ijournal.cz

KiDÓ: pohádkou proti šikaně

red Zdroj: www.kidosuperhero.com 13.2.2024 Film, Pro děti

Cinemagrafová pohádka z dílny fotografa a držitele prestižních mezinárodních ocenění či domácího Czech Press Photo – Matěje Derecka Harda bude mít konečně svou premiéru. V roce 2023 byla tato originální pohádka zařazena do oficiálního výběru festivalu Web Series Fest Global v Hollywoodu! Po úspěšném crowdfundingu, kdy se vybíraly peníze na dokončení druhé části této originální pohádky, je jasné i datum a místo premiéry. Ta se uskuteční v pátek 23.2.2024 ve velkém sále ústřední knihovny v Praze na Mariánském náměstí.

KiDÓ

KiDÓ. je klidná a vizuálně velmi působivá pohádka, která je určena dětem ve věku 6-12 let a je zaměřená proti šikaně a násilí mezi dětmi. Je vyprávěna formou velmi originálního cinemagrafu, tedy kombinace statické fotografie, doplněné o video prvky, hudbu z dílny světového skladatele Karla Havlíčka, zvuky a mluvené slovo. Pohádka je nadabována do sedmi jazyků včetně exotické japonštiny. Díky videoprvkům je pohádka zároveň interaktivní a děti opravdu velice baví hledat, co se, ve kterém obrazu zrovna hýbe.

KiDÓ

Příběh se dotýká klasicky boje dobra proti zlu, v tomto případě tedy proti šikaně, kterou si sám autor na základní škole prožil. KiDÓ. je maličký chlupatý superhrdina, který ožil a vylezl z rozbitého telefonu chlapce jménem Max, kterého uzurpují tři starší kluci. Celý projekt vznikal od samého začátku v úzké spolupráci Matěje a jeho manželky Mari a to ihned, jakmile se dozvěděli, že čekají jejich milovanou dceru Emu. „Chtěli jsme pro Emičku něco, co nám na trhu s audiovizuálními pohádkami prostě chybělo. Něco klidného, inteligentního a vizuálně krásného!“ říká Matěj Dereck Hard, který na projektu spolupracoval kromě své drahé polovičky také s menším tvůrčím teamem.

DAVID_KRAUS__S_KIDÓ._PANÁČKEM

Cinemagrafová pohádka má záštitu primátora hlavního města Prahy pana Bohuslava Svobody, hejtmanky středočeského kraje paní Petry Peckové a také Linky bezpečí, která letos slaví 30leté výročí. Patrony projektu jsou osobnosti jako Andrea Kerestešová-Růžičková (která v pohádce hraje maminku ústředního hrdiny), Ondřej Brzobohatý, Přemek Forejt, Sharlota, David Kraus a další. Po 23.2. se chystá premiéra obou dílů pohádky také na VoD platformách jako YouTube či Stream.cz. Kromě toho je naplánovaná online edukativní beseda včetně promítání KiDÓ. na prvním stupni základních škol po celé ČR.

ONDŘEJ_BRZOBOHATÝ__S_KIDÓ._PANÁČKEM

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.kidosuperhero.com