ijournal.cz

Hudba a tanec pro Ukrajinu. Benefiční večer pro UNICEF 11. března v divadle Studio DVA

red Zdroj: www.detskybaletpraha.cz 7.3.2022 Hudba

koncert

Speciální benefiční večer na pomoc dětem zasaženým konfliktem na Ukrajině představí významné umělce z řad zpěváků, hudebníků a tanečníků.

Akcí provede:
Karel Voříšek a Miroslav Šimůnek

Vystoupí: 
Monika Absolonová a pianista Ondřej HájekMichael Hejč (houslista), Leona Machálková, Štefan MargitaRadka PavlovčinováAnna Slováčková, Natálie Grossová, Nikola Márová (první sólistka baletu ND), Nikita Korotkov (člen Pražského komorního baletu a souboru Song of the Goat Theatre), Bohemia Balet, Dětský balet Praha, Soubor ukrajinských tanců Džerelo a další 

Všichni umělci vystoupí bez nároku na honorář. Celý výtěžek poputuje do sbírky humanitární organizace UNICEF, která zajišťuje nezbytné potřeby konkrétních dětí a jejich rodin zasažených válkou. Jedná se o rozvážení pitné vody, distribuci teplých dek, léků, souprav první pomoci a zdravotnického materiálu pro nemocné a zraněné. Zároveň poskytuje psychosociální podporu a zakládá krizová centra na trasách uprchlíků ze země, kde poskytuje informace, vytváří bezpečné místo pro matky s dětmi a poskytuje jim nezbytnou péči. V těchto zařízeních také provádí identifikaci nezaopatřených dětí a zajišťuje jim bezpečí.

Pořádá: Dětský balet Praha

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.detskybaletpraha.cz