Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Pátek, 18.Leden 2019
ijournal.cz

Iva Kubelková degradovala řecké bohyně

red Zdroj: , foto: Karolína Hájková pro CK IRÍNY Tours 1.8.2014 Celebrity

Již čtvrtým rokem vyrazily kamarádky z Vendula Křížová, Iva Kubelková, Kamila Špráchalová a Pavla Vitázková na Olympskou riviéru. První dny si užívaly moře, místních specialit a taneční zábavy. Kam jejich cesty směřovaly dál? Co vše v Řecku zažívají?

I když Řecko znamená pro mnoho Čechů jen moře, naše děvčata si vždy vyhradí jeden den pro nákupy i atraktivní výlet. Obchůdky se prostě musí navštívit a je nutné zakoupit nějaký hadřík nebo šperk ať pro sebe nebo pro rodinu. Kamarádky si libovaly především na trhu s olivami, bylinkami a typickým olympským čajem. Tam jsou všechny kuchařky ve svém živlu.
DSC_9721_Ochutnávka_oliv_(530x800)

Poté se s napětím, co je očekává, přesunuly téměř na vrchol hory Olymp, který je přesně nad místem, kde se rekreují. Den plný nezapomenutelných zážitku a nabíjení energií na bájném místě boha Dia pokračoval. „Nejsem spiritualista a tyhle věci úplně necítím, ale ta masa, energie přírody, to bylo opravdu něco. Úplně chápu, že si tenkrát lidé vymysleli báje. Obrovská hora, křišťálově čistá laguna…nádhera. Bylo to opravdu magické místo,“ nechala se slyšet Pavla Vitázková a byla ráda, že toto nádherné místo navštívila právě se svými božskými kamarádkami.

DSC_9753_Každoroční_setkání_(800x530)

Obrovskou odvahu a sílu osobnosti dokázala a úžas všem přítomným pod Olympem způsobila Iva Kubelková, která se ponořila pod vodopády do jezírka, které mělo pouhých 5°C a ještě ochotně pózovala naší fotografce: „Tady v horách cítím obrovskou energii a úplně mě to rozvibruje. Měla jsem potřebu se vykoupat a napít v jezírku, kde se koupala Afrodita, Héra, Athéna, Artemis i Démétér. Asi je to opravdu živá voda a údajně omlazuje o 10 let,“ sdělila zregenerovaná Iva. Na tom se shodly všechny dívky, jelikož jim nožky najednou zlehka cupitaly.

DSC_0276_Řecké_bohyňe_prohrály_(800x530)
DSC_0200_Nabíjení_energií_(530x800)

Po ledovém koupání děvčata ještě navštívila Dionýsův chrám a dle tradice každá zapálila svíčku. Že dnes nebyly u moře, žádné nevadilo. „Byl to pro mě náročný den. Moc se mi líbilo jezírko s vodopádem a Dionýsův chrám nad mořem. To bylo moc hezké, byla tam krásná energie. Dle tradice jsem tam zapálila svíčku svojí rodině,“ přiznala příjemně unavená a dojatá Vendulka Křížová.

Celý den stravilly s kamarádkou Sotirou Koreckou Margaritopolu, majitelkou CK Iríny Tours: „Já sama se cítím být polobohyní a v božstvo jakožto Řekyně věřím. Bohyně tudíž vidím i v děvčatech. Kamila Špráchalová je Démétér, když vidíte Ivu Kubelkovou, jak se koupe, ihned vidíte, že je Afrodita. Pavla Vitázková je moudrá, a proto ji vidím jako Athénu. A Vendulka? To je Héra. Je matka, drží rodinu, je rychlá a ví, co dělá. Holky jsou moje bohyně a bohyně prostě patří na Olympské pohoří.“

DSC_9796_Děvčata_se_Sotirou_nakupují_olivy_(800x530)

Koukat se v plavkách na nafukovací matračce z moře na zasněžený vrchol Olympu, který se tyčí do výšky téměř
3000 m n. m., a představovat si, že právě někdo zdolal vrchol hory v péřové bundě s omrzlým plnovousem, musí být skutečně zajímavé. Toto můžete zažít pouze na Olympské riviéře.

 

 


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: , foto: Karolína Hájková pro CK IRÍNY Tours