ijournal.cz

Fortissio Lungo Grand Cru –symfonie chuti a vůně v novém, intenzivnějším podání

red Zdroj: Nespresso 8.6.2014 Gastronomie

Společnost Nespresso uvádí na trh inovovanou verzi Grand Cru Fortissio Lungo. Nové Fortissio Lungo má intenzitu 8, je tedy o jeden bod intenzivnější než jeho předchůdce, má plnější tělo a celkově je chuťově výraznější.

Odborníkům společnosti Nespresso se podařilo zvýšit komplexnost a výraznost kávy a získat bohatší chuť, aniž by se zvýšila intenzita pražení, což byl opravdu nelehký úkol. Na výrobu bylo potřeba použít kávu z různých lokalit, aby bylo dosaženo správného poměru mezi intenzitou, charakterem a výrazností. Charakter získává Fortissio Lungo díky plnému, syrovému aroma vzácné 100% kávy Arabica Monsoon Malabar. Tato kávová zrna ze Západní Indie jsou po sklizni vystaveny monzunu. Vytvoří se tak podmínky, jakým byla káva ve věku plachetnic vystavena během dlouhých plaveb do Evropy, a díky kterým rozvine svůj specifický aromatický profil. Arabica z Latinské Ameriky kávě naopak dodává strukturu, kulatost a subtilní náznak kyselosti a utváří komplexní profil směsi. Dělené pražení pak umožnilo dosáhnout výrazného těla a přitom zachovat žádoucí výraznost.

COFFEE_B2C_LUNGO_SLEEVESWRAP_NEWFORTISSIOLUNGO_5SLEEVESASSORTMENT_LUNGORANGE_050720141642 (2)

FortissioLungo bylo, jako vůbec prvníintenzivníLungo, uvedeno na trh jižpřed pěti lety. Od té doby Nespresso svou řadu intenzivních Grand Cru rozšířilo a škála intenzity vzrostla z deseti na dvanáct bodů.

LIONEL DERIAZ , ALL USES , ALL USES , WORLDWIDE , ALLFortissio Lungo se připojuje ke kolekci Lungo Grand Cru společnosti Nespresso, do níž patří Linizio Lungo se sladovými cereálními tóny a Vivalto Lungo s rafinovanými květinovými a praženými tóny. Obě tyto kávy mají intenzitu 4. Poslední v řadě je lehké Decaffeinato Lungo s plnou chutí a intenzitou 3.

Díky své intenzitě 8 patří Fortissio Lungo jako jediné Lungo kolekce výrazných káv Grand Cru Intenso. Dalšími kávami z této edice jsou Roma se svými sladkými a dřevitými tóny (intenzita 8), Grand Cru Arpeggio s charakterem zvýrazněným kakaovými tóny (intenzita 9), kořenitá Indriya (intenzita 10), prudce pražené Ristretto s jemnými ovocnými tóny (intenzita 10), sametový Dharkan s praženými tóny a nádechem kakaového prášku (intenzita 11) a výjimečně intenzivní Kazaar se silnou hořkostí a tóny pepře (intenzita 12).

Inovované Fortissio Lungo je dostupné od konce května za cenu 104,- Kčza balení v Nespresso Boutique nebo na www.nespresso.com

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Nespresso