ijournal.cz

Holywoodské hvězdy dorazily do Prahy

red Zdroj: Muzeum voskových figurín Praha 16.4.2014 Společenské akce a události, Výstavy

Světoznámé muzeum voskových figurín Madame Tussauds otevírá v pražském Muzeu voskových figurín speciální expozici, první svého druhu ve střední a východní Evropě.

Madame Tussauds představuje kousek Hollywoodu, a to v rámci jedinečné expozice v Muzeu voskových figurín Praha, která je první výstavou Madame Tussauds v regionu střední a východní Evropy. Speciální filmová výstava, na které bude k vidění výběr těch největších hvězd stříbrného plátna, se otevřela veřejnosti v pátek 11. dubna a bude přístupná minimálně do října letošního roku.

Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost potkat se tváří v tvář s lamačem ženských srdcí Georgem Clooneym, akčním veteránem Brucem Willisem, hollywoodským zlatíčkem Nicole Kidman, talentovanou Lady Gaga, oblíbeným mimozemšťanem E. T., slavným párem Bradem Pittem a Angelinou Jolie a Oscary ověnčeným režisérem a scénáristou Quentinem Tarantinem.

Caryn Bloom ze studia Madame Tussauds kontroluje make-up Nicole Kidman

Caryn Bloom ze studia Madame Tussauds kontroluje make-up Nicole Kidman

„Jsme nadšení, že můžeme tuto jedinečnou výstavu otevřít právě v Praze,“ říká Richard Jones, globální manažer Madame Tussauds pro vnější vztahy. „Je to skvělá příležitost, jak zvýšit povědomí o Madame Tussauds ve střední a východní Evropě a jsme si jistí,že návštěvníci ocení možnost dostat se takto blízko ke svým oblíbeným hvězdám. Věříme, že Praha je pro naši výstavu ideálním místem a těšíme se, až zde zítra přivítáme veřejnost,“ dodal Richard Jones.

Atrakce Madame Tussauds mají dlouholetou bohatou historii, výroba voskových figurín těch největších osobnostísvé doby začala již před více než 200 lety. V současnosti je ve světě otevřeno celkem 15 atrakcí Madame Tussauds a kromě speciální dočasné výstavy v Praze budou do konce roku 2014 otevřeny ještě tři další atrakce.

Umělecké techniky používané při výrobě úžasně realistickýchvoskových figurín Madame Tussauds jsou neuvěřitelně precizní.Sochaři pracují s několika sty přesných tělesných rozměrů, aby dosáhli naprosté dokonalosti. Výroba jedné figuríny zabere až čtyři měsíce a celkové náklady dosahují téměř  5 milionů Kč.

malý obdivovatel míří s E. T. ke hvězdám

malý obdivovatel míří s E. T. ke hvězdám

„Snažíme se vytvářet maximálně realistické a živoucí figuríny a zprostředkovat tak našim návštěvníkům skutečně nezapomenutelné setkání s jejich hrdiny,“ vysvětluje Richard Jones a pokračuje: „Lidé, kteří Madame Tussauds ještě nikdy nenavštívili, budou možná překvapeni vysoce detailním zpracováním figurín a také tím, že mohou jít až k nim a libovolně se jich dotýkat. Chceme, aby naši návštěvníci byli figurínám co nejblíže a měli pocit, že jsou mezi skutečnými celebritami.“

Vstup na speciální výstavu Madame Tussauds je součástí prohlídky Muzea voskových figurín Praha a činí 160 Kč pro dospělého a 100 Kč pro děti.

***
O Madame Tussauds

Madame Tussauds má své pobočky v Londýně, New Yorku, Las Vegas, Hollywoodu, Berlíně, Amsterdamu, Hong Kongu, Šanghaji, Blackpoolu, Wu-chanu, Washingtonu D.C., Bangkoku, Sydney, Tokiu a Vídni. V následujících 12 měsících budou postupně otevřeny ještě atrakce v Pekingu, San Franciscu, Singapuru a Orlandu. Atrakce Madame Tussauds jsou založeny na interaktivitě návštěvníků s vysoce realistickými voskovými figurínami nejslavnějších lidí světa.

Madame Tussauds Studios se základnou v Londýně se věnují výrobě voskových figurín již přes 150 let. Výroba jednoho mistrovského díla zaměstná 20 zkušených sochařů na dobu až čtyř měsíců.  Během modelování soch je použito přes 500 reálných tělesných rozměrů, skutečné vlasy jsou figurínám připevňovány jeden po druhém a pro docílení co nejpřirozenějšího tónu pleti je potřeba několik vrstev nátěru a speciálního tónování. To vše za účelem co nejvěrnějšího ztvárnění slavných osobností, kterým je značka Madame Tussauds proslulá už po dvě století.

U Madame Tussauds nenajdete žádné provazy ani překážky. Návštěvníci se mohou soch dotýkat, fotit se v jejich blízkosti a „komunikovat“ s nimi. Ať už se jedná o rande s Georgem Clooneym či o fotbal s Davidem Beckhamem, v Madame Tussauds je to možné!

Madame Tussauds funguje jako barometr slávy – výběr osobností ukazuje, kdo nejvíce ovlivňuje naši kulturu a životy. Pro bližší informace navštivte: www.madametussauds.com/Prague

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Muzeum voskových figurín Praha