ijournal.cz

Kosmetické úpravy hýždí

red Zdroj: klinika Esthé 14.10.2014 Krása a zdraví

Různé typy operací hýždí se stávají ve světě čím dál žádanější, ale je tomu tak i v našich krajinách?

Operace pozadí mají velkou tradici ve státech Jižní Ameriky a jejich obliba stále roste. Obliba roste v posledních letech i ve státech Severní  Ameriky a to zejména díky světoznámým „zadečkům“ celebrit jako jsou Kim Kardashian, Jennifer Lopez, Beyoncé, Coco Austin, Eva Mendes a další.

3

Zatímco v Evropě si nechávají ženy pozadí spíše zmenšovat nebo tvarovat, v Americe si ho stále častěji nechávají různými, a to často i nelegálními, způsoby zvětšovat a to někdy až do bizardních velikostí a tvarů.

Jaké jsou vlastně v současné době možnosti gluteoplastiky?

V našich krajinách je nejčastější operací tvarování pozadí a přilehlých oblastí liposukcí. Možností liposukce je celá řada. Je možné aplikovat liposukci klasickou, vibrační, tumescentní, ultrazvukovou, laserovou a další. „Nejvíce se setkáváme s podkožními nadbytky na zevní straně stehen, při kterých se pozadí jeví jako velmi široké. Na dojem z tvaru hýždí má vliv i tvar a objem podkožního tuku v oblasti boků. Vymodelujeme-li liposukcí tyto krajiny, pak je dojem ze zadečku úplně jiný,“ říká uznávaný plastický chirurg MUDr. Libor Kment z kliniky plastické chirurgie Esthé. Odsávání tuku přímo z hýždí není tak obvyklé a musí být provedeno s velkou opatrností, aby při nadměrném úbytku podkožního tuku nedošlo k povolení a poklesu kůže a tím celého pozadí. Výhodné jsou na tuto oblast  liposukční metody, které podporují retrakci kůže, jako je ultrazvuková liposukce Vaserlipo a nebo třeba laserová liposukce, a je možné je provést jen u mladších žen s pevnější a elastickou kůží.

1
„Při povolené kůži je nutné provést její redukci a to buď excisí kůže (operativním odstraněním) v dolní části hýždí, kdy je jizva schována v rýze pod zadečkem, nebo je možné excidovat kůži nad hýžděmi a v dolní části zad,“
vysvětluje MUDr. Kment.  Touto excisí se jednak odstraní volná nadbytečná kůže, ale je možné provést i lift (vytažení) hýždí směrem vzhůru. Tyto operace je samozřejmě možné kombinovat i se současným tvarováním liposukcí. 


Na rozdíl od jihoamerických zemí není zvětšení pozadí u nás tolik žádané. Rozhodně české ženy nestojí o velké plné zadky, ale někdy si nechají objem upravit ženy s plochým nebo pokleslým pozadím nebo s vrozenou nebo získanou asymetrií či deformitou hýždí.

„Zvětšení je možné jednak vlastním tukem (fatgrafting), což je metoda čím dál tím více populární. Ideální je pro pacientky, které primárně potřebují liposukci, při níž odsajeme tuk například z boků nebo ze zevních stehen, případně z jiných oblastí těla a odsátý tuk po zpracování aplikujeme téměř po kapkách do podkožního tuku nebo i svalu hýždí,“ popisuje hojně využívanou metodu doktor Kment z kliniky Esthé. Výhodou je, že se jedná o vlastní tkáň, která je snášena bez komplikací. Nevýhoda pak spočívá v tom, že je potřeba relativně velký objem tuku, který nelze získat u každé pacienkty a také to, že se tuk z velké části vstřebává. To může být i 30%-70%, a proto je většinou potřeba zákrok ještě opakovat. Brazilským liftem hýždí je označována metoda, kdy se odsaje tuk z boků, liposukcí se modeluje i horní část hýždí a boků a tuk se současně aplikuje do pozadí.

2„Další možností je implantace silikonového implantátu. Jedná se o obdobu zvětšování prsů. Speciální gluteální implantát se umísťuje z tenkého řezu mezi hýžděmi obvykle do prostoru mezi hýžďovými svaly,“ přibližuje u nás minimálně využívanou metodu MUDr. Libor Kment.Výhodou je okamžitý efekt a relativně velký dosáhnutý objem při jednom zákroku, nevýhodou jsou rizika spojená s implantací cizího tělesa, jako jeho opouzdření, pooperační krvácení, infekce nebo posunutí implantátu.

Výplň injekčními přírodními nebo syntetickými materiály není příliš běžná, a to kvůli potřebnému velkému objemu látky, a tím vysokou cenou, ale i vzhledem k rizikům spojených s aplikací těchto látek difúzně do tkáně. 

Zadek je spolu s prsy na ženském těle nejobdivovanější partií a proto je možnostem chirurgické úpravy potřeba  věnovat dostatečnou pozornost. Bohužel, na rozdíl od prsů, není úprava tvaru a velikosti zadečku často tak jednoduchá.

www.esthe-plastika.cz

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: klinika Esthé