ijournal.cz

Hlasování o Cenách ANDĚL COCA-COLA 2020 je v plném proudu. Letos oslaví třicetileté výročí

red Zdroj: Ceny Anděl Coca‑Cola 2020 21.2.2021 Aktuality a pozvánky, Hudba

Jubilejní třicátý ročník prestižních cen České hudební akademie se bude konat 29. května 2021. V rámci každoročně očekávaného vyhlašování budou opět oceněni ti nejvýraznější hudebníci a nejvydařenější nahrávky loňského roku. 

Slavnostní ceremoniál Cen Anděl Coca-Cola 2020, které vyhlašuje Česká národní skupina Mezinárodní federace hudebního průmyslu (ČNS IFPI), odvysílá v hlavním vysílacím čase ČT1, hlavním mediálním partnerem je Evropa 2.  

CACC2020_29.05.21

Ceny Anděl opět oslaví současnou hudbu napříč žánry a připomenou projekty a hudebníky, které bylo v roce 2020 nejvíce slyšet. Jubilejním třicátým předáváním bude provázet Ewa Farna a diváci se rozhodně budou mít na co těšit. „Jsme rádi, že se daří zachovávat kontinuitu Andělů a jejich renomé. Vnímání Cen Anděl samotnými muzikanty, odborníky i veřejností považujeme za stěžejní a těšíme se, že budeme moct společně i v letošním roce oslavit hudbu tak, jak si zasluhuje,“ poznamenává producentka Cen Anděl Lucka Hájková z pořádající agentury LUFF PRODUCTION. 

Již vloni se předávání muselo přizpůsobit aktuální epidemiologické situaci, která narušila tradici živě přenášených galavečerů, a netradiční podoba se Cenám Anděl s největší pravděpodobností nevyhne ani letos. „Přestože přímý přenos předávání je stále ve hře, během loňského ročníku jsme se přesvědčili o tom, že se můžeme vydat i trochu jiným směrem, který bude divácky atraktivní a vyhovující aktuálním opatřením. Se zveřejněním finální koncepce letošních Andělů ještě chvíli vyčkáme, pracujeme teď s několika scénáři, ve kterých počítáme s různým vývojem situace a vládních opatření,“ vysvětluje Hájková. 

CenyAndel-ZbynekSurovec
Ceny Anděl Coca
‑Cola 2020 se budou již tradičně udělovat v základních a žánrových kategoriích. Jména nominovaných, vzešlých z prvního kola hlasování České hudební akademie, tvořené v minulosti oceněnými muzikanty a hudebními profesionály napříč branží, budou oznámena 1. března. Žánrové ceny budou znovu nedílnou součástí ceremoniálu a bude mezi nimi figurovat i loňská novinka, kategorie Slovenské album. „Jediná změna se letos týká kategorie Videoklip, která v minulých ročnících občas příliš splývala se Skladbou roku. Nově proto o videoklipu nerozhoduje široká akademie, ale vybraná skupina odborníků, v níž mimo jiné figurují i režiséři a kameramani dosud oceněných klipů,“ říká předseda Rady České hudební akademie Honza Vedral. Spolu s ním a Luckou Hájkovou v Radě ČHA usedli hudební publicista Josef Vlček a ředitelka ČNS IFPI Petra Žikovská.

„Uplynulý rok byl pro hudební branži velmi obtížný. Řada lidí přišla o práci, ale přesto vyšly skvělé desky. Jen v hlavních kategoriích vybírají akademici v orientačních seznamech z více než dvou stovek titulů,“ zdůrazňuje Vedral. „V době bez koncertů navíc alba, singly a klipy získávají v hudebnickém životě znovu větší pozornost a váhu ,“ dodává.

Pro Anděly zůstává i letos důležitá férovost a transparentnost. „Na hlasování dohlíží notář,“ potvrzuje Petra Žikovská, ředitelka ČNS IFPI. „Orientační seznamy, z nichž akademici vybírají, jsme důkladně konzultovali s vydavateli a samotnými umělci. Zařadili jsme do nich i návrhy od nezávislých vydavatelů a veřejnosti, kteří mohli až do konce roku 2020 své tituly přihlásit na internetu,“ dodává.

Titulárním partnerem nejstarších tuzemských hudebních cen zůstává již druhým rokem společnost Coca‑Cola. „Vnímáme, že kulturu a kvalitní hudbu je potřeba neustále podporovat, protože v každé době skutečně obohacuje společnost. A především proto jsme se rozhodli i v době, která je nejen pro kulturu velmi obtížná, Anděly v jubilejním ročníku podpořit,“ říká Veronika Němcová, ředitelka komunikace a vnějších vztahů ze společnosti Coca‑Cola ČR.

Ceny Anděl Coca‑Cola 2020, které letos čeká jubilejní 30. ročník, se budou konat 29. května 2021. Ceremoniál odvysílá Česká televize. Hlavním mediálním partnerem je Evropa 2.


 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Ceny Anděl Coca‑Cola 2020