ijournal.cz

Jary Tauber vybral s dalšími umělci pro tygry přes 30 000 Kč

red Zdroj: Altaica, foto: František Jirásek 10.9.2022 Párty a večírky

Minulou středu 7. září se v pražském Hard Rock Cafe sešla řada umělců za účelem podpory dobré věci. Zpěvák a kytarista Jary Tauber zde totiž pořádal ve spolupráci s Aurora agenturou benefiční koncert pro tygry. Kromě Jaryho nechyběli umělci z hudební branže jako Petr Janda, Leona Machálková, Věra Martinová, Standa Hložek, Martin Maxa, Zuzana Gamboa nebo herečka Petra Hřebíčková.

Jary s Petrem Jandou

Jary začal před půl rokem spolupracovat s organizací Altaica, která podporuje tygry žijící ve volné přírodě. Nyní přišel tento mladý muzikant s nápadem uspořádat pro ně benefiční akci. „Tygři jsou ohroženým zvířetem a ve volné přírodě jich dlouhodobě ubývá. Cítím, že máme jako lidé přírodě co vracet,“ vysvětluje mladý muzikant důvody pořádání této akce.

Jary a Petra Hřebíčková

Patronkou organizace Altaica je také herečka Petra Hřebíčková, která přispěla nejen svým pěveckým vystoupením, ale také tím, že se zapojila do prodeje tomboly, ve které mohli návštěvníci vyhrát například den s ošetřovatelem tygrů. Díky tombole a dobrovolnému vstupnému se nakonec vybralo pro Altaicu 30 337 Kč.

společné foto
Organizaci může veřejnost podpořit i nadále a to přes transparentní účet uvedený na webu: https://altaica.cz/jak-pomoci/

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Altaica, foto: František Jirásek