ijournal.cz

Instantní fotoaparát Fujifilm INSTAX MINI 99 odkazuje na legendární model INSTAX

red Zdroj: Instax 5.4.2024 Hi-tech a bydlení

Společnost FUJIFILM uvedla na český trh analogový instantní fotoaparát INSTAX MINI 99. Novinka navazuje na dnes již legendární model INSTAX mini 90, a to jak klasickým designem, tak bohatými fotografickými funkcemi. MINI 99 zaujme klasickým provedením v matně černé barvě a je oslavou analogové technologie. Zároveň přináší nové funkce, jako jsou volič barevných efektů, přepínač vinětace a režimy jasu a zaostření, které zlepšují kvalitu fotek a současně zachovávají tradiční styl INSTAX.

Novinka se v Česku prodává od 4. dubna za 4999 Kč s DPH.

Instax

Model MINI 99 je vybaven voličem barevných efektů v podobě otočného kolečka. To nabízí hned šest různých efektů – Faded Green, Warm Tone, Light Blue, Soft Magenta, Sepia a Light Leak – které uživateli umožňují jednorázově přizpůsobit, vytvořit a upravit unikátní snímek. Funkce Color Effect, řízená LED světly uvnitř fotoaparátu, exponuje zvolenou barvu na instantní film INSTAX MINI a vytváří požadovaný efekt na vytištěné fotce ve formátu INSTAX MINI.

Fotoaparát MINI 99 nabízí také nový manuální přepínač vinět, který najdete na krytu fotoaparátu. Lze jej použít k přidání uměleckého stínového rámečku kolem fotky. Režim manuální vinětace zúží clonu objektivu, čímž se omezí množství periferního světla. Výsledkem je snímek s tmavšími okraji fotky, který poutá pozornost k jejímu středu.

 

INSTAX MINI 99 - Shot 07 Tripod AdapterDalší funkce produktu INSTAX MINI 99:

Kolečko pro regulaci jasu: Tato funkce nabízí pět různých úrovní jasu: nastavení Light („L+“) označuje nejjasnější expozici, nastavení „L“, „D“ a „N“ nabízí normální rozsah jasu a nastavení Dark („D-“) představuje nejtmavší dostupnou úroveň jasu.

Režimy snímání: Různé režimy fotografování zvyšují uživatelský komfort. Režim Indoor je určen pro snímání za horšího osvětlení. Sportovní režim zvyšuje rychlost závěrky a umožňuje pořídit dokonalý akční snímek. Režim dvojité expozice umožňuje uživateli spojit dva snímky do jednoho a režim Bulb zvyšuje množství světla propouštěného při focení a vytváří na analogové fotce jasnější efekt.

Režimy krajina, standard a makro jsou snadno dostupné nastavením voliče objektivu. Režim Krajina zaostřuje na objekty umístěné ve vzdálenosti více než 3 metry. Režim Makro se hodí pro detailní záběry a selfie na vzdálenost 0,3 až 0,6 metru. Pro focení na vzdálenosti od 0,6 metru do 3 metrů je zase vhodný režim standard.

Samospoušť: pomáhá vytvořit dokonalý skupinový snímek. Ovládání blesku fotoaparátu MINI 99 zahrnuje automatický režim (blesk se aktivuje vždy bez ohledu na okolní osvětlení), odstranění efektu červených očí nebo možnost vypnutí blesku v závislosti na světelných podmínkách.

Úchyt a držák na stativ: Kvůli co nejlepší stabilitě při focení i v akčních situacích se MINI 99 dodává s držákem na stativ, který po připevnění k fotoaparátu slouží také jako držadlo fotoaparátu (stativ se prodává samostatně).

INSTAX MINI 99 - Shot 15 Camera With Colour Effect Prints 

Současně s uvedením fotoaparátu INSTAX MINI 99 byl představen také nový instantní film formátu INSTAX MINI s názvem PHOTO SLIDE. Tento nový film čerpá inspiraci z motivů zobrazených na fotofilmech.

 

Ceny a dostupnost:

Instantní fotoaparát INSTAX MINI 99 se v Česku prodává od 4. dubna 2024 za 4999 Kč včetně DPH.

 

Vylepšená mobilní aplikace INSTAX UP!

Fujifilm oznámil také aktualizaci své bezplatné mobilní aplikace INSTAX UP! pro smartphony. Aplikace INSTAX UP! je určena pro uživatele fotoaparátů INSTAX, kteří mohou digitálně skenovat, importovat, organizovat a ukládat své fotografie na jednom místě bez ohledu na to, který instantní film, instantní fotoaparát nebo instantní tiskárnu pro smartphony používají.

Nejnovější funkcí mobilní aplikace INSTAX UP! je funkce album. Pomocí této novinky mohou uživatelé jednoduše organizovat a ukládat své digitální fotografie INSTAX podle témat, jako je dovolená, přátelé a oblíbené fotografie. V rámci funkce album mohou uživatelé přidávat, označovat, sdílet, stahovat a mazat snímky INSTAX z digitálního alba. Pro každé album lze vytvořit zobrazení seznamu/složky. Aktualizovaná aplikace INSTAX UP! App je již ke stažení v obchodech Google Play (zařízení Android) nebo App Store (zařízení Apple).

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Instax