ijournal.cz

I maličkost potěší

red Zdroj: oznaceni-eu.cz 13.2.2015 Zajímavosti

Přestože je únor nejkratším měsícem v roce, nabízí jeden významný den – sv. Valentýn, který připadá na čtrnáctého. Den svatého Valentýna je odvozen od starořímských luperkálií. Večer před tímto dnem byly do schránky lásky vloženy lístečky se jmény dívek a mladí muži si pak vytáhli jméno té, která měla být jejich miláčkem po dobu oslav.

„Kdo řekl, že láska je slepá? Ta jediná vidí dobře: objevuje krásy, kde druzí nevidí nic…“ (André Frossard, francouzský spisovatel).

Tip pro muže

Každou ženu potěší, když dostane od partnera dárek. Tím není míněn briliantový prsten, ohromný pugét ani kabelka za desítky tisíc, ale může jím být drobnost, kterou se ženě trefíte do vkusu, udělá jí radost, vykouzlí úsměv na tváři. I zdánlivá hloupost zahřeje u srdce, jelikož si partnerka uvědomí, že ji vybral její miláček.

Anebo vyznejte lásku lahodnou chuťovkou s Jihočeskou nivou a ořechy!chutovka_z_nivy_orechu

Ingredience

200 g tvrdého sýra

100 g nastrouhané Jihočeské nivy

70 g nastrouhaných vlašských ořechů

2 jablka

petrželka

Smícháme nastrouhanou nivu s ořechy a z hmoty vytvoříme malé kuličky. Tvrdý sýr nakrájíme na kostičky, na každou položíme kousek oloupaného jablka a sýrovo-ořechovou kuličku. Spojíme párátkem. Můžeme dozdobit petrželkou či kouskem kapie.

 

Více informací na www.oznaceni-eu.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: oznaceni-eu.cz