ijournal.cz

Koncert pro Keňu

red Zdroj: Asante Kenya 18.2.2020 Aktuality a pozvánky

♥ KONCERT PRO KEŇU ♥Koncert_pro_Kenu

Kdy: čtvrtek 20. února 2020 v 19:00

Kde: Futurum Music Bar, Zborovská 7, 150 00 Praha

 
V rámci charitativního koncert pro Keňu se premiérově představí projekt Frantmeni Františka Černého ze skupiny Čechomor.
Účast dále potvrdili: Márdi (Vypsaná fixa), Michal Malátný + František Táborský (CHINASKI), režisér Petr Zelenka v neobvyklé roli muzikanta, Space Junkie, Cirkus Ponorka, Eniesa & PJ’s LAB, Voxel, Vasilův Rubáš, Záviš, Ondřej Hejma & Marush, Viktor Dyk, Bert & Friend, Trojky, Michal Kindl. Moderuje: Lejla Abbasová.


Lejla Abbasová, která NF Asante Kenya založila, oslavila na Valentýna své životní jubileum a přála by si, aby případným darem byla právě účast co nejvíce lidí na této akci. Výtěžek z koncertu totiž využije nadační fond Asante Kenya bezezbytku na vybudování potřebného zázemí a pracovních nástrojů pro vznikající dvouletý studijní „truhlářský“ program při Maasai Academy. Po jeho úspěšném ukončení dostanou studenti nejen certifikát potvrzující jejich odbornost, ale také základní truhlářské nářadí, díky kterému budou moci začít samostatně pracovat. Součástí projektu je také výsadba stromů, aby se udržela enviromentální rovnováha díky zvýšené spotřebě dřeva pro účely učiliště.

Asante Kenya, nadační fond založený Lejlou Abbasovou, pomáhá téměř patnáct let znevýhodněným dětem v africké Keni. Jeho prostřednictvím zde vzniklo či získalo podporu 19 projektů zaměřených zejména na vzdělávání, vyrostlo pět základních škol, internátní vzdělávací středisko pro dívky utíkající před ženskou obřízkou či počítačová učebna e-afric@ Cyber Café pro děti ze slumů v Nairobi.

Další projekty i mimo území afrického kontinentu realizoval NF Asante Kenya ve spolupráci s partnerskými neziskovými organizacemi. V současnosti jsou aktivity fondu spojené s neziskovou organizací RedTribe, která působí přímo v odlehlé oblasti Loitta Hills na hranici mezi Keňou a Tanzanií. Organizace Redtribe ve spolupráci ze zdejší masajskou komunitou vybudovala základní školu Maasai Academy a další návazné projekty, které mají zajistit maximální možnou soběstačnost nejen školy, ale celé místní komunity.
Asante Kenya se mimojiné rozhodla pro realizaci zemědelského projektu, tedy založení a obdělávaní polí v okolí školy – aktuálně pole generuje plodiny pro 12.000 obědů měsíčně – či zajištění hygienických pomůcek pro dívky, které tak ve dnech menstruace mohou docházet do školy.

Vstupenky k zakoupení zde:


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Asante Kenya