Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Čtvrtek, 19.Červenec 2018
ijournal.cz

Kalendář Proměny 2016: film a hvězdy v nečekaných fotografiích

red Zdroj: © Kalendář Proměny 2016, Petr Kurečka a Marek Škarpa, foto: Petr Kurečka 21.11.2015 Párty a večírky, Veřejné projekty

Kalendář Proměny 2016 je tady s dalšími dvanácti fotografiemi, které představují české a slovenské osobnosti v nečekaných rolích, tentokrát opět filmových. Série portrétů slavných filmových postav vznikla opět pro nadaci Archa Chantal herečky Chantal Poullain a celý výtěžek spolu s výnosem z prodejen kalendářů opět pomůže projektům, které nadace každoročně realizuje v českých nemocnicích.

1_Proměny_leden_2016_Chantal_Poullain_Kloboučník_Alenka_v_říši_divů_u2_Proměny_únor_2016_Jan_Budař_Forrest_Gump
Prostředky, které nadace získá z prodeje kalendáře Proměny a z charitativní dražby originálů fotografií se opět promění v zrekonstruovaná dětská oddělení v českých zdravotnických zařízeních“ upřesnila ředitelka nadace Tereza Valentová a dodala: „Kalendář vzniká každoročně už sedm let a pomáhá nám financovat náročné úpravy, které zlepšují prostředí pro malé pacienty po celé republice. Poděkovaní tak patří nejen těm, kteří si kalendář pravidelně kupují, ale i všem osobnostem, které mu věnují svůj čas a stanou se jeho tvářemi.“

3_Proměny_březen_2016_David_Prachař_Gandalf_Pán_Prstenů4_Proměny_duben_2016Karel_Heřmánek_Mrs_Doubtfire
Kalendář byl slavnostně pokřtěn 18. listopadu a vy si ho nyní můžete objednat na internetových stránkách www.kalendarpromeny.cz. Na křtu se objevili některé tváře z letošního kalendáře Proměny 2016 Lenka Krobotová, Chantal Poullain, Jitka Schneiderová Vladimír Polívka, ale přišli i další: Jiří Knot, Klára Melíšková, Jaroslav Plesl, Anna Polívková, Filip Rajmont, Marian Roden, David Suchařípa, Šárka Vaculíková a Martin Zach.

5_Proměny_2016_květen_Lenka_Krobotova_Dr._Zloun_AustinPowers6_Proměny_červen_2016_Bára_Hrzánová_Sestrav_akci

Autory kalendáře Proměny jsou fotograf Petr Kurečka a režisér Marek Škarpa a už posedmé se jim podařilo dát dohromady vizuálně silné fotografie a zajímavou sestavu osobností, které se nebály jejich mnohdy ztřeštěných nápadů. „Každý rok sedíme nad prázdným papírem a docela dlouho přemýšlíme, jestli jsme už nevyčerpali všechny nápady. A je pravda, že je to každým rokem těžší a těžší. Už jsme fotili téměř s každým, kdo je pro nás hvězdou v tom pravém slova smyslu a také už jsme vyčerpali ty nejznámější předlohy pro naše fotografie,“ říká Petr Kurečka, fotograf Proměn. Režisér Marek Škarpa ho doplňuje: „V jednu chvíli ale přijde první nápad, u kterého se zasmějeme, najednou je těch nápadů několik a během pár dní máme na stole víc jmen a předloh, než potřebujeme. Pak přijde další těžký okamžik. A to vybrat tu nejlepší sestavu z toho, co se nám líbí a co si myslíme, že se bude líbit vybraným hvězdám.“

7_Proměny_červenec__2016_Milan_Kňažko_Hannibal_Lecter_Mlčení_jehňátek8_Proměny_srpen_2016_Lilian_Malkina_Baron_Prášil

Kalendář pro rok 2016 se vrátil k tématu filmu a vzniklo 12 portrétů slavných filmových ikonických postav. Napříč filmovými žánry a stoletím kinematografie. V kalendáři se tak setkávají legendární Baron Prášil v podání Lilian Malkiny s Maskou Vladimíra Polívky, kočičí ženou Jitky Schneiderové, nebo Mrs. Doubtfire Karla Heřmánka. „Nejtěžší jsou fotografie s komplikovaným kostýmem nebo maskou. Taková byla letos právě Chantal Poullain a její Kloboučník z Alenky v říši divů, nebo Gandalf s Davidem Prachařem. Zdánlivě jednoduché fotografie, jakou je Forrest Gump v podání Honzy Budaře, jsou zase n&a acute;ročné v dokonalém zachycení předlohy. U takové fotografie vám nepomůže ani maska ani kostým,“ popisuje nástrahy Proměn fotograf Petr Kurečka.

9_Proměny_září_2016_Roman_Šebrle_Superman10_Proměny_říjen_2016_Karel_Gott_Kmotr_Don_Corleone

Proměny 2016 si dávají záležet na tom, že ne každý na první pohled pozná osobnost, která se pod maskou skrývá. Tak je tomu třeba u postavy plešatého Doktora Zlouna z filmu Austin Powers, kterou si s radostí vystřihla herečka Lenka Krobotová. Dalším příkladem je hrozivá postava Hannibala Lectera, kde si slovenský herec Milan Kňažko zakryl celou tvář a prozrazuje ho jen hrozivý pohled. „Zrovna Hannibala bych si na stěnu v obýváku ze strachu asi nepověsil, ale Milan Kňažko byl dokonalý. Když jsme začali fotografovat, skoro nemluvil a jen na nás upíral ten strašidelný pohled. Úplně mi běhal mráz po zádech,“ přiznává d ruhý z autorů, Marek Škarpa. Úplně z jiného těsta je zábavná Sestra v akci Báry Hrzánové nebo hrdinský retro Superman v podání sportovce a moderátora Romana Šebrleho.

11_Proměny_listopad_2016_Vladimír_Polívka_Maska12_Proměny_prosinec_2016_Jitka_Schneiderová_Kočičí_žena

A to nejlepší nakonec. Karel Gott se ujal role Dona Corleoneho z filmu Kmotr s noblesou sobě vlastní. „Karel je pro nás takovou třešinkou na dortu. Fotografovali jsme s ním pro kalendář Proměny už podruhé a těšíme se, že se potkáme i do třetice. Teď mu hlavně přejeme brzké uzdravení a určitě mu pošleme velké pozdravy přímo ze křtu kalendáře 18. listopadu,“ uzavírají Petr s Markem, autoři kalendáře.

Kalendář vznikal pro Nadaci Archa Chantal. Vedle zakladatelky nadace Chantal Poullain v něm najdete i další hvězdná jména. Posuďte (výše) sami: Jan Budař, Karel Gott, Karel Heřmánek, Bára Hrzánová, Milan Kňažko, Lenka Krobotová, Lilian Malkina, Vladimír Polívka, David Prachař, Jitka Schneiderová a Roman Šebrle.

Vybrané zarámované podepsané fotografie a originál kalendáře se všemi osobnostmi s mikrofonem dražili Filip Rajmont společně s Chantal Poullain. Dražba dopadla následovně:

Promeny_2016_Don_Corleone

Největší úspěch měla fotografie Karla Gotta, který si v kalendáři zahrál na legendárního Kmotra. Fotografie byla vydražena za 200.000,- Kč. Na druhé příčce se umístila Bára Hrzánová se svou Sestrou v akci a pomohla získat 100.000,- Kč. Třetí místo obsadila Chanatal Poullain, která je v kalendáři PROMĚNY 2016 zobrazena jako Kloboučník z Alenky v říši divů. Její fotka vynesla 82.000,- Kč. Jitka Schneiderová se svou rolí Kočičí ženy získala 70.000,- Kč. Originál kalendáře se vydražil za 30.000,- Kč . Současně se křtilo i CD Chantal – Život na laně, které výslednou částku dražby zvedlo ještě o 7.000,- Kč.

Dražba velkoformátových originálů fotografických portrétů z kalendáře PROMĚNY 2016, dražba originálního výtisku kalendáře a dražba CD Chantal – Život na laně vynesla letos Nadaci Archa Chantal 489.000,- korun.

www.kalendarpromeny.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: © Kalendář Proměny 2016, Petr Kurečka a Marek Škarpa, foto: Petr Kurečka