Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Středa, 20.Únor 2019
ijournal.cz

I burzovní makléřka dbá na zdravý životní styl

red Zdroj: 20.8.2014 Koktejl, Krása a zdraví

Jak se udržuje fit žena v mužském světě?

Je mladá, je krásná a pohybuje se ve světě financí. Není finanční poradkyně, ale uchvátila ji burza a vybrala si cestu makléřky. Jednou by si přála obhospodařovat svůj vlastní fond. Jak se Lenka Vlková(27) stará o své tělo a duši?

foto

Máte nějaký rituál, jak „startujete“ do nového dne? Např. popíjením sklenice vody s citrónem, ranním během, sestavou Pěti Tibeťanů?

Jsem sova, takže ráno trávím s šálkem silného zeleného čaje. Jen výjimečně a spíše v letních dnech si ráno dám rozcvičku nebo krátký běh.

Troufám si říct, že Vaše práce je velmi náročná nejen na čas. Pokud máte prostor jen pro sebe, čemu se věnujete?

Volný čas trávím s přáteli nejlépe při sportu, cestování, deskových hrách nebo filmu. Sama se ráda začtu do nějaké investiční nebo ekonomické literatury.

Říká se: „Ve zdravém těle zdravý duch“. Souhlasíte s tím? A řídíte se tím?

Naprosto s tím souhlasím, proto se sedavé zaměstnání snažím kompenzovat intenzivním pohybem, a aby ta námaha nepřišla vniveč, tak se snažím zdravě jíst :)

Když máte možnost jít si zasportovat, dáváte přednost spíš outdoorovým či indoorovým aktivitám? A jakým?

Mám raději outdoorové aktivity. Mezi mé nejoblíbenější patří běh, plavání, lyžování a volejbal. Z indoorových aktivit volím většinou posilovnu. Jsou prostě svalové skupiny, které si nejlépe protáhnete jen na k tomu určených přístrojích.

Jak bojujete proti únavě, stresu, bolesti hlavy?

Proti stresu bojuji právě sportem. Je to i nejpřirozenější způsob boje. Při stresu se v těle tvoří adrenalin a ten tělo připravuje na možný rychlý úprk před nebezpečím. Je to reflex z dřívějších dob, kdy člověk denně bojoval o přežití. Proto je nejlepší způsob, jak proti tomu bojovat, fyzická námaha. Proti únavě nebojuji, prostě si najdu čas se vyspat. A bolest hlavy od té doby co sportuji a jím zdravě díky bohu nemám.

Je Vaše práce náročná i na cestování? Jak se např. stravujete na cestách? Dáváte přednost zdravé stravě?

Občas kvůli práci cestuji, ale ne nijak často. Na cestách se snažím stravovat, jak jsem zvyklá, tj. zdravě. Fastfood nepřichází v úvahu. To jsem raději o hladu. Nicméně když cestuji sama, ráda ochutnávám místní kuchyni, a tam žádná přísná kritéria nemám. Je to přeci jen ochutnávka… :)

Jíte pravidelně? Hřešíte v jídle? Pokud ano, jak?

Pravidelně jím, když to jde. Obecně platí, že si na jídlo raději počkám, než abych do sebe po cestě cpala zmíněné fastfoody. Hřeším nejčastěji sladkým. Pokud jsem v restauraci a mají zajímavý dezert, tak si ho dám. Domů si nic sladkého (kromě sušeného a čerstvého ovoce) nekupuji.

Je léto a čas dovolených. Chystáte se někam?

Jednu dovolenou mám už za sebou. Jela jsem se podívat na svůj investiční vzor Warrena Buffetta do Ameriky. Ještě přemýšlím, že bych zajela někam k moři, ale to až v září nebo říjnu. Přes letní prázdniny nikam nejezdím, protože je všude draho a spousta lidí. Zatím nemám děti a můžu si tedy tento komfort dovolit.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red