ijournal.cz

Jak na rychlý vánoční úklid

red Zdroj: Fino 2.12.2016 Rady, tipy, názory

Na vánoční svátky se těšíme celý rok. Když se tedy začnou pomalu blížit, je dobré si vše podrobně naplánovat, abychom veškerý čas využili efektivně. Koncem listopadu napečeme oblíbené druhy cukroví, během prosince koupíme stromeček, den před Štědrým dnem zaděláme na bramborový salát a pak si už jen užíváme zasloužené volno. K pravé vánoční pohodě je také zapotřebí mít doma naklizeno, aby se každý z nás mohl plně uvolnit a cítit se pohodlně. Jak tedy na rychlý a zároveň efektivní úklid?

 1_-_1_iunie

Zlaté pravidlo úklidu – od shora dolů

S čím tedy začít? Při úklidu vždy postupujte od shora dolů. Nejprve si tedy vezměte do parády lampy a stropy a vymeťte všechny pavučiny. Sundejte všechny záclony a vyperte je. Okna umyjte z obou stran. Pokud máte strach, abyste okna při neopatrném čištění nepoškrábali, vezměte si na pomoc Fino utěrku z mikrovlákna na skleněné plochy. Mikrovlákno zaručí čistá okna jedním tahem. Zároveň povrch okna díky svým aktivním vlastnostem skvěle chrání, a vy se tak nemusíte bát, že jej poničíte.

 

Na koupelně si dejte záležet

Vymývání koupelnových polic využijte k protřídění starých kosmetických přípravků. Vyleštěte zrcadla a vyperte koupelnové předložky. Skvělým pomocníkem nejen na umývání koupelny je Fino univerzální utěrka z mikrovlákna, která je ideální pro jakýkoliv povrch. Dokonale odstraňuje prach, otisky prstů či skvrny bez zanechávání vláken nebo šmouh za sebou. Navíc ji lze prát v pračce až na 60 °C, což vám při každém dalším úklidu zaručí hygienickou čistotu.

3_FINO_Postari_Random 

V kuchyni vše protřiďte

Kuchyňskou linku vykliďte a pořádně vymyjte. Nádobí je třeba také umýt. Sáhněte po jemné celulózové houbičce Fino. Ta je ideální pro mytí nádobí, skleniček, teflonu a mnoha dalších povrchů citlivých na poškrábání. Díky tomu nedochází k poničení kuchyňského vybavení. Z lednice vyndejte všechny potraviny a ty, které již nevypadají svěže, vyhoďte. Lednici odmrazte a vymyjte roztokem vody a octa. Zkontrolujte i zásoby, které skladujete mimo chladničku, ty s prošlou expirační lhůtou vyhoďte.

 

Nezapomínejte na květiny

Vyčistěte sedačky a křesla, na hloubkové čištění si pozvěte odborníka. Menší květiny osprchujte a nechte oschnout, větší oroste čerstvou vodou z rozprašovače a každý list zvlášť utřete čistým hadříkem. S prachem zkuste zatočit po celém bytě najednou. Dobrým pomocníkem na nedostupná místa je vysavač. Nezapomínejte ani na takové povrchy, jako je obrazovka televize nebo kliky, na kterých je mnohdy více bakterií, než kdekoli jinde.

 

1_FINO_Postari_Random_thghČisté matrace pro zdravý spánek

V ložnici věnujte pozornost především posteli. S povlečením se vypořádejte jako vždycky, ale tentokrát vyperte i přikrývky a polštáře. Pokud máte péřové, svěřte je profesionálům v čistírně. Matrace vyluxujte z obou stran, a pokud máte možnost, nechte je alespoň pár hodin na čerstvém vzduchu vyvětrat.

 

Nakonec pečlivě vyluxujte podlahy v celém bytě. Odtáhněte kusy nábytku, pod kterými běžně nevysáváte. Budete se divit, co vše se sem malými škvírami zvládlo dostat. Teprve potom se vrhněte na vytírání. Mop vždy důkladně vyždímejte, během celého úklidu řádně větrejte. Snažte se mít všechnu práci hotovou do půli prosince. Pak již stačí byt jen preventivně vyluxovat, před štědrým dnem umýt podlahu, utřít prach a můžete slavit.

 

Více tipů na ty správné pomocníky naleznete na www.fino.eu.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Fino