Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Pondělí, 18.Únor 2019
ijournal.cz

Ekofarma Javorník: Hermelín a Špaldový ovocný košíček, kvalita z Moravy

red Zdroj: http://www.ekofarmajavornik.cz/ 23.11.2017 Gastronomie

Špaldový ovocný košíček z Ekofarmy Javorník

špaldový košíkTo, že špaldové pečivo je zdraví prospěšné, protože si zachovává všechny živiny, především minerální látky, vitamíny a trávící enzymy, už asi všichni víme, ale kde se dá pořídit kvalitní pekárenský výrobek právě z této mouky a jaký výrobce je osvědčený?

Ekofarma Javorník je významným producentem pšenice špaldy a v posledních letech se zaměřuje i na výrobu špaldového pečiva, se kterým na českém trhu sbírá jedno ocenění za druhým. Ovocný košíček ze špaldové mouky v roce 2015 získal ocenění Perla Zlínska 2015. Tento balený výrobek má trvanlivost 9 dnů.

Pečivo můžete zakoupit nejen ve Farmářské prodejně ve Štítné nad Vláří, ale také v dalších prodejnách potravin a zdravé výživy ve všech regionech České republiky. 

 

Javornický Hermelín je Bio potravina roku 2016

hermelínEkofarma Javorník vyrábí kvalitní výrobky pouze z čerstvě nadojeného mléka od dojnic, pasených na loukách Bílých Karpat, které jsou chované v systému ekologického zemědělství. Mléko zpracovávají pouze šetrnou pasterizací bez používání homogenizace a mléko si tak ve výrobcích zachovává původní vlastnosti a biologickou hodnotu. Kladou důraz na kvalitu a prospěšnost zdraví. Výrobky odpovídají nárokům současného spotřebitele, mají vysoký obsah bílkovin, vápníku a ušlechtilých mléčných kultur.
Před několika lety farmáři z Javorníku vsadili na výrobu Hermelínu v BIO kvalitě. Sýr neobsahuje žádné přidané konzervační látky mimo kuchyňské soli, která jim dodává chuť. Proto jsou doporučovány i pro zdravou výživu dětí. V loňském roce byl oceněn titulem Bio potravina roku 2016. Ekofarma Javorník je v současné době jediným výrobcem Hermelínu v BIO kvalitě v ČR.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: http://www.ekofarmajavornik.cz/