ijournal.cz

Kamarádka do kapsy, aneb správně zvolená panenka

red Zdroj: Zapf Creation 1.3.2016 Pro děti

Každá holčička, a dnes i chlapeček, touží po panenkách. Jak vybrat takovou společnici, která potěší?

Sparkle Bay Flicker Fish Angel FishZásadním momentem, který byste při výběru měli zvažovat, je věk dítěte. S jinou panenkou si bude hrát batole, s odlišnou teenager. Děti v různých věkových kategoriích si s panenkami hrají jinak a je tedy na místě myslet i na to, jestli mohou zvolenou hračku poškodit, ublížit si jejími částmi a podobně.


  1. Děti 0 až 3 roky věku – Bezpečí je na prvním místě. Proto by se panenka neměla dát rozložit do malých kousků, ideálně by měla být látková. Mazlící. Ideálně taková, kterou lze snadno vyprat v pračce.

Tip: BABY Born for Babies, cena od 379 Kč, My Little BABY born Super Soft, cen od 619 Kč

BABY born for babies Maly usinacek na mazleni

  1. Děti 3+ – Jakmile je batole trochu starší, chce především napodobovat maminku. Jeho hra bude tedy více všestranná. Děti v tomto věku panenky rády převlékají, starají se o ně. Jsou pečující, což je zásadní způsob chování, který byste měli mít na mysli při nákupu panenky. Rády také svoje figurky koupají, krmí, vodí na procházky – zkrátka dělají vše, co maminka. Občas ovšem s nejistým výsledkem. Pozor tedy, panenka pro tuto věkovou kategorii by měla být z omyvatelného plastu, s možností dokoupení doplňků, ale také skladná, protože počítejte s tím, že ji budete nosit všude s sebou.

Lalaloopsy Girls Pix E FluttersTip: Baby Born, Zapf Creation, cena od 1499 Kč

  1. Děti ve věku 6 let – Potřebují panenky, které budou zároveň talismanem. Dovolte jim, vzít si oblíbenou figurku do školy, holčičky na nich rády demonstrují, čím se v budoucnu chtějí stát. Tedy baletkou, učitelkou, princeznou. K tomu je zapotřebí mnohou doplňků, s tím také počítejte, a jak si do panenek malé slečny projektují své touhy, učí se pozitivní hře, péči o ně, tedy je češou, koupou, nechávají vyspat, nutí je dělat úkoly. Aby si takovou panenku mohla vaše dcera pronést do školy a mít své alter ego stále při sobě, myslete při nákupu především na velikost figurky.

Tip: Panenky Mini CHOU CHOU, cena od 219 Kč, panenka         Lalaloopsy Girls, cena od 549 Kč

 

Děti se při hře s panenkami dělí do dvou skupin. Ty, které sní, a ty druhé, kteří pečují. Snílci projektují do hry s panenkou své představy, prožívají s nimi dobrodružství, na která v běžném životě nezbývá čas. Panenky jsou společnicemi, které jim ukazují, jak dobrodružný svět může být. Panenky, jako dobrodružné kamarády jim pořizujte a rozvíjejte společně kreativní myšlení. V budoucnu se vašim dětem bude velmi hodit.

image

Skupinka dětí, které se učí pečovat o někoho jiného kromě sebe, se díky panenkám učí zodpovědnosti, proto se na své ratolesti nezlobte, když si figurky nosí k obědu, vezou je s sebou na výlet a večer nechtějí spinkat, dokud nezazpívají ukolébavku své panence. Z takových dětí totiž jednou vyrostou skvělí rodiče, kteří hlavní přístup k péči o nejmenší členy rodiny – okoukali u svých skvělých rodičů. Gratulujeme.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Zapf Creation