ijournal.cz

Jeden za tři, tři za jeden…vypínač

red Zdroj: Obzor 17.3.2019 Hi-tech a bydlení

Nejedná o Dumasův román, ale o počátek zcela inovativního ovládání světel v jakékoliv místnosti. S unikátní novinkou ze světa elektroinstalace, přepínačem světel, lze totiž ovládat více světel z jednoho vypínače.

vypinac_RETRO_cerna_keramika_ZLN_patina_zdroj_OBZOR
Tento přepínač je novinkou v řadě RETRO. Jeho funkce spočívá v tom, že pouhým otáčením středového ovladače přepínače postupně rozsvěcujete či zhasínáte tři světla. Tím šetříte nejen čas, který byste strávili zapínáním či vypínáním každého světla zvlášť z jiného kouta místnosti, ale také místo na stěně, kde by jinak bylo zapotřebí více vypínačů,“ komentuje novinku Ing. Martina Obadalová, vedoucí marketingu společnosti OBZOR Zlín, českého výrobce designových vypínačů a zásuvek, a doplňuje: „Uvnitř přepínače je vačkový mechanismus známý z klasických vypínačů kolekce RETRO, typické cvakání při otáčení kličky tedy zůstává zachováno. Nutno však upozornit, na potřebnou stavební předpřípravu, protože strojek v tomto přepínači je dvojitý, proto se při jeho montáži musí počítat s instalačními krabicemi o hloubce minimálně 60 milimetrů.

Přepínač tří světel RETRO si lze designově sladit dle stylu interiéru, kulatý rámeček nabízí různá materiálová provedení od keramiky, dřeva, až po beton.

Cena této novinky začíná od 1 237 Kč.

www.obzor.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Obzor