Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Sobota, 25.Leden 2020
ijournal.cz

Festival Evolution slaví 15. narozeniny. Na co se můžete těšit?

red Zdroj: Evolution 18.3.2019 Aktuality a pozvánky, Festivaly

                                                                    Festival pro všechny, kteří to vidí #prostejinak

plakat
22. – 24. března se návštěvníci opět mohou těšit na pět oblastí, které spojuje zdravý životní styl -
Bio Styl, Zdraví, Eco World, Osobní rozvoj a Alternativu. Ve festivalovém programu se v šesti sálech během tří dnů představí na 170 osobností. Pořadatelé očekávají návštěvnost blížící se k 17 tisícům osob. Představí se kolem 450 vystavovatelů z domova i ze světa, kteří zaplní plochu 10 000 m2. Že festival stále roste, dokládá i fakt, že letos se na festivalu představí 20 % nováčků, kteří zde budou vystavovat poprvé.

Evolution

Vystavovatelé slibují kromě své tradiční nabídky také úplné novinky, vzorky, ukázky, ochutnávky i veletržní slevy. Ve Střední hale Průmyslového paláce a v Pravém křídle najdete vše spojené se zdravím, včetně certifikovaných produktů nesoucích označení BIO či FAIRTRADE. Chybět nebudou specialisté na veganskou a vegetariánskou stravu, rodinné firmy, nebo výrobci specialit, například bezlepkových produktů, superpotravin, tyčinek s cvrččí moukou, zeleninových chipsů, mrazem sušeného ovoce, domácí zmrzliny, mandlového másla atd. Najdete tu také bohatou nabídku přírodní a zdravé kosmetiky a výrobky pro péči o tělo. Své expozice tady mají také konzultanti, zdravotní a výživoví poradci, lékařské poradny nebo výrobci zdravotnických pomůcek.

Evolution jidlo

Vstup do Levého křídla obsadí firmy zaměřené na ekologii. Představí tu ekologickou drogerii, eko-vychytávky do domácnosti, oděvy z obnovitelných zdrojů, látkové pleny nebo prezentace ekologických stavebních materiálů. Najdete tu i poradny pro bezobalovou domácnost a pomůcky, se kterými ji můžete začít realizovat u vás doma. Navazovat bude zóna s prezentacemi z oblasti osobního rozvoje, kterou zaplní poradny koučů, terapeutů a poradců osobního rozvoje. Vystavovatelé z oboru alternativy na festivalu nebudou chybět a najdete je také v Levém křídle Průmyslového paláce. Své místo zde bude mít i oblíbený dětský koutek s hlídáním dětí a zázemím pro kojící maminky. Odpočinout si a vychutnat si šálek kvalitní kávy nebo nějaké speciality budete moci ve food zónách, které budou umístěny v obou křídlech.

Evolution (1)

Vytvořte si vlastní program

Během tří dnů poběží program v šesti přednáškových sálech. Celkem se ve 135 programových blocích představí přes 170 účinkujících. Už teď si můžete na stránkách https://program.festivalevolution.cz/ online vybrat přednášky, které vás zajímají, a ty si vložit do Google kalendáře nebo si je jednoduše vytisknout.

 Evolution prezentace

Výběr z přednášek podle oborů:

Zdraví a Bio Styl

V současné době se hodně v souvislosti s jídlem hovoří o veganství, okolo kterého panuje mnoho mýtů. Výživová poradkyně Pavla Široká vás proto ve své přednášce s názvem Rostlinná strava a její vliv na zdraví uvede do problematiky a základních principů veganství. „Dozvíte se stanoviska odborných výživových organizací. Nastíníme si, jaký vliv má rostlinná strava v léčbě a prevenci obezity, cukrovky a nádorových onemocnění. Zjistíte, zda je veganství vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy, či vrcholové sportovce. Nakonec srovnáme vybrané látky, které chybí v běžné populaci a u veganů. Kdo je na tom hůř? A jaké nejčastější mýty kolují o rostlinné stravě? „ říká lektorka.

Další přednáška, kterou by byla škoda vynechat, je od zakladatelky iniciativy Pohyb pro život Kateřiny Macháčové. Pokud na ni zavítáte, dozvíte se, jak funguje cvičení inspirované principy vývojové kineziologie a jak jednotlivé cviky ovlivňují tělo, mozek i duši. „Některé si společně vyzkoušíme a domů si odnesete návod, jak je zařadit do každodenního života. Ukážu vám, že se vyplatí věnovat pozornost vlastnímu tělu, že v dnešní době je třeba o něj pečovat, že nejlépe to můžete udělat sami a že to nemusí být nic složitého – jen několik minut pohybu denně totiž může změnit váš život,“ vysvětluje Kateřina Macháčová.

Chybět nebudou ani témata věnující se bylinkám, zjistíte, jak funguje strava podle DNA nebo co to jsou probiotika či proč si dopřát kozí kolostrum.

Evolution Výstaviště

Eco World

V rámci přednášek věnující se ekologii se například dozvíte, jak vypadá ekologická a bezodpadová domácnost nebo získáte pravdivé informace o plastovo – obalové problematice dneška. Zjistíte, jak vypadá nakupování v bezobalových obchodech nebo jak se liší konvenční potraviny od těch s označením bio a jaký je jejich vliv na udržitelnost.

V rámci přednášky projektu #jsemlaskavec vám Dominika Trčková představí Věru Doušovou, která má na starosti Potravinovou banku. Potravinové banky nejenže pomáhají potřebným, ale také souzní s eko filozofií. Minimálně ze 75 % se totiž jedná o potraviny určené k rychlé spotřebě, s uplynulou dobou minimální trvanlivosti, neprodejné potraviny s poškozeným obalem nebo například špatným označením, které by jinak skončily na skládce nebo ve spalovně. Bude v budoucnosti dost kávy, nebo nás čeká doba cikorková? Tuhle otázku si položí účastníci panelové diskuse Dario Soto Abril (generální ředitel Fairtrade International), Daniel Kolský (Mamacoffee.cz ) a Jaroslav Slámečka (Candycane coffee). Besedu bude moderovat Lukáš Hejlík, herec a food bloger.

 

Osobní rozvoj

Osobní rozvoj rozhodně není záležitostí jen dospělosti, ale jeho základy začínají již v dětství. Přednášku o tom, jak dětem pomoci v jejich cestě za sebepoznáním, aby byly v životě nejen úspěšné, ale také šťastné, chystá na festivalu dvojice koučů Jan Mühlfeit a Kateřina Novotná. Tématu dětství se bude věnovat také další přední český kouč Aleš Kalina, a to konkrétně v přednášce s názvem Jak nás ovlivňuje naše dětství. Na festivalu budete mít možnost navštívit workshop věnovaný Diamantovému dechu vedený Adhirajem Plevrisem a Pushanem Govindem, kteří vám umožní pochopit, jak staré traumatické situace  (i z dětství) ovlivňují váš současný život. Díky technikám vhodného dýchání budete mít však možnost vstoupit do nové energie, hravosti a přirozené svobody projevu.

Dojde i na témata věnovaná partnerství. Věděli jste, že nejčastější příčinou partnerských rozchodů je (ne)komunikace, nikoliv nevěra? O tom, jak je důležité umět komunikovat, jak sdělovat informace a co způsobují falešné domněnky a dedukce, bude mluvit Hana Drahoňovská. Frčí tvůj mozek na alfa vlnách? To je název přednášky Evy Kolářové, která vám ukáže, jak snadněji nacházet řešení problémů, tvořivě myslet a ještě si uchovávat vysokou psychickou a fyzickou kondici. Interaktivní přednášku, jak si tvořit každý den, odkud čerpat energii a kam se dívat, chystá koučinkové centrum Aumakua pod názvem R-evolution 2019. Sportovec Lukáš Zdrha se podělí o zkušenosti a přidá rady, jak projevit svůj potenciál ve sportu.

Stranou nezůstane ani pohyb. Ne nadarmo se říká, že ve zdravém těle, je zdravý duch.  Dušan Brůna vás zase naučí účinné cviky pro běžný život v práci i doma. Navštivte jeho ukázkovou lekci Jóga v kanceláři.  Jana Hrabalová Bendová zase představí hormonální jógovou terapii, která pomáhá nejen ženám. Je určena ženám i mužům, kteří zažívají každodenní stres, mají pocit, že ztrácí vitalitu, cítí únavu, zkrátka potřebují znovu nalít krev do žil, začít se víc usmívat a cítit se spokojeně nebo nastartovat tělo k hubnutí.

Alternativa

Kartářka a vědma Helen Stanku vás naučí pracovat s intuicí a terapeut v oblasti psychických a fyzických zkoušek Jaroslav Kalousek zase promluví o tom, co všechno ovlivňuje aktuální stav člověka. Jak poznat svůj životní úkol, žít tady a teď? Jak probudit v životě radost a vnitřní oheň bez obav a strachu? Odpovědi na tyto otázky najdete v přednášce Věry Várady na téma hledání spokojenosti a harmonie v životě. Přednášku doplní harmonizačním zpěvem Karel Kekéši.

Stres a nesoulad v partnerských vztazích působí ženě mnohá onemocnění. Homeopatie zdraví navrací. To alespoň tvrdí psycholožka Olga Šerá a homeopatka Marta Pražáková, které si připravily přednášku s výstižným názvem Homeopatie a nemoci současných žen. Monika Nika Skákalová chystá přednášku o tom, jak a proč čistit prostory a k čemu může vést, když to neděláme.

Robert Policar vám prozradí tajemství Mayské astrologie a zaměří se na význam snů. Sny a astrologie se totiž mohou stát výbornými rádci při utváření našeho každodenního života. Součástí přednášky bude i čtrnáctidenní předpověď pro následující období.       Obecné informace:

Termín a místo konání: 22. – 24. března 2019, Výstaviště Praha Holešovice

5 tematických okruhů: Bio Styl, Zdraví, Eco World, Osobní rozvoj a Alternativa


Web: www.festivalevolution.cz

Festivalový program: http://program.festivalevolution.cz


Otevírací doba:

pátek, sobota 10:00 – 19:00
neděle 10:00 – 18:00

Vstupné:
Základní jednodenní: 230 Kč
Základní třídenní: 550 Kč
Zvýhodněná jednodenní vstupenka (studenti do 26 let včetně, senioři od 65 let, ZTP) na místě 150,-
Děti do 12 let a ZTP/P s 1 osobou jako doprovod zdarma

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Evolution