ijournal.cz

Do podzimní Sbírky potravin se zapojily Kerndlová, Hrubešová a Řandová

red Zdroj: foto: Tesco 24.11.2021 Celebrity, Významné osobnosti, veřejné projekty

Čas darování potravin, to je třetí listopadová sobota, která je úspěšně za námi! A to i díky patronům podzimní Sbírky potravin, kterými se tentokrát staly Tereza Kerndlová, Markéta Hrubešová a Regina Řandová.

Kerndlová

Všechny tři se zaměřily především na děti. „Já sice děti nemám, ale to neznamená, že je nemám ráda,“ přiznala Tereza Kerndlová, která si udělala čas a krátce poté, co se vrátila ze svého domova ve Španělsku, dorazila do vršovického obchodu Tesco. Její vozík jen stěží mohl svými rozměry posloužit jako uložistě pro bezpočet cukrovinek, adventních kalendářů a různých laskomin.

Kerndlová
„Když můžu, pomůžu,“ rázně odvětila Markéta Hrubešová. „Tím, že se člověk zapojí do podobných akcí, jako je tato v Tescu, tak se moc nechlubí. Myslím, že je to povinnost, pokud jsme zdraví a pracujeme, měli bychom jakkoli pomoct aspoň maličkostí těm, kteří nemají takové štěstí. V předchozích letech jsem se už sbírky anonymně účastnila, ale až dnes jsem tu jako patronka i za přítomnosti fotografů.“ Během nákupu měla v hlavě především Vánoce, a tak „plenila“ regály s moukou, cukrem, marmeládami, aby si lidé v nouzi, senioři, samoživitelky a třeba i děti z dětských domovů mohli upéct vánoční cukroví a zpříjemnili si tak nejkrásnější období v roce. Sympatická herečka prozradila, že prefuje tradiční české vánoce se stromečkem, kaprem a salátem. „Nikdy mě nelákalo jet v zimě na dovolenou, neumím si představit, že bych ležela na pláži o Vánocích. Mám je spojené s rodinou, s obdobím, kdy můžeme být spolu, v klidu si popovídat a užít si pohody. K tomu nazdobený byt, svíčky, vůně stromečku. To je pro mě strašně důležité“, prozradila.

Hrubešová
A podobně na tom byla i herečka Regina Řandová. „Já mám dvě malá vnoučata a vím, jak je to těžké právě postarat se o ty nejmenší a dopřát jim něco hezkého. Děti, ano, to byl ten důvod, proč jsme se rozhodla podpořit tuto sbírku potravin. Neváhala jsem ani minutu….,“ zamyslela se Řandová a také obsah jejího vozíku byl zaměřený především na děti.

Řandová
Nepomáhaly však jen pozvané dámy, ale i většina zákazníků 105 vybraných prodejen po celé republice. A podařilo se vybrat 410 tun potravin, což je druhé největší množství zboží v historii Sbírek potravin. 

A tím to rozhodně nekončí. Darovat mohou i ti, kteří z jakéhokoliv důvodu nemohli přispět o víkendu. Online Sbírka potravin probíhá až do Štědrého dne pomocí online virtuálních Balíčků v rámci služby Tesco Online nákupy. Darování online je jednoduché. Zákazníci si mohou vybrat ze tří typů balíčků: základní, velký balíček či balíček pomoci do domácnosti. Stačí se zaregistrovat a vložit do nákupního košíku libovolný počet Balíčků pomoci a dále dokončit svůj nákup jako obvykle.

Darované potraviny a drogistické zboží poputují ihned po sbírce do charitativních organizací poskytujících pomoc zejména osamělým seniorům, rodičům samoživitelům, pěstounským rodinám, dětem z dětských domovů, postiženým či lidem bez domova a v nouzi, a to ve městech a v regionech, kde se sbírka uskutečňuje. Zákazníci tak mají jistotu, že pomáhají přímo lidem ve svém okolí. Potravinová pomoc pokryje celé území České republiky. Díky štědrosti zákazníků se v Tescu podařilo v uplynulé předvánoční, letošní jarní i letní sbírce potravin darovat potravinovým bankám více než 579 000 porcí jídla pro lidi v nouzi. Tesco následně navýšilo dary svých zákazníků a darovalo potravinovým bankám potraviny a finance v hodnotě více než 1 100 000 Kč. Jsem opravdu hrdá na naše zákazníky a kolegy, kteří opakovaně pomáhají zajistit potraviny těm, kteří v životě neměli takové štěstí,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka společnosti Tesco Česká republika.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: Tesco