ijournal.cz

Kolagen ve výživě domácích zvířat

red Zdroj: Žraso s.r.o 16.1.2023 Fauna a Flora

Přírodní kolagen se hodí pro každodenní užití, ale i jako doplněk stravy pro psy i kočky. Zajišťuje krásnou a lesklou srst, zdravý vývoj a prevenci proti opotřebení kloubů, šlach a celého pohybového ústrojí zvířete. Kolagen je jedna z nejdůležitějších bílkovin. Působí jako lepidlo buněk, stará se o pružnost tkání, zabezpečuje elasticitu kůže a tvoří podstatnou část chrupavek. Vlastní tvorba kolagenu se zpomaluje s přibývajícím věkem zvířat, není přesná věková hranice, je to vysoce individuální záležitost. Proto je potřeba kolagen do stravy přidávat a podpořit tím tak jeho tvorbu. Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která je základní stavební kamenem pojivových tkání. Přirozeně se vyskytuje v kloubech, ve vazivových tkáních, chrupavkách, a také v zubech, pokožce a kostech. Výrobek firmy Žraso GRUB BARF KOLAGEN je redukovaný vývar z vepřových nožiček a kloubů. Je schopen zajistit potřebnou dávku kolagenu pro Vaše domácí mazlíčky. Česká firma garantuje nejvyšší kvalitu svých produktů plných aktivních vitamínů, minerálů a enzymů.

Pes image se sklenicí

„Máme několik typů kolagenu, tedy kolagen I, II, III, IV, V, největší zastoupení má však v těle kolagen typu I. V těle vzniká přirozeně, a za přítomnosti vitaminu C. S věkem ale jeho tvorba klesá. Lze ho získat pouze z živočišné stravy, rostlinná může jen podporovat vyšší tvorbu kolagenu. Doplňování kolagenu nejčastěji doporučuji zvířatům, která mají problém s pohybovým aparátem nebo s kůží, a tedy i se srstí. Slouží tady jako doplněk k další terapii, který nemá vedlejší účinky a může se brát dlouhodobě,“ uvádí MVDr. Andrea Mertová z Veterinární ambulance AJAVet. „Dále také mohou profitovat ze suplementace kolagenem zdravá zvířata v seniorském věku, sportovní psi nebo zvířata před namáhavými výkony všeobecně. U nemocných zvířat je doporučováno denní dlouhodobé podávání, u zdravých zvířat stačí pouze před a během exponovaného období,“ dodává Andrea Mertová.  

kolagen„Výrobek GRUB Barf Kolagen je de facto silný vývar – bujón z vepřových nožiček a kloubů. Vaříme ho cca 8 hodin, je skutečně silný. Čínská medicína i u lidé hovoří o silných vývarech, jako o léku. Jeho doplněním do jídelníčku zvířete, zajistíme psům a kočkám zlepšení stavu kůže a srsti či prevenci opotřebení kloubůProtože se výrobek vaří nemůžeme o něm hovořit již jako o Barf, tedy surových potravinách. Pro jeho jedinečné účinky na zdraví a vzhled zvířat jsme ho ale do našeho portfolia zařadili. Filosofií naší firmy je hledat skutečně kompletní a vyváženou stravu,“ uvádí Simona Princová, majitelka společnosti na výrobu speciálních krmiv ŽRASO s.r.o. „Náš kolagen je vyráběn tou nejčistější cestou. Získáváme ho z části zvířete, kde je kolagenu nejvíc. Jak já, tak i spousta dalších zákazníků, našim kolagenem zachránilo psy, kteří například již stářím měli problém s pohybem, jejich srst vypadala suchá a celkově zvíře působilo nezdravě. Čistota našeho kolagenu je nevšední, ojedinělá a věřte, že kdo zkusil, nelitoval a nedá na něj dopustit, stejně jako já,“ dodává Simona Princová.

SrdceGRUB BARF, KOLAGEN

Zajišťuje krásnou a lesklou srst, zdravý vývoj a prevenci proti opotřebení kloubů, šlach a celého pohybového ústrojí zvířete. Doporučené dávkování u malých plemen jedna čajová lžička na den, u střeních a velkých plemen jedna polévková lžíce na den. U koček jedna čajová lžička na den. Cena výrobku je 47 Kč za 220ml a 87 Kč za 440 ml.

Výrobky GRUB BARF lze zakoupit v prodejnách sítí Happy ZOO, Zvěrokruh, Archa Řevnice, Ratio, Easy BARF, Krmím masem. A dále na e-shopech www.grub-barf.cz, www.superzoo.cz,www.rohlik.cz, www.kosik.cz, www.krmimasem.cz, www.mall.cz, www.alza.cz,

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Žraso s.r.o