, Sabina Laurinová, Hanka Křížková, Jiří Korn, Petr Malásek, Václav Kopta, Tomáš Savka či Vlastimil Harapes. Popřát přišel i bývalý krasobruslař olympijský medailista Petr Barna. Večer moderoval Dalibor Gondík, který přišel i se svou sestrou Adélou a její dcerou.

Kovarikova _ gratulantiKovarikova Grevin (23)

                                                                                                                                                                                   
Radka Kovaříková, která patří společně s Ájou Vrzáňovou a Evou Romanovou do trojice královen ledu,
držitelek zlatého světového vítězství, vybojovala zlatou medaili v březnu 1995 na světovém šampionátu v Birminghamu společně s Reném Novotným ve sportovních dvojicích. Na slavnostním večeru prožila dojemnou vzpomínku společně se svými kolegy z muzikálů na ledě Mrazík či Popelka.

Kovarikova GrevinIMG_20150317_204457

                                                                                              „Před Birminghamem jsme sbírali skoro samá čtvrtá místa, před námi vždy skončily tři ruské páry. Až když jsme začali spolupracovat s legendární ruskou trenérkou Irinou
Rodninovou, tak jsme jim to vrátili,zavzpomínala na fenomenální chvíle krasobruslařka a oslavenkyně Radka Kovaříková. V současné době je se svým manželem, scénáristou a režisérem Jindřichem Šimkem spoluproducentkou unikátního světového projektu kouzelného muzikálu na ledě Popelka, který letos v prosinci v rámci světového turné zavítá po dvou letech opět do Prahy.

Kovarikova _ GrevinKovarikova Grevin (50)                                                                                                                                                                                     
K výročí slavného triumfu dostala Radka Kovaříková mnoho darů, mimo jiné kresbu od výtvarnice Michaely Žemličkové, jež zobrazuje Kovaříkovou na ledě, velké perníkové srdce s bruslemi od pardubického perníkářského mistra Pavla Janoše, či netradiční dárek – koš plný domácích vajec od známého lékaře Pavla Bočka.

Kovarikova Grevin (14)Kovarikova Grevin (16)                                                                                                                                                                                   

Během  večera oznámila oslavenkyně, že nedávno založila Nadaci Radky Kovaříkové, jež má za úkol podporovat mladé talentované sportovce ze sociálně slabého prostředí.

„Máme řadu talentovaných dětí, ale ne všechny mají podmínky k tomu, aby se dostaly na vrchol jako já. Mrzí mě to a chci jim podat pomocnou ruku,“ dodala Kovaříková s tím, že finanční prostředky chce získávat od sponzorů, z různých dražeb či benefičních akcí. Cílem je také vrátit krasobruslení prestižní příčku a punc výjimečnosti, jelikož tento sport je v ČR stále velmi nedoceněný.

IMG_20150317_202641IMG_20150317_202055Slavnostní akce se konala v prostorách známého muzea voskových firgurín Grévin Praha v Celetné ulici. Hosté si mimo jiné mohli prohlédnout více než 80 nejslavnějších českých i zahraničních osobností v sugestivní atmosféře slavného muzea nebo si vytvořit vlastní počítačem zkonstruovanou voskovou figurínu, čehož využily všechny známé osobnosti a zažily u toho mnoho humorných chvil.

„Vybrali jsem Grévin Praha, protože jde o zcela výjimečné a mimořádné místo v Praze, které je už podobnými eventy dobře prověřené a volba tak byla správná. Jsme spokojení, protože všichni naši hosté byli spokojení. Děkujeme za milé přijetí od vedení společnosti a za vytvoření skvělých podmínek pro uspořádání této výjimečné společenské události,“
dodal organizátor tohoto slavnostního večera manžel Kovaříkové, Jindřich Šimek.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Grévin, foto: Jan Kolář, -eso-