Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Čtvrtek, 19.Červenec 2018
ijournal.cz

Jitka Čvančarová si oblékla skleněné střepy

red Zdroj: DEBRA ČR 15.11.2015 Celebrity, Společnost a osobnosti, Veřejné projekty

reditelka debra a jitkaJitka Čvančarová už pošesté vyzvala dvanáct významných osobností, aby se zapojily do kampaně na pomoc lidem s nemocí motýlích křídel. Společně s  Lucií Robinson pak vytvořily sérii fotografií pro nový ročník kalendáře 12 plus 12, z jehož prodeje půjde sto procent prostředků na léčbu tohoto onemocnění. Objeví se v něm například Anna Geislerová, Dan Bárta, Ben Cristovao, Simona Krainová, Tereza Voříšková, Lucie Vondráčková, Dara Rolins  a dalších pět osobností českého veřejného života.

Když se narodíte s nemocí motýlích křídel musíte od prvního okamžiku bojovat s krutým osudem ba přímo o život. Každý den překonáváte nesnesitelnou bolest, každý krok musíte několikrát zvážit. Svoje místo ve společnosti, své přátele, partnery, ty všechny hledáte mnohem déle a obtížněji, pokud je vůbec najdete… A tak z vás nakonec rostou sice křehké, ale neuvěřitelně silné osobnosti,“ říká dlouholetá patronka charitativní organizace DEBRA ČR Jitka Čvančarová a dodává: „Letos jsme pro kalendář zvolili jako hlavní motiv všech fotografií sklo. Fotografie vyjadřují krásu, ale i zranitelnost a všudypřítomnou bolest, která je pro nemoc motýlích křídel tak příznačná.“ Právě sklo svojí křehkostí odkazuje k jednomu z hlavních symptomů nemoci motýlích křídel, kůži, která je tak jemná, že jí může i dotyk nebo pohlazení způsobit bolestivou ránu.

Do kampaně na podporu lidí s nemocí motýlích křídel se letos zapojili Ben Cristovao, Dan Bárta, Anna Geislerová, pro kterou šaty připravil Jakub Polanka, Tereza Voříšková, Radek Jaroš, Terezie Kovalová, Musa, Barbara Nesvadbová, Adéla Pollertová, Dara Rolins, Lucie Vondráčková a Simona Krainová. Ta ke svému rozhodnutí podpořit kampaň 12 plus 12 říká: „Jsem ráda, že můžu pomoci lidem, kteří trpí nemocí motýlích křídel. Přestože se u nás toto onemocnění dotýká celkem velkého počtu lidí a léčba je velmi nákladná, chybí u nás dostatečná osvěta. Proto jsem se rozhodla, že pomůžu povědomí o této nemoci šířit dál.

Charitativní organizace DEBRA ČR, která kampaň 12 plus 12 organizuje, v Česku působí jedenáct let a za tuto krátkou dobu provedla doslova revoluci v péči o nemocné a dnes je díky ní a specializovanému Klinickému centru v Brně Česká republika na světové špičce v léčbě nemoci motýlích křídel. Není to například dlouho, kdy se maminky malých pacientů snažily znovu použít dříve sterilní ošetřovací materiály, protože neměly peníze na nové. Dnes už díky proplácení těchto pomůcek zdravotními pojišťovnami mají k dispozici dostatek toho nejlepšího krytí,“ doplňuje Jitka Čvančarová.

Soucítím s nemocnými, jejich rodiči, příbuznými. Tak nějak se mě zrovna tohle onemocnění víc, aniž bych věděl proč, dotýká. DEBRA je navíc takové malé, funkční, efektivní, jednoznačně cílené, průhledné seskupení a Jitku Čvančarovou považuji za svou kamarádku, tím pádem jí důvěřuji a držím jí palce,“ říká Dan Bárta, proč už se poněkolikáté stal tváří kampaně 12 plus 12.

Kalendář na rok 2016 věnuje DEBRA ČR památce pacientky Olgy Joklové (+16.8.2015).

Kalendáře i diáře s novými fotografiemi lze zakoupit na eshopu www.12plus12.cz a od prosince v síti drogerií a parfumerií Rossmann.

Kampaň podpořili

Hlavní partneři:

Lumius

Mölnlycke Health Care

Babor Cosmetics

Rossmann – v jejíž síti parfumérií a drogérií bude možné tento charitativní kalendář od prosince zakoupit

Fedrigoni

Partneři:

- Mirage

- Panavision

- Alfa Glass

- Preciosa Lighting

- Samuelson

- Refresh.cz

- Durabo, litografické studio a tiskárna

- FLASH BARRANDOV speciální efekty, s.r.o.

- Barrandov Studio, a.s.

- DRAWetc.

- Popojedem

- Soft Pillow Production

- Flamesite

- RUR

Mediální partneři:

- Blesk – Srdce pro Vás

- Česká televize

Partneři eventu – křest kalendáře:

- Cook Communications

- Quix

- Bohemia Sekt

- Značka Aquila

-   La Collezione 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: DEBRA ČR