ijournal.cz

Herečky Linda Rybová a Jana Krausová poprvé v životě na otevření obchodu

red Zdroj: Nila 18.11.2014 Společenské akce a události

Na otevření obchodu Nila se objevily tváře, které na podobných akcích nepotkáváme. Herečky Linda Rybová a Jana Krausová si své soukromí velmi střeží a s komerčními projekty nechtějí být spojovány. Myšlenka obchodu Nila je ovšem oslovila a rozhodly se, že tento projekt podpoří. Nila je totiž obchod, který podporuje dobrou věc, prodává fairtrade doplňky a ekologickou módu. Svým nákupem zde podpoříte třeba ženy s dětmi bez střechy nad hlavou v Africe.

křest

Podpořit otevření dorazila ještě blízká kamarádka Lindy malířka Veronika Drahotová. „Na věci nahlížím jako umělec vizuálně. Tyhle věci jsou nejenom krásné, ale i pomáhají, jsou sociálně ohleduplné. Tento projekt splňuje oba důležité aspekty,“ říká Veronika a Jana Krausová přitakává, „líbí se mi záměr obchodu. Je to spojené s rodinou, dětmi. Některé charity jsou hodně prezentované, tohle je děláno s velkým vkusem.“

Rybova_Krausova

Lindu Rybovou nadchly boty Kilim, které se ručně šijí v Maroku ze starých koberců. „Po světě nechodí dva stejné páry, to moto, je mi hrozně sympatické. Výrobky nejsou sériové výroby, jsou pokaždé jiné, jsou to fairtradové věci, což je pro mě důležité a líbí se mi také esteticky,“ tím Linda vysvětluje, proč poprvé v životě kývla na takovou nabídku od paní majitelky Evy Urbanové a podpořila otevření obchodu Nila.

butik

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Nila