Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Čtvrtek, 22.Listopad 2018
ijournal.cz

Kouzelný svět skla a módy představen ve Skleněné zahradě v Novém Boru

red Zdroj: Martin Production 4.6.2015 Akce

Město skla Nový Bor potvrdilo, že si tuto svou nálepku zaslouží, neboť se zde v plné kráse ukázalo na výstavě benátského a českého skla v galerii Astera pod názvem „Skleněná zahrada – Giardino di Vetro“,  pod níž se skrývá projekt, který kombinuje svět skla a módy. Premierově se v České republice představila díla nejlepších italských sklářských mistrů. Ve spolupráci s prestižní holandskou galerií Via Venezia se podařilo vyjednat kolekci, která představila vybrané objekty od věhlasných sklářských výtvarníků jako jsou Afro Celotto, Pino Signoretto, Alfredo Barbini, Antonio da Ros nebo Ermanno Nason. Co jméno to ikona a pojem ve světě skla. Za českou stranu bojovala o zájem návštěvníků doyen české módní scény návrhářka Helena Fejková.

_MG_1328a

A tak se na sobotním charitativním odpoledni potkali známé osobnosti, mezi kterými nechyběla například francouzská herečka a šansoniérka Chantal Poullain, pro jejíž nadaci Archa Chantal byl určen výtěžek z prodeje křišťálových skleněných růží, kterých byla vyrobena pouze speciální série 50 kusů pro tuto akci. Během tohoto večera se původně prodalo 23 růží po 1.000,- Kč, takže se částka ve výši 23.000,- napsala na darovací šek, ale poté se ještě během večera prodalo dalších sedm růží a tak si Chantal odvezla finální částku v hodnotě 30.000,- Kč.

IMG_0944a

Jako další patroni tohoto charitativního odpoledne dorazili ještě také muzikant a dirigent Felix Slováček, stále usměvavé pěvecké duo Kamelie, bývalý tanečník a občasný herec Vlastimil Harapes, zpěvák a producent Martin France, rocková zpěvačka Marcela Březinová nebo herec a režisér Ondřej Kepka. Jediný, kdo se z patronů omluvil kvůli nemoci byla hlasatelka Marie Tomsová, kterou skolila chřipka.

IMG_0968aPatroni popřáli třemi větami nejen majiteli skláren Vladimíru Žílovi, který benátské sklo osobně dovezl, ale netradičně i své skleničky rozbili „pro štěstí“ na zdar akce ve velké skleněné nádobě. Svého nástroje se ujal Felix Slováček a zahrál dvě skladby, což přítomné hosty zcela dojalo, poté následoval podpatkový tanec Filipa Jankoviče s jeho tanečnicemi, zazpíval také Martin France a přehlídku Heleny ve dvou blocích předvedly baletky Národního divadla.  

Pak už se nejen patroni, ale i V.I.P. hosté tohoto odpoledne jali vyzkoušet si foukání a rytí skla, takže každý z nich si mohl zkusit vyfouknout své „umělecké dílo“, ale taky si na památku nechat vyrýt své jméno na sklenky od vína. Nebo se mohli věnovat i golfu a vyzkoušet si patování. Pro mnohé z přítomných se stal zajímavým i skleník potažený černým suknem, kde uvnitř blikaly postupně po sobě skleněné chobotnice, ryby, medúzy, srdce a další roztodivnosti.


Na zahradě, která byla vyzdobena skleněnými výtvory nejen po trávnícíh a záhonech, ale i v korunách stromů v podobě křišťálových lustrů, skleněných ptáků, lampionů a ozdobných váz a koulí se poté hosté rozprchli po celé členité zahradě, aby ochutnali výtečný raut a skvělá vína, která na vyzdobené a rozsvícené romantické zahradě obzvláště chutnala.

_MG_1362a

Při nočním odchodu z akce si každý z přítomných hostů odnesl dárek v podobě krásné broušené skleničky.

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Martin Production