ijournal.cz

Kalendář Pirelli přinesl více než dvě stě tisíc korun na podporu onkologické léčby

Výtisk kultovního kalendáře Pirelli s pořadovým číslem 141 byl v internetové aukci na iDNES.cz dne 6. 12. 2017 vydražen za 205 000 Kč. Získané finanční prostředky budou věnovány Masarykovu onkologickému ústavu, který je použije na obnovu a modernizaci infuzních pump pro protinádorovou chemoterapii.

aukce kalendáře
Za 17 let spolupráce společnosti Pirelli s Masarykovým onkologickým ústavem se v aukcích podařilo získat již téměř čtyři miliony korun. Brněnský Masarykův onkologický ústav patří ke špičce ve svém oboru, nejen v České republice. Jsou zde soustředěny všechny medicínské obory potřebné pro komplexní onkologickou péči. Ročně ústavem projde 170 000 ambulantních a 10 000 hospitalizovaných pacientů.

„Kalendář Pirelli je proslulý inspirujícími fotografiemi. Ale stále silnější je i jeho charitativní poslání. Je skvělé, že během 17. aukce kalendáře se podařilo inspirovat také k myšlence pomoci druhým a společnými silami jsme podpořili dobrou věc. Tentokrát bude částka 205 000 Kč věnována na nákup infuzních pump pro protinádorovou chemoterapii,“ říká Zdeněk Vacl, marketingový ředitel společnosti Pirelli.

DUCKIE_THOT_M_BNovou edici kultovního kalendáře Pirelli, jejíž výtisk byl předmětem aukce, vytvořil uznávaný módní fotograf Tim Walker, který se při tvorbě nechal inspirovat proslulou pohádkou Lewise Carrolla Alenka v říši divů. Walker tentokrát ke spolupráci vyzval pouze modely a modelky tmavé barvy pleti. Není to však v historii slavného kalendáře poprvé. Stalo se tak už v roce 1987, na snímcích se tenkrát i nyní objevila Naomi Campbell. Kromě modelek však nový kalendář Pirelli představuje také muzikanty, herce, nebo politické aktivistky. Najdete zde například jihoafrickou modelku Thando Hopa, která dokázala sladit kariéru úspěšné právničky s účastí na řadě nápaditých fotografických setů. Neohrožená Lupita Nyong představuje plcha a Whoopi Goldberg se vtělila do postavy vévodkyně. Ale základ stále tvoří působivé fotografie hlavní hrdinky. Krásná modelka Duckie Thot v roli Alenky nese vlastní příběh dítěte súdánských uprchlíků, kteří zakotvili v Austrálii, a věrně představuje současnou Alenku převtělenou do Carrolovi neposedné hrdinky.   

Další informace na www.pirellicalendar.com

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Pirelli