ijournal.cz

Fenomény na Prima ZOOM

red Zdroj: FTV Prima sro 21.10.2014 TV

Máte Facebook? Jste občas ve stresu? Pak tu pro vás máme něco, co vás bude hodně zajímat. Prima ZOOM rozkrývá opravdu různá témata.

Prima ZOOM uvádí:

22. 10. 17.55 – Léčebna Broadmoore: Historie šílenství

22. 10. 18.55 – Vražda na sociální síti

Léčebna Broadmoore: Historie šílenství

Posledních 150 let je broadmoorská psychiatrická léčebna nejobávanějším vězeňským zařízením v Británii. Přední kriminolog David Wilson odhaluje příběhy místních pacientů a zkoumá, jak se léčba duševně nemocných kriminálníků změnila od druhé poloviny 19. století. Nemocnice Broadmoore je jedním z nejpečlivěji střežených psychiatrických léčebných zařízení v celé Anglii. Za jejími zdmi pobývá na dvě stě šedesát chovanců s různými psychickými problémy, někteří navíc trpí poruchou osobnosti. Zatímco někteří byli usvědčeni z vážných násilných zločinů, jiní byli shledáni psychicky nezpůsobilými. Průměrná doba pobytu je tady okolo šesti let, ale nechybí ani případy, které už v Broadmooru pobývají tři desetiletí. Vás taky, milí diváci, zveme na návštěvu!

BROADMOOR STILL 4
BROADMOOR STILL 9

Vražda na sociální síti

Údaje zveřejněné na sociálních sítích můžou vyvolat násilné útoky i vraždu. Vicky Robertsová byla po pěti měsících od svatby uškrcena svým mužem, když odhalila, že využívá Facebook ke shánění milenek. Sociální sítě jsou velkým fenoménem 21. století. Miliony lidí po celém světě je využívají k udržení kontaktu, hledání nových přátel a zažehnutí nových romancí. Ale co se stane, když se věci zvrtnou – když sociální sítě ve svých uživatelích vyvolají žárlivost, zákeřnost a vztek? Zdá se, že stále větší množství vztahů přes internet končí zločiny, které přecházejí do skutečného života. Snímek upozorňuje na řadu znepokojujících případů. Ty dokazují, že využívání sociálních sítí má své temné stránky a dokonce může vyústit ve vraždu. Ať už jde o tajné milostné románky, žárlivé bývalé partnery nebo úchylné kybernetické stalkery, pro ty, kdo se ho rozhodnou zneužít, se může svět internetu stát smrtícím nástrojem.

IMG_0261

Reprízy:

Léčebna Broadmoore: Historie šílenství           Vražda na sociální síti

   25. 10. ve 13.40                                                   25. 10. ve 14.50                             

   28. 10. ve 22.10                                                   28. 10. ve 23.10                            

   31. 10. v 10.10                                                      31. 10. v 11.05                           

   4. 11. ve 2.00                                                          4. 11. ve 3.00                              

   6. 11. v 6.00                                                            6. 11. v 7.00

www.prima-zoom.cz – unikátní on-line magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články a ještě něco navíc.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: FTV Prima sro