ijournal.cz

Kaki Persimon Bouquet – Podzim s sebou přináší „ovoce bohů“

red Zdroj: www.nejkaki.cz 30.9.2021 Gastronomie

Oranžové ovoce kaki Persimon Bouquetoznačovali staří Řekové jako plod bohů a s právě přicházejícím podzimem a zimou se blíží jeho sezóna. Sladké, šťavnaté ovocebez pecek a semínek nejenom skvěle chutná, ale je doslova nabité zdravím. Snadno se krájí a nemusí se loupat, takže ho milují i děti. Perfektně se hodí i do kuchyně. Využijete jej na mnoho způsobů při přípravě salátů, omáček, hlavních jídel, dezertů a zavařenin. Výborné je i sušené kaki. Pro začátek ho můžete zkusit přidat do cheesecaku, štrůdlu, ovesné kaše nebo třeba jen do jogurtu či jako náplň do palačinek.

 fresh ripe persimmons


Persimon Bouquet je sezónní ovoce, sklízí se během září a října. My ho dnes oceňujeme nejen kvůli vynikající chuti, ale také jako výkonného pomocníka v boji o zdraví. Díky vysokému podílu vitamínů, vlákniny a minerálů (vitamin A a C, draslík, vápník, hořčík, fosfor, železo, mangan) vám právě na podzim pomůže posílit váš imunitní systém. Pozitivně působí i na metabolismus, pomáhá při stresu, nervozitě a únavě.

Kaki_Persimon_Bouquet

Ovoce s názvem kaki má původ v Asii, odkud se dostalo do celého světa. V průběhu předvánočních měsíců tak pravidelně zdobí například stromy ve Středomoří. To nejlepší kaki široko daleko roste kolem Valencie, kde pod horkým španělským sluncem nabírá na chuti i vitamínech.

Kaki_Persimon_Bouquet

Plody kaki Persimon Bouquet jsou k dostání od konce října např. v obchodní síti Kaufland, Globus a v kamenných maloprodejnách. Cena se pohybuje od 8 do 18 Kč za kus. Více informací na www.nejkaki.cz.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.nejkaki.cz