ijournal.cz

KNIŽNÍ TIP: Vycházejí Supi v hotelu Continental a další zápisky ředitele ZOO Miroslava Bobka

red Zdroj: nakladatelství Universum, ZOO Praha 24.9.2020 Knihy

Dobrodružství poznávání, velký zájem o zvířata a hravost v psaní v sobě spojuje nová kniha ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka Supi v hotelu Continental. Vydává ji nakladatelství Universum a obsahuje autorovy fejetony z jara 2018 do léta 2020. Název knihy zvolil Miroslav Bobek podle jedné z kapitol, která bezprostředně souvisí s jeho působením v Zoo Praha.

Miroslav Bobek

„Moje práce mi dává možnost prožívat mnohá dobrodružství – a dobrodružství poznávání je díkybohu jedním z nich. Nemusíte však být zrovna ředitelem zoo, abyste jej mohli dnes a denně zažívat. Nemusíte se kodrcat Mongolskem nebo prodírat subsaharskou Afrikou. Stačí vycházet vstříc zvídavosti, která je vlastní každému z nás, abyste kolem sebe viděli mnohé z toho, co ostatní nevidí. Abyste nacházeli dobrodružství i na zahradě, anebo na ještě nečekanějších místech,“ říká v předmluvě knihy Miroslav Bobek.Supi-v-hotelu-Continental_obalka.indd


Kniha obsahuje krátké, veselé a čtivé fejetony, ve kterých hrají hlavní roli zvířata. Texty píše Miroslav Bobek pravidelně o nejzajímavějších událostech, co se ve světě exotických zvířat odehrávají. Máte tak možnost dozvědět se, jak to chodí v zákulisí zoo, jaká vejce jsou nejcennější, jaké druhy zvířat se podařilo zachránit, do jakých zemí a kontinentů se odchovaná mláďata vypouštějí. Pražská zoo patří mezi nejoceňovanější na světě a její ředitel si získal popularitu díky své lásce ke zvířatům a nadstandardnímu přístupu k nim. Texty doplňují unikátní barevné fotografie mnoha zvířecích druhů.


Miroslav Bobek (1967)

Vystudoval zoologii na Karlově univerzitě v Praze. V Českém rozhlase, kde pracoval téměř dvacet let, připravil mj. projekty Africká a Nová odysea, při kterých byla sledována migrace čápů černých, a „trochu jinou reality show“ Odhalení s gorilami. Od roku 2010 je ředitelem Zoo Praha. Během jeho dosavadního působení zde byla vybudována řada nových expozic, např. Údolí slonů, Velemlokárium, Rákosův pavilon nebo Darwinův kráter, a podařilo se dosáhnout mnoha výjimečných odchovů i rekordní návštěvnosti. Prosadil rovněž letecké transporty koní Převalského do  Mongolska nebo ochranářsko-vzdělávací projekt Toulavý autobus probíhající v Kamerunu.

Bobek, Miroslav: Supi v hotelu Continental. Vydává Universum, 25. 9. 2020,
228 stran, doporučená cena 359 Kč.

ředitel Bobek

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: nakladatelství Universum, ZOO Praha