ijournal.cz

Kateřina Votavová křtila kalendář sportovců z jižních Čech

red Zdroj: ag. Verona, foto: Swoby 20.12.2016 Nezařazené

Agentura Verona pokřtila již pátý charitativní kalendář Power of breath 2017. Cílem je představit významné sportovní osobnosti se vztahem k jižním Čechám a ziskem z prodeje kalendáře pomoci občanskému sdružení Haima, podporující oddělení dětské onkologie. Autorem se stal sportovní fotograf Jiří Šimeček, který zvěčnil fotbalistu Jana Kollera, dále krasobruslaře Tomáše Vernera nebo hokejistu Václava Nedorosta a mnoho dalších. Na galavečeru v galerii Dvořák se vybralo krásných 40 000 Kč.  

drazba_fotografii

Českobudějovická Agentura Verona se každoročně pyšní kalendářem, jehož ústředním tématem je vnitřní síla člověka vybízející k vůli bojovat. Oslovené tváře jsou bojovníci z různých sportovních odvětví a mají vždy vztah k jižním Čechám. Pro letošní ročník je hvězdou kalendáře špičkový fotbalista Jan Koller, dále plavec  Arny Petráček, který je držitelem zlaté medaile z paralympiády v Riu, skokan na lyžích Jan Matura, krasobruslař Tomáš Verner, Martin Michek za motocross, Jindřich Vácha za karting, tenista Lukáš Dlouhý, skokan na lyžích Jan Matura, hokejista Václav Nedorost, Lukáš Květoň či Aleš Kotalík, generální manažer ČEZ Motoru Stanislav Bednařík a prezident stejnojmenného hokejového klubu Roman Turek, na fotografii se objevil také klub SK Dynamo a v poslední řadě i volejbalisté klubu Jihostroj.

„Pomáhat potřebným je důležité, a proto si na tento projekt vždy moc rád udělám čas,“ říká historicky nejlepší střelec naší fotbalové reprezentace Jan Koller. „Power of breath fotím pátým rokem a pracuje na něm skvělý tým lidí, což je o důvod více vracet se do mého rodiště,“ usmívá se Koller, který se z Monaca stále vrací hrát fotbal za Smetanovu Lhotu, kde se narodil a s fotbalem také začínal. Ze vzniklých fotografií Jiřího Šimečka je vytvořen barevný A3 kalendář, který tiskárna Inpress zajistila zdarma. Krásnou sumu 40 000 Kč získanou prodejem vstupenek a dražbou fotografií věnovala pořadatelka Veronika Poláková občanskému sdružení Haima České Budějovice, které pomáhá dětem s hematoonkologickým onemocněním. „Z Jižních Čech pochází řada významných osobností ze světa sportu a tak vznikla myšlenka vytvořit projekt Power of breath a pomoci dobré věci,“ říká Veronika Poláková z Agentury Verona.

krest_kalendare
Slavnostní galavečer zahájila svým hudebním vystoupením zpěvačka Tereza Vítů známá také jako herečka ze seriálu Ulice. Pak už se diváci kochali módní show předních značek a modelky se představily také ve spodním prádle místního butiku Roosevelt Fashion Store, patřící modelce Kateřině Votavové. Organizátorka Veronika Poláková zajistila také taneční vystoupení NG Dance crew. Rolí kmotrů kalendáře se zhostila finalistka České Miss 2010, modelka Kateřina Votavová a „zlatý“ Arnošt Petráček. „Všem lidem na světě bych přála, aby byli zdraví a pak by nebyla potřeba organizovat charitativní akce,“ říká Votavová. Obdivovatelé sportovců z kalendáře pak měli jedinečnou možnost vydražit si fotografii a přispět tak na charitu. Nutno podotknout, že dražba byla velmi zajímavá, hokejista Lukáš Květoň věnoval do dražby také hokejový dres a o ten se strhla rvačka. Častokrát se o svou fotografii přetahovala partnerka Stanislava Bednaříka a majitel modní značky Buri Made Štěpán Bittner. Fotografii Tomáše Vernera si vydražila modelka Kateřina Votavová. 


Votavova_vydrazila_Vernera
Organizátorka Veronika Poláková z Agentury Verona předala šek na 40 000 Kč vedoucímu lékaři dětské hematoonkologie MUDr. Pavlovi Timrovi z občanského sdružení Haima České Budějovice. „Velmi děkujeme Veronice Polákové za to, že už pátým rokem věnuje své úsilí k zorganizování tohoto krásného galavečera a výtěžek věnuje našemu sdružení,“ říká Pavel Timr. Celým večerem provedla moderátorka z Rádia Kiss Jižní Čechy Adéla Jirkalová.

 slecna_si_vydrazila_Arnyho_Petraska

Partnerem projektu Power of breath 2017 je Carmen Clinic. Dámy Iveta Plemlová a Marcela Vazačová spojily křest kalendáře s otevřením salonu a hostům připravily ochutnávku doplňků stravy pro sportovce. Dále zmiňovaná Tiskárna Inpress, které patří obrovské poděkování za tisk kalendářů. Partnery jsou také Kamaro oil, BMW MNC Group s.r.o., McDonald, Nákupní galerie Dvořák a hotel Dvořák, Roosevelt Fashion store, Replay, Pandora, Gerry Weber, Domácí péče Třeboň, HC Motor, SK Dynamo, VK Jihostroj, Heaven Gym, Fine Food Academy Jana Kroba, Galerie moravských vín, Atlant cz a Best café, Pure Joy Lab a Best Line.

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: ag. Verona, foto: Swoby