Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Středa, 12.Prosinec 2018
ijournal.cz

Intrikán Ledecký bude trápit kolegy v muzikálu IAGO! Právě začaly zkoušky

red Zdroj: a foto: Muzikál IAGO 14.8.2017 Divadlo, Hudba

Už jen šest týdnů zbývá do dlouho očekávané premiéry nového muzikálu „IAGO“ z pera Janka Ledeckého. Účinkující mají před sebou náročné týdny, během kterých musí všechno vypilovat k dokonalosti. Ostré zkoušení začalo v pondělí 14. srpna. „První zkouška je pro nás takové „Pějme píseň dokola“, účinkující si sednou kolem stolu, v případě Iaga kolem hodně dlouhého stolu, a poprvé se podle rolí pročtou a prozpívají celým dějem,“ vysvětluje Janek Ledecký, který je autorem hudby a scénáře a zároveň se představí v hlavní roli Iaga.

 autor_a_šéf

Herci mají před sebou sice už jen šest týdnů do premiéry, která se koná 21. září v Divadle Hybernia, ale na muzikál se samozřejmě připravují už několik měsíců. „V muzikálu je 48 hudebních čísel, takže doufám, že všichni už umí své texty,“ věří Janek Ledecký a dodává, že s případnými potížisty by se nepáral. „Každý si musí uvědomit, že pokud třeba přijde pozdě, poškozuje tím své kolegy. Co se disciplíny týká, tak je to jednoduché – pokud uvidím, že to někoho nebaví, tak se s ním rozloučím,“ má jasno Ledecký.

Janek_Ledecký_vede_zkoušku

S přípravami je spokojený i producent muzikálu Michal Mückstein: „Máme náskok a přípravné práce, jako je dekorace už je téměř hotová a jen se vylepšuje, plus se dodělávají ještě další efekty. Šití kostýmů už je v plném proudu a zkoušky právě začaly. Řekl bych, že jsme dobře připraveni.“

Ostatní si také uvědomují, že nesmí svého šéfa zklamat a na zkoušky, které budou probíhat až do premiéry každý den, kromě nedělí, musí chodit připravení. „Celý červen jsme pilně pracovali s korepetitorem na hudebním nastudování, v červenci jsem hlavně odpočívala a nabírala síly, abych se mohla s vervou pustit na zkoušení. Scénář jsem si doma samozřejmě podrobně prostudovala,“přiznává poctivé přípravy Lucie Černíková, která se představí v hlavní roli Desdemony. Tu budou alternovat také Anna Julie Slováčková a Dominika Richterová.

 Lucie_Černíková_Desdemona

Hodně práce měla také Alžbeta Stanková, která do muzikálového týmu nastoupila jako poslední. Musím dohánět ostatní. Mám za sebou již korepetice. Teď nastává období zkoušek a uvidím, jak to vše pod tlakem času zvládnu,“ neskrývá lehké obavy hvězda seriálu „Vyprávěj“.

Všichni netrpělivě čekají, až se ke zkoušení připojí americký režisér Robert Johanson, který už s Ledeckým v minulosti spolupracoval na velmi úspěšné muzikálové adaptaci Shakespearova Hamleta. Toto jejich společné dílo z roku 1999 se dočkalo po celém světě téměř dvou tisíc repríz a tak si oba umělci chtějí úspěšnou spolupráci zopakovat. „Jsem moc zvědavá na spolupráci s ním a hlavně jeho vizi,“těší se Desdemona Lucie Černíková na novou zkušenost. V komunikaci na place by problém být neměl. Robert nastupuje 21. srpna a bude tu až do premiéry. Bude mít tlumočnici, aby se neztratili ti, co na tom s angličtinou nejsou tak dobře,“dodává na adresu uznávaného amerického režiséra autor muzikálu Janek Ledecký. Toto autorské duo dále doplňují Michal Kovalčík (hudební režie a aranžmá) a Martin Černý, který patří mezi nejúspěšnější české scénografy.

Cassio_a_Desdemona

Možnost spolupracovat s úspěšným skladatelem a zpěvákem Jankem Ledeckým si nenechalo ujít mnoho známých umělců. Mezi nejzajímavější jména patří například hvězdy show „Tvoje tvář má známý hlas“ Milan Peroutka, David Gránský, Petr Vondráček, Anička Slováčková nebo stálice české hudební scény Dasha a Bořek Slezáček.

Dasha_-_Bahiya 

Fanoušci muzikálů se tedy už teď mohou těšit, že na prknech Divadla Hybernia v září znovu ožije dramatický příběh plný vášně a lásky, nenávisti a žárlivosti, avšak v netradičním zpracování zasazeném do současnosti. Zajímavý je na tomto díle fakt, že hlavní hrdina IAGO, v podání Janka Ledeckého nebo Petra Vondráčka, rozhodně není vzor ctnostného chování, vlastně by se dalo říci, že to je pěkný padouch. Jak říká Michal Mückstein: „Je to „jízda“ a je to jinak a moderně pojatý muzikál, než jste zatím viděli na klasické Shakespearovské téma.“ IAGO bude intrikařit, podvádět a vy mu u toho budete muset fandit, protože je prostě neodolatelný.

 

http://www.iagomusical.cz/

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: a foto: Muzikál IAGO