ijournal.cz

Divadlo Spejbla a Hurvínka o vánočních svátcích a v roce 2024

red Zdroj: Divadlo S+H 26.12.2023 Divadlo

Hurvínek_o_Vánocích_pro_malé_i_velké_divákySe svými oblíbenými hrdiny se diváci mohou setkat i o vánočních prázdninách, od 28. do 30. prosince při představení „Hurvínek a král Blecha“. Kromě toho má divadlo pro všechny příznivce zcela nový, speciální dárek. Spustilo svůj vlastní YouTube kanál. A jaké by to byly Vánoce bez stromečku? Již tradičně je u bronzové lavičky se Spejblem a Hurvínkem před divadlem umístěn vánoční stromeček, který si mohou děti, které půjdou do divadla nebo jen okolo při procházce, krásně ozdobit.

Vánoce mohou všechny děti i dospělí tradičně oslavit i s Divadlem Spejbla a Hurvínka. „Ráda bych pozvala všechny naše diváky na představení Hurvínek a král Blecha, které je na programu našeho divadla během vánočních prázdnin. Pod stromeček jsme letos příznivcům slavné dvojky nadělili náš vlastní YouTube kanál, který bude plný vzpomínek. Za celé divadlo i všechny naše hrdiny bych malým i velkým divákům chtěla popřát krásné Vánoce plné zdraví, pohody, ale i humoru a hezkých zážitků. V roce 2024 se opět budeme se všemi těšit na viděnou,“ říká Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka.

 

15. prosince začal předprodej na uvedení inscenace „Hurvínek prodává nevěstu“ na pražské scéně

Kromě dárkových vstupenek, které jsou platné do konce roku 2024,  mohou udělat radost i vstupenky na mimořádný umělecký zážitek v podobě představení „Hurvínek prodává nevěstu“. Už 15. prosince byl zahájen předprodej vstupenek na pražské uvedení této unikátní inscenace, a to od březnové premiéry až po červnové reprízy. V pokladně je také možno zakoupit drobné upomínkové předměty, které mohou posloužit jako milý dárek či pozornost nejen o Vánocích.

 Hurvínek_prodává_nevěstu_-_foto_Marek_Olbrzymek


Divadlo Spejbla a Hurvínka o svátcích a v roce 2024

Se svými oblíbenými hrdiny se mohou děti v divadle setkat i mezi svátky – od 28. do 30. prosince je na programu inscenace „Hurvínek a král Blecha“. V novém roce je pak nejdříve připraveno pro nejmenší miminí divadlo – představení „Hurvínkovo moře snění“. Od 27. ledna pak začíná divadlo hrát obnovený kus „Hurvínek a nezvaný host“.

 

Hurvínek na YouTube

Divadlo Spejbla a Hurvínka má pro své fanoušky dárek. Spustilo svůj vlastní YouTube kanál. Desítky let dobrodružství Spejbla a Hurvínka daly vzniknout řadě pokladů, a tak společně se Supraphonem bude divadlo své diváky obdarovávat pravidelnými příspěvky. Již nyní se na divadelním YouTube kanálu nachází miniseriál Hurvínkova nedělní chvilka pandemie, což je sled scének, které děti i dospělé
s humorem provedly různými zapeklitými pravidly a omezeními, které si situace pandemie vyžádala.
A online také bude možné zhlédnout oblíbené večerníčkové příběhy Spejbla a Hurvínka.

 

TAK VÁM S HURVÍNKEM, SPEJBLEM, MÁNIČKOU, ŽERYKEM A CELÝM DIVADLEM PŘEJEME KRÁSNÉ VÁNOCE A JEN A JEN TO NEJLEPŠÍ S NÁMI V ROCE 2024, CHACHÁÁÁ!

 

PROGRAM DIVADLA SPEJBLA A HURVÍNKA 2023/2024

 

PROSINEC 2023

Čtvrtek 28.12. 14:00 + 16:30            Hurvínek a král Blecha

Pátek 29.12. 14:00 + 16:30                Hurvínek a král Blecha

Sobota 30.12. 10:30                           Hurvínek a král Blecha

 

LEDEN 2024

 

Sobota 13.1. 10:00 + 12:00               Hurvínkovo moře snění („miminí“ divadlo)

Neděle 14.1. 10:00 + 12:00               Hurvínkovo moře snění („miminí“ divadlo)

Úterý 23.1. 10:00 + 12:00                 Hurvínkovo moře snění („miminí“ divadlo)

Středa 24.1. 10:00 + 12:00                Hurvínkovo moře snění („miminí“ divadlo)

Čtvrtek 25.1. 10:00 + 12:00              Hurvínkovo moře snění („miminí“ divadlo)

Pátek 26.1. 10:00 + 12:00                  Hurvínkovo moře snění („miminí“ divadlo)

Sobota 27.1. 14:00                             Hurvínek a nezvaný host („miminí“ divadlo)

Sobota 27.1. 15:00                             Víkendové dílny loutkoherectví pro děti zážitkové dílny

Neděle 28.1. 11:00 + 14:00               Hurvínek a nezvaný host

Úterý 30.1. 10:00 + 14:30                 Hurvínek a nezvaný host

Středa 31.1. 10:00 + 13:00                Hurvínek a nezvaný host

Středa 31.1. 13:00                              Hurvínkovo moře snění („miminí“ divadlo)

 

 

OBSAHY HER DIVADLA S+H

 

Hurvínek a král Blecha – představení pro děti od 6 let

Co všechno se stane, když vládce země zestárne, začne se nudit, moci se ujme proradná krvežíznivá blecha a rádcové odsouhlasí cokoliv, jen aby si udrželi svá místa? Naše loutková pětka opět zasahuje, tentokrát v království, kde zavládl zmar a tupost. Dokáže paní Kateřina uvařit repelent proti hlouposti – a bude fungovat? Kéž by, protože pak nastane revoluce…

 

Spejbl, Hurvínek a já – představení pro děti od 5 let

Jsou lidé, kteří znají scénky Spejbla a Hurvínka zpaměti. Jsou lidé, kteří mají Spejbla a Hurvínka na cédéčku. Jsou lidé, kteří mají Spejbla a Hurvínka na tričku…. a David má Spejbla a Hurvínka v hlavě. Co mu tam říkají? A k čemu to vede? Přijďte se podívat na naše představení ze školní třídy, kde se to dozvíte…

 

Hurvínkova nebesíčka – představení pro děti od 4 let

Jak se přihodilo, že se Hurvínek s Máničkou setkali se svérázným znalcem zvířat doktorem Kytlem, s jeho kocourem Petrklíčem a hubatou kavkou Francim? To vám prozradíme v našem novém představení. Hurvínek, Mánička a jejich chlupatý kamarád Žeryk se totiž ocitnou v podivuhodném domě, zvaném Nebesíčka, který se tu a tam zjevuje na Malé Straně! V domě se nachází podivná skříň Kostitřaska, k čemu slouží, vám ale zatím neprozradíme. Jisté je, že celý pohádkový příběh začíná ve chvíli, kdy se Hurvínek rozhodne naučit Žeryka mluvit lidskou řečí!

 

Pohádky pro Hurvínka – představení pro děti od 4 let

Hurvínek s Máničkou se dostanou do světa pohádek. Na své pouti se seznámí nejen s Dlouhým, Širokým a Bystrozrakým, ale i s dědem Vševědem a dalšími pohádkovými postavičkami. A pořádně si to užijí!!

 

Hurvínek mezi osly – představení pro děti od 5 let

Škola pro Hurvínka znamená jen velkou ztrátu času. Kéž by do ní už nikdy nemusel vkročit! Toto přání se Hurvínkovi splní, když se setká s prapodivnou osůbkou s oslíma ušima jménem Hýkálek!!! Ten hototiž pozve do Oslova, města, o němž Hurvínek, a dokonce ani Mánička, nikdy neslyšeli. Děti si tamžijí jako v ráji! A jak by ne – nemusejí totiž chodit do školy! A tak se Hurvínek, navzdory Mániččiným

protestům, vydává po boku Hýkálka do města Oslovo!! Jaké to tam doopravdy je, se spolu s Hurvínkem můžete přesvědčit i vy!

 

Hurvínkův Mikuláš – představení pro děti od 4 let

Když se řekne „Mikuláš“, každý si představí tajemného muže s bílým plnovousem, vysokou čepicí aberlou v ruce, kterého doprovází Anděl s Čertem. Hodné děti jsou obdarovávány dobrotami, zatímco ty neposlušné čeká punčocha plná uhlí. Také Hurvínek s Máničkou čekali na příchod Mikuláše netrpělivě. Co se však stalo, když roztržitý pan Spejbl na nadílku zapomněl? To se děti dozvědí v této pohádce!

 

Miminí divadlo: Žeryčku, HOP! – od 1 do 3let

První divadelní zážitek, podívaná pro všechny smysly každého mimiňáka. Interaktivní divadelníprogram vytvořený přímo pro vnímání těch skutečně nejmladších diváků. Z naší loutkové rodinky hraje v tomto představení pouze pejsek Žeryk, pro kterého se obyčejná procházka do parku změní v nádherné dobrodružství. Vydejte se spolu s ním do světa nad zemí. Do světa těch, co umí lítat, ptáků i mraků,
do světa planet, kouzelných vesmírných tvorů a zářících hvězd. Napočítejte s Žerykem do nekonečna,
a pak se vraťte zpátky na zem!

 

Miminí divadlo: Hurvínkovo moře snění – od 1 do 3 let

Zážitková inscenace speciálně určená pro diváky od 1 roku do 3 let. První divadelní zážitek, podívaná pro všechny smysly každého mimiňáka. Interaktivní divadelní program vytvořený přímo pro vnímání těch skutečně nejmladších diváků. Dobrodružná cesta malého Hurvínka do nekonečného světa pod hladinou, kde čas neexistuje, jen slaná voda všude kolem, něha a plno snových obrazů. Podívaná s fantastickými podmořskými tvory pro všechny mimiňáky a jejich dospělý doprovod.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Divadlo S+H