ijournal.cz

Knižní novinky z dílny Moniky KOPŘIVOVÉ

red Zdroj: www.familium.cz 1.11.2023 Knihy

Monika KopřivováMonika Kopřivová (46 let), máma tří dětí (20, 16, 9), je vystudovaná doktorka farmacie, která původně pracovala v lékárně. Po narození první dcery dostala od svého téměř devadesátiletého dědečka sepsané paměti. To ji inspirovalo k nápadu, že by bylo hezké, kdyby takovou kroniku mohl sepsat každý prarodič. Hledání kořenů, genealogie a rodinná historie je téma, které zajímá stále více lidí.

V roce 2013 vytvořila dvě knížky a sama je vydala – jmenují se „Babičko, vyprávěj“ a „Dědečku, vyprávěj“. Jsou to otevřené knížky pro zaznamenání vzpomínek od dětství po současnost. V České republice se staly bestsellerem, Monice se navíc podařilo knihy vydat i v dalších zemích Evropy, takže dnes najdete knížky „Babičko vyprávěj“ a „Dědečku, vyprávěj“, ale u řadu dalších titulů na Slovensku, ve Francii, ve Španělsku, v Německu, v Itálii či v Polsku. Knížky, které se všude těší velké oblibě, byly dosud publikovány v devatenácti zemích světa včetně jihoamerického Chile, letos navíc vycházejí v Dánsku, Slovinsku a Srbsku.

Souběžně s prvními knížkami založila Monika vydavatelství Babičkářství, které od svého vzniku přináší zajímavé a hezké dárkové knihy pro prarodiče, a také Familium, které nabízí smysluplné tituly pro celou rodinu. Mezi nejznámější tituly vydavatelství patří „Strom života naší rodiny“, „Naše výlety“, „Jak rostu“, „Velká kniha vánočních detektivek a záhad“, „Cestuj“ nebo společenská hra „Jak to tenkrát bylo?“ a řada dalších. A ty nejoblíbenější postupně vycházejí nejen u nás, ale i dalších zemích světa.


Letos uvádí na český trh hned několik nových titulů.Velká kniha detektivek – zdánlivě nemožné zločinyVelká_kniha_detektivek_-_zdánlivě_nemožně_zločiny_1_obalka

Agatha Christie, Stephen King, Edgar Allan Poe, Erle Stanley Gardner, Sir Arthur Conan Doyle a mnoho dalších

Kabina lanovky, turecké lázně, anglické panství, uzavřený trezor – zločin není nikde nemožný.

Velká kniha zdánlivě nemožných zločinů je originálním dárkem pro všechny, kteří mají rádi kvalitní detektivní příběhy. V knize najdete nejen klasické záhady zamčeného pokoje řešené geniálními mozky světoznámých detektivů, ale také povídky s nečekanými místy činu a neobvyklými dekoracemi.

Záhada zamčené koupelny, Případ létající mrtvoly, Ptáček v hrsti a mnoho dalších. Představujeme vám nejlepší kolekci detektivek o zdánlivě nemožných a neproveditelných zločinech. Získala si srdce čtenářů celého světa a uchvátí i vás. Pohodlně se usaďte a vychutnejte si dvacet napínavých a tajemných příběhů světového zločinu.

Kniha je ideálním dárkem a skvělým společníkem pro dlouhé zimní večery, kdy zamykáte dveře a věříte, že jste v bezpečí…

Doporučená prodejní cena: 590 Kč
ISBN 978-80-88333-45-6
Formát: 22 x 26 cm, pevná vazbaKočky_vládnou_světu_-_tarotKočky vládnou světu – tarot

Sada vykládacích tarotových karet s průvodcem

Poznejte kočičí moudrost ukrytou v magickém umění tarotu

Sada vykládacích karet Kočky vládnou světu je krásným dárkem pro všechny, kteří se chtějí naučit umění tarotu. Součástí dárkového balení s originálními ilustrovanými kartami je i průvodce s návody a podrobnými výklady tarotu. Karty jsou tak vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilejší nadšence. Objevte a poznejte kouzlo tarotu s unikátní dárkovou sadou oslavující moudrost a půvab koček v mnoha podobách.

Kočky vládnou světu – jedna z nejoblíbenějších tarotových sad na světě

ISBN: 978-80-88333-39-5
Doporučená prodejní cena 647 vč. DPH.


Bible_vínaBible vína

Mistrovský průvodce vínem

Světový bestseller se speciální kapitolou věnovanou moravským a českým vínům

Chcete si zlepšit své vědomosti o víně, ale nevíte, kde začít? Nejste si jistí, že to, co pijete, je vynikající láhev nebo jen marketingový trik? Chcete vědět, jak si správně koupit to nejlepší víno? A blýsknout se svými znalostmi před přáteli? Nebo chcete dát někomu ze svých blízkých originální dárek, který umocní jeho požitek z pití vína?


O víně je pořád co se učit. Bible vína je praktický průvodce vaší cesty za vínem. Zahrnuje všechny důležité informace o víně podané unikátní přehlednou a srozumitelnou formou. Díky moderní ikonografice a mapám vždy snadno najdete to, co hledáte.

Bible vína vás naučí poznat a ohodnotit kvalitu. Dozvíte se, jak s vínem správně zacházet, servírovat ho, skladovat ho a nechat ho stárnout. Objevíte nová vína, která vám budou chutnat, a výborně dokážete vybrat to správné víno ke každému jídlu. Získáte tolik nových vědomostí, že si nezadáte s profesionálními someliéry.

Bible vína je kniha, která se díky svému jednoduchému přístupu k poznávání vína stala světovým bestsellerem. Knihu využívají jak experti a someliéři, tak i nadšení fanoušci vína po celém světě.

Autoři této knihy Madeline Puckette a Justin Hammack jsou zároveň zakladatelé světoznámého portálu Winefolly.com

  • 5 ZÁKLADNÍCH parametrů vína
  • JAK VÍNO DEGUSTOVAT, uchovávat, nechat dekantovat a podávat
  • SNOUBENÍ s jídlem
  • PŘES 100 oblíbených i méně známých odrůd vín včetně jejich chuťových profilů
  • Všechny SVĚTOVÉ VINAŘSKÉ REGIONY s podrobnými mapami
  • MORAVSKÁ A ČESKÁ VÍNA
  • TIPY, které vám pomohou stát se odborníkem


ISBN: 978-80-88333-44-9
Doporučené prodejní cena: 690 Kč vč. DPH
Autoři: Madeline Puckette a Justin Hammack
Formát: 210 x 275 mm

hra_devadesátkyDevadesátky

Nejzábavnější party hra pro všechny, kteří prožili devadesátky.

Vzpomínáte si, co jste tehdy nosili? Co se hrálo za počítačové hry? Jak to vypadalo v restauracích? Čím se jezdilo? Pamatujete na kazety a diskety? A jaké to bylo v době bez mobilů a internetu? Vybavíte si nejznámější kriminální kauzy? Nebo jak jste prožívali vítězství v Naganu?

Ve hře budete popisovat výrazy týkající se devadesátek, poslouchat a hádat dobové hity, předvádět filmy a televizní pořady a trochu rýmovat. Připomenete si nejzajímavější momenty divokých a nespoutaných devadesátek. Čelit budete i nečekaným dobovým nástrahám. Vyhrává tým, který se dostane jako první do roku 2000.

Hra je určena pro 3 až 20 hráčů. Najdete zde stovky devadesátkových písniček i filmů. Hra obsahuje 540 karet a 3 820 úkolů, takže se vám nikdy neohraje.

Doporučená prodejní cena: 890 Kč vč. DPH
EAN: 8594185199816

Všechny tituly najdete na portálu www.familium.cz, který nabízí zajímavé, originální a smysluplné dárky pro celou rodinu a www.babickarstvi.cz  (tak jako pro děti hračkářství :-), které je místem, kde se dají zakoupit zajímavé a milé dárky pro babičky a dědečky. Koncepce portálu vychází ze skutečných potřeb seniorů, a kromě knížek nabízí i další dárky, které pomáhají babičkám a dědečkům zlepšit kvalitu života. Oba portály mají v České republice přes 160.000 zákazníků a jsou velmi pozitivně hodnoceny především netradičním obsahem, osobním přístupem a atmosférou.

Všechny tituly zakoupíte také u všech dobrých knihkupců.

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.familium.cz