ijournal.cz

FlixBus přidává spoje a začíná od dubna provozovat linku mezi Teplicemi a Prahou

red Zdroj: Flixbus 3.3.2022 Rady, tipy, názory

Společnost FlixBus CZ oznamuje vstup do nové destinace. Po dvou letech od počátku pandemie Covid-19 jde o první novou vnitrostátní linku. Nový spoj „Teplický expres“ jede bez zastávek mezi Prahou a severočeskými Teplicemi.  

 Flixbus


Teplický expres vyjede 10.dubna 
 

Severočeské lázeňské město Teplice získá nové přímé spojení smetropolí. Od desátého dubna tohoto roku vyjedou spoje FlixBusu do zastávek Teplice, Pražská; Teplice, Benešovo náměstí a Teplice, Celní. Výchozí stanicí vPraze bude autobusové nádraží Praha Holešovice.  

FlixBus nasadí 6 spojů denně každým směrem, každý den vtýdnu. 

Ve směru zTeplic jsou odjezdy ze stanice Teplice, Celní: 6:20 (příjezd Praha 7:30), 7:20 (Praha 8:30), 9:20 (Praha 10:30), 11.20 (Praha 12:30), 15:20 (Praha 16.30) a 17:20 (Praha 18:30).  

Odjezdy z Prahy: 7:50 (příjezd Teplice, Celní 9:00), 8:50 (Teplice 10:00), 13:50 (Teplice 15:00), 15:50 (Teplie 17:00), 16:50 (Teplice 18:00) a 18:50 (Teplice 20:00).  

„Věřím, že toto spojení padne do noty cestujícím zTeplic i zájemcům o lázeňskou turistiku zPrahy,“ vysvětluje záměr ředitel FlixBusu Pavel Prouza. „Zájemce jistě také potěší atraktivní startovací cena 65 Kč.” Smluvním dopravcem na této lince je firma Gumdrop, která spolupracuje sFlixBusem na řadě dalších pravidelných linek vČesku i zahraničí. „Cestující mohou na palubě Teplického expresu očekávat standardní kvalitu evropské mobility: velký prostor pro nohy, neomezené Wi-Fi připojení, toaletu a samozřejmě klidnou a ničím nerušenou jízdu,“ doplňuje mluvčí FlixBusu Tomáš Beránek. 

 
flixbus


Navyšování spojů až na předcovidovou úroveň  

Na domácích linkách FlixBus postupně navyšuje spojení až kpředcovidovéúrovni. První vlnu navyšování spojů zahájí firma již 6. března, na předcovidovou úroveň dosáhnou spoje k1. květnu. 

Na lince Praha-Brno nabídne pět odjezdů každým směrem, dva spoje budou zastavovat také vJihlavě. Od dubna pak zBrna do Prahy pojede autobus každou hodinu, první autobus bude vyjíždět v5:40 ráno. 

Do Plzně bude mířit Plzeňský expres šestkrát denně, každý druhý bude mít výchozí stanoviště na pražském Zličíně. Cestující si tak mohou vybrat možnost přestupu na další linky FlixBusu na Florenci, ale také metrem ze Zličína dále do města. 

Na liberecké lince se cestující mohou těšit na deset spojů denně, a to sodjezdy od 7:15 do 20:15 (kromě 12:15) každou hodinu. Kromě spojení v18:45 a 23:00, které startují zFlorence, vyjíždějí všechna spojení zČerného mostu. 

Linka do Českých Budějovic a Českého Krumlova bude čítat čtyři spojení denně, znichž tři pojedou přes Písek a jedno přes Tábor. 

Do Karlových Varů se bude realizovat sedm spojů denně, o víkendových dnech přibude ještě osmý spoj navíc. Do Chebu bude zajíždět pouze jeden znich, vLubenci pak budou stavět spoje ve špičce čtyři denně, mimo špičku bude spoj stanici projíždět. 

Na lince do Chomutova a Mostu mohou cestující počítat se šesti spojeními denně, čtyři ztěchto spojení budou vyjíždět zMostu, dva zChomutova. 

Vprůběhu dubna dojde kdalším navyšováním, která se budou týkat především mezinárodních spojení. 

V roce 2022 předpokládá FlixBus návrat k předcovidovým číslům cestujících na palubách autobusů. Obnovená spojení pomohou oživit turistický ruch v Evropě.  

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Flixbus