ijournal.cz

ESTER & JOSEFINA: KOLEKCE “To a jen sen”

red Zdroj: www.esterajosefina.com 14.3.2019 Móda, obuv, doplňky

Herečka Ester Geislerová a módní návrhářka Josefina Bakošová navazují na úspěšnou kolekci Manifesto a Manifesto/Emet  novou kolekcí šatů – nočních košilek, nazvanou “ To a jen sen.“

Nová kolekce košilek “To a jen sen”, které jsou zároveň i šaty na denní nošení, byla inspirována snem o odpočinku a relaxování. „Přivádíme na svět náš další společný sen. Každý z našich projektů vzniká spontánně a na základě příběhů a situací, které se objevují v našich životech nebo v našem okolí. Vytvořily jsme košilky, které jsou zároveň i šaty. Jsou pohodlné pro noční spánek a krásné na denní nošení. Ráno se probudíte a můžete jít rovnou ven, zůstat ve snu a snít dál,“ říkají k nové kolekci její autorky Ester Geislerová a Josefína Bakošová.

 aktérky na prezentaci

Cílem autorek bylo vytvořit kolekci, ve které se jejich nositelky budou cítit žensky a uvolněně, zároveň by ale měla být vhodná k lenošení a dennímu snění.“Spánek je důležitý pro všechno, co děláme, pojďme víc snít a odpočívat! To je poselství této kolekce,“ doplňuje Ester Geislerová.

Kolekce materiálem odkazuje k pyžamům, nočním košilím a povlečení, které si pamatujeme z dětství. Košilky jsou vyrobené ze stoprocentní bavlny a jsou k dostání ve dvou variantách. První z nich je se vzorem kostky v kombinaci bleděmodrá/bílá nebo šedá bílá a druhá varianta je se vzorem drobné kostičky v kombinaci černá/bílá.

 Ester Geislerová a Josefina Bakošová

Propojení uměleckých světů

Nová kolekce s názvem „To a jen sen“ je propojená také s hudební skladbou. Zpěvačka Marie Kieslowski složila skladbu, která kolekci zachytila v hudbě. Vznikla tak ambient-elektro ukolébavka a k ní také videoklip.

„Chtěly jsme propojit sféry umění, vytvořit společně výsledný dojem, který bychom rádi předaly dál. Nová kolekce je trochu surreálná, snová, fantazijní a Marie ji skvěle dokázala vystihnout v její nové písni a poté také ve videoklipu,“ říká ke spolupráci Josefina Bakošová. Pro zpěvačku Marii Kieslowski to byla první autorská píseň: “Výzva ke složení ukolébavky mě velmi potěšila a hned následně vyděsila, neboť jsem doposud vlastní autorskou píseň nesložila. Poslední pochyby jsem zahnala, když na spolupráci kývl můj kamarád hudebník Ondra Mikula alias Aid Kid, který se postaral o celkovou formu a o profi nahrávání. Smíchání zvuku jsme pak svěřili Tomášovi Havlenovi z Posthudby.”Ke skladbě natočil vizuálně poutavý hudební videoklip, slovenský režisér Milan Mazúr. „Klip jsem koncipoval na základě různých principů. Jsou to témata spojená s konkrétní hudbou jako nastavení určitého rytmu a tempa, anebo právě s motivem polospánku a neurčitosti prostoru, ve kterém je postava umístěná. Podstatná je neurčitost času a místa, minimalismus a také plochost zvoleného světla. V podstatě jsem se snažil reagovat intuitivně a pracoval jsem také se záběry, které jsem používal i v jiných autorských videích. Například budova, která má zabetonovaná okna naznačuje ve svém nitru možnosti jiných prostor. Jsou to hry, které by měly otevírat možnost představivosti,“ přibližuje Milan Mazúr.

 To a jen sen

Kolekce To a jen sen je zachycena také ve fotografiích. Jejich autorka, Michaela Karásková, vytvořila surreálné fotografie autorek, které se procházejí snovým městem. Ve fotografiích k projektu “ To a jen sen” jsem se snažila rozvést motiv denního snění. A to prostřednictvím příběhu, jehož hlavními hrdinkami jsou právě autorky kolekce košilek. Ty procházejí liduprázdným městem, v jehož ulicích se potkávají se sebou samými. Inspirovala jsem se atmosférou z obrazů surrealistických malířů Giorgia de Chirica a Paula Delvauxe,“ přibližuje záměr autorka fotografií.

 

INFO

Nová kolekce “To a jen sen” je dostupná od března 2019 v galerii Harddecore na Senovážném nám. 10, P1 nebo v  e-shopu : www.esterajosefina.com

Ester Geislerová a Josefina Bakošová tvoří kreativní duo zaměřující se na konceptuální módní projekty, styling a vše, co souvisí s jejich značkou Esterajosefina.

Jejich první společný projekt byly kabelky pro děti Pepieta. Následovala společná práce na kolekci trik Manifesto, na kterých jsou notoricky známé vztahové věty.

Poté následovala kolekce triček a tašek Manifesto EMET, která se odkazovala k současnému společenskému jevu-přepracovanosti, syndromu vyhoření a neschopnosti odpočívat a opečovávat naše tělo i duši.

S přibývajícími projekty se dvojice rozhodla působit pod kombinací svých jmen, tedy Ester & Josefina. Společným dílem je projekt a kniha Terapie sdílením a Terapie sdílením vol. 2 a aktuální internetová senzace Instagram Esterajosefina.

Herečka Ester Geislerová a módní návrhářka Josefina Bakošová

Ester Geislerová vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze (obor Nová média), věnuje se herectví, vizuálnímu umění a kreativní produkci.

Josefina Bakošová je kreativní ředitelkou galerie Harddecore a zároveň módní návrhářkou. Stěžejními prvky její tvorby jsou kvalitní materiály, jednoduché střihy, variabilní kabáty a asymetrické košile.

Poděkování partnerům za podporu: Mylo, Soffee, Vans, ČVUT, Lancome, Milan Plešinger

 

HUDBA (kredity):

hudba: Marie Kieslowski & Aid Kid

text: Marie Kieslowski

nahráno a smícháno: Tomáš Havlen

odkaz na skladbu:

Odkaz na skladbu: zde

VIDEOKLIP (kredity):Ester Geislerová _ Josefina Bakošová.jpg

“To a jen sen.”

Ester&Josefina, Marie Kieslowski

Režie: Milan Mazúr

Kamera: Riko Čeko

3D animace: Jana Doležalová

Odkaz na videoklip: zde

Fotografie (kredity):

Fotografie: Michaela Karásková

Make-up: Aneta Ložková

styling: Ester&Josefina

KONTAKT

info@esterajosefina.com, www.esterajosefina.com

ATELIER
Galerie Harddecore, (3. patro), Senovážné náměstí 10, Praha 1

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.esterajosefina.com