ijournal.cz

Ještě lepší mixování

red Zdroj: Sencor 6.2.2017 Gastronomie

Lámete si hlavu nad tím, co připravit k obědu? Za pomoci tyčového mixéru Sencor 9v1 můžete připravit předkrm, polévku, hlavní chod i dezert. A nejenom to. Aby vám šla práce pěkně od ruky, začít můžete smoothie. Je to výborná svačina nebo i snídaně. Hustý drink plný vitamínů, vlákniny a všeho dobrého, co vám dodá energii. Vyzkoušejte kombinaci borůvek, banánu a jahod, vše vložte do nádoby, přidejte vodu na zředění a rozmixujte za pomoci tyčového mixéru.

Polévka je grunt

Základní tyčové mixéry vám usnadní práci v kuchyni, ale tyčový mixér Sencor SHB 5501CH se stane vašim věrným společníkem. Krémové polévky jsou velmi oblíbené. Můžete je připravit z mnoha druhů zeleniny nebo luštěnin. Příprava krémových polévek vám zabere chvilku a potěšíte jí jak malé, tak i velké. Abyste neuronili ani slzu, cibulku, která je základem pro většinu polévek můžete vložit oloupanou a přepůlenou do sekáčku s nerezovým ostřím, přiklopit víčkem a rozsekat.

Omáčky

Tyčový mixér je ideálním společníkem do kuchyni i pro milovníky omáček. Nejen, že díky jednotlivým sekáčkům si usnadníte přípravu zeleniny, ale pouhou výměnou nástavce pak můžete vykouzlit jemnou svíčkovou, křenovou, šípkovou, anebo rajskou omáčku.

Sladká tečka

To nejlepší nakonec. Pavlova je dezert, který na počátku 20. století vytvořil šéfkuchař pro ruskou balerínu. Je lehoučký jako peříčko, vypadá krásně a určitě ohromí jakoukoliv návštěvu. A právě i tento dezert můžete za pomoci tyčového mixéru připravit pouhou výměnou nástavce.

Recept:

4 bílky
230 g krupicového cukru
2 lžíce kukuřičného škrobu
1 lžíce vinného bílého octa
½ lžičky vanilkového extraktu
350 ml smetany na šlehání 33 %
ovoce

Nejprve si předehřejte troubu na 175 °C. Bílky vyšlehejte do hustého sněhu. Poté na tři části přidejte krupicový cukr. Následně přidejte vanilkový extrakt, poté kukuřičný škrob a nakonec ocet. Na pečícím papíru pak tvořte malá sněhová hnízda. Na okraji by mělo být těsto vyšší, aby uprostřed vznikla prohlubeň. Sněhové hromádky pak hned vložte do troubu, jejíž teplotu snižte na 120 °C a sušte zhruba 50 minut. Po upečení troubu vypněte, nechce ji pootevřenou a Pavlovu v ní nechce úplně vychladnout. Hotová hnízda by měla být na povrchu křupavá a uvnitř vláčná.

Na připravený korpus dejte vrstvu ušlehané smetany a ozdobte ovocem.

Tyčový mixér Sencor SHB 5501CH je dostupný v síti Planeo Elektro za 1.799 Kč.

Tyčový mixér 9 v 1

Záruka 6 let na motorSHB-5501CH_complete

TITANIUM Quad Blade Technology

Extra tichý 1 000 W motor

Plynulá regulace rychlosti (20 rychlostí)

Ergonomicky tvarovaná rukojeť

Nerezový nástavec použitelný i pro mixování

horkých pokrmů

Příslušenství

-        800 ml mixovací nádobka s víčkem

-        500 ml sekáček s nerezovým ostřím a víčkem

-        Velký sekáček o objemu 1 250 ml s nerezovým ostřím

-        Multifunkční sekací nádoba o objemu 1 250 ml se 3 struhadly pro krájení, sekání a krouhání

-        Nerezový dvoumetlový šlehací nástavec

LED podsvícený hlavní vypínač

Tlačítka pro uvolnění odnímatelného nástavce

Závěsné očko

Délka přívodního kabelu: 1,2 m

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Sencor