ijournal.cz

Herbert Slavík zahájil originální výstavu svých fotografií na Samsung QLED TV

red Zdroj: Samsung 21.4.2017 Výstavy

První výstava svého druhu představí fotografie Herberta Slavíka z oblasti sportu ve zcela novém pojetí. Díky moderním technologiím ukáže detaily, které zachytilo oko slavného fotografa a prostřednictvím fotografií je nebylo možné doposud interpretovat.

Společnost Samsung navázala spolupráci s předním českým fotografem Herbertem Slavíkem a dala vzniknout unikátní výstavě jeho děl na moderních televizorech QLED TV. Tato výstava s názvem HRY  probíhá v QLED galerii v pražské Kotvě (Revoluční 655/1, Praha 1) od 18. 4. do 21. 5. 2017. Návštěvníci si ji mohou prohlédnout denně od 9.00 do 20 hodin. Vstupné na výstavu je zdarma.

 Samsung_vystava

Myšlenka na moderní výstavu s využitím digitálních obrazovek se v hlavě Herberta Slavíka zrodila již před mnoha lety. Až nyní ve spojení s novými Samsung QLED TV však začíná nabývat konkrétnější podoby. „Myslím si, že je to blízká budoucnost, s televizory QLED TV již současnost, že se výstavy a prezentace fotografií budou z velké části odehrávat na nejlepších digitálních, bezrámečkových panelech. Nemyslím však slideshow, ale zobrazení jedné fotografie na jedné obrazovce. Dynamika fotografií, 100% objem barev, QE65Q8C_004_L-Perspective_Silverkontrasty i hluboká černá se postarají o zcela jiný dojem, než jaký nyní nabízejí tištěné fotografie. Člověk tak při procházení výstavním prostorem může vnímat zcela odlišné emoce než doposud,“ říká Herbert Slavík s tím, že první krok k naplnění své vize uskuteční díky Samsung QLED televizorům na unikátní výstavě svých fotografií zachycujících sportovní okamžiky.

„V průběhu let jsem se jako fotograf zúčastnil 14 olympijských her, sport je jedno z ústředních témat, které rád fotím. Barvy, světlo, emoce, to je to, co mne na sportu baví a snažím se tu výjimečnou atmosféru sportovišť zprostředkovat prostřednictvím fotografií. Ne však reportážním či dokumentárním pohledem, spíše tím uměleckým a abstraktním. Podle mého názoru spolu moderní technologie a dynamický sport perfektně souzní, proto je vystavování sportovních fotografií na digitálních obrazovkách logickým krokem,“ vysvětluje téma výstavy Herbert Slavík.


QE55Q7C_006_Dynamic1_Black

Perfektní obraz na Samsung QLED TV zajišťuje technologie Quantum Dot, postavená na mikroskopických krystalech, z nichž každý vyzařuje specifickou barvu. Díky nim je televize schopna zobrazit 100% objem barev. Technologie Ultra Black, tedy antireflexní vrstva eliminující nežádoucí odlesky, vylepšuje vnímání černé a ve spojení s vysokým jasem (až 2 000 nitů) pak tvoří výjimečný kontrast obrazu.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Samsung