ijournal.cz

Festival Fun Fatale 2016

red Zdroj: Fun Fatale 2016, foto: Vojtěch Brtnický 6.3.2016 Festivaly

Jubilejní pátý ročník mezinárodního festivalu Fun Fatale, na kterém vystupují výhradně ženy, bude hostit ve dnech 1. až 3. dubna akrobatky ze Švýcarska, Švédska, z Kanady, Ruska a Německa. V hlavním programu čekají návštěvníky kratší sólové inscenace z dílny tuzemských i zahraničních performerek a velice úspěšný mezinárodní kabaret – jde o pravidelný komponovaný večer plný neobvyklých akrobatických čísel.

Fun Fatale 2016   1

Z domácí scény se na festivalu představí Cirkus TeTy a jejich Husí krky a také performance Elišky Brtnické – Enola, které mělo premiéru 9. 2. 2016 v Experimentálním prostoru NoD.  Akrobacie na visuté hrazdě, tanec a papír – to jsou hlavní prvky představení inspirovaného knihou Sadako a tisíc jeřábů.

V doprovodném programu budou moci návštěvníci volně diskutovat o cirkusové umělecké tvorbě, kterou vede Lucie N´Duhirahe. Pro příznivce nového cirkusu a akrobacie budou připraveny také workshopy vzdušné a pozemní akrobacie pod vedením zkušených lektorek.

Fun Fatale 2016   2

Mimopražští diváci mohou navštívit Fun Fatale také v Jihlavě a Bratislavě.

Podrobný program festivalu, včetně informací o vstupenkách a workshopech, najdete na www.funfatale.cz nebo na festivalovém facebooku Fun Fatale.

 Fun Fatale 2016   3

Enola

Akrobacie na visuté hrazdě, tanec a papír

Moto: Z Eda nesu

na vějíři malý suvenýr –

horský vánek z Fudži

/Macuo Bašó/

Fun Fatale 2016 plakátMíváme nereálná přání a přesto si stále říkáme: Možná  … musíme jen splnit tisíc úkolů! Tisíc vytřených podlah, tisíc dobrých skutků, tisíc kliků … ? Jsme svým vlastním zadáním. A tak se nekonečně obtiskujeme v čase, než pochopíme, že shora je lépe vidět – i tak by se dal stručně popsat obsah jedinečného vystoupení Elišky Brtnické.

Inscenace je inspirována knihou Sadako a tisíc jeřábů, je ale hlavně o tom, co vám během jejího sledování vytane na mysl.

Eliška Brtnická připravila koncept a své umění předvede ve vlastní choreografii za pohybové spolupráce Jana Vrány a Ilony Jäntti. Supervize je z dílny Stéphanie N’Duhirahe, hudba od Stanislava Abraháma, režijní spolupráce se ujal Minh Hieu Nguyen, light design vytvořil Karel Šimek. Scénografie Yumi Hayashi, světla Vlado Veleta. Produkci zajišťuje Dagmar Bednáriková, ve spolupráci s KD Mlejn, Cirqueon, Roxy NoD a HAMU.

Zvláštní poděkování patří Albin Warette, Denise Vostré, divadlu Yarmat a Janu Kohoutovi.

Představení podpořilo Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, MČ Praha 13, KD Mlejn, Cirqueon, NoD, HAMU.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Fun Fatale 2016, foto: Vojtěch Brtnický