ijournal.cz

Jiří Dvořák: kdybych nebyl hercem, byl bych pilotem, je to má životní vášeň a sen

red Zdroj: www.bontonfilm.cz 25.1.2019 Celebrity
24. ledna vstoupil do českých kin film Narušitel osmnáctiletého Narusitel - PLAKATproducenta Davida Baldy, který se ujal nejen kamery, ale spolu s kamarádem napsal i scénář. V příběhu inspirovaném osudem Davidova dědečka a jeho přátel si zahrály hvězdy jako Jiří Dvořák, Petr Kostka, Stanislav Zindulka, Veronika Arichteva či Pavel Neškudla.

„Kdybych nebyl hercem, byl bych pilotem, je to má životní vášeň a sen. Poprvé jsem letěl letadlem na letišti v Polné, kdy mě vzali do letadla, kterému piloti říkají traktor, a který tahá větroně. Ten úžasný pocit si pamatuju úplně přesně. Je to asi patnáct let zpátky, nikdy předtím jsem neletěl. Vždycky jsem po tom toužil, ale nikdy jsem v letadle neseděl,“ svěřil se Jiří Dvořák, který měl oproti ostatním hercům výhodu v leteckých přípravách na film.

Jiří_DvořákPředstavitelé pilotů totiž opravdu točili ve vzduchu v letadlech a někdy museli skutečně pilotovat. „Já se tomu od dětství věnoval teoreticky přes knížky a moje první hra na počítači byla letový simulátor. Takže jsem věděl, co každý budík znamená,“ vysvětluje Dvořák, který stejně jako další herečtí bardi – Pavel Kostka a Stanislav Zindulka – kývli na Davidovu nabídku rolí proto, že je film zaujal nejen z morálního hlediska, ale také proto, že je dostal jeho talent a odhodlání. „David je zosobněním věty, že když člověk chce, tak všechno jde,“ dodává Jiří Dvořák.


 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.bontonfilm.cz