ijournal.cz

Děti z dětského domova v Tišnově vystoupily v muzikálu Antoinetta

red Zdroj: Divadlo Hybernia, foto: Nadační fond Hanky Kynychové 25.1.2015 Pro děti, Společenské akce a události

Oblíbený muzikál Antoinetta – královna Francie hostil před pár dny nevšední partu mladých lidí, která vystoupila se skladbou Etiketa přímo na pódiu během představení. Jednalo se o děti z dětského domova v Tišnově, jež vyhrály vystoupení v rámci projektu Nadačního fondu Hanky Kynychové Hejbejte se a zpívejte.

Marie Antoinetta

Tišnovský dětský domov se stal vítězem kategorie Muzikál v této soutěži už popáté, a na divadelní prkna Divadla Hybernia se tak cvičil v minulých letech už na Dětech ráje, Noci na Karlštejně či Kapce medu pro Verunku. V Hybernii však poprvé děti zažily dokonalý profesionální muzikálový servis, zpívaly na profi porty a měly i herecké repliky.

představení

Na pódium děti uvedla Hanka Kynychová spolu s Monikou Absolonovou, jejíž part zpívaly dívky z dětského domova tak dobře, že zaujaly i samotnou muzikálovou hvězdu. Po vystoupení se pak v zákulisí Monika s dětmi oblečenými v krásných dobových šatech fotila bosá a v kostýmu, ve kterém jí na jevišti setnou hlavu. Dětský domov za skvělý zážitek pochválil i Roman Vojtek a další herci a zpěváci, kteří s Hankou Kynychovou na jejím projektu dlouhodobě spolupracují a děti na jejich vystoupení připravují. Producentka představení Ema Krahulíková pak jako poděkování všem vystupujícím dětem předala květiny jako opravdovým hvězdám.

kynychova_absolonova

Pro děti z Tišnova je charitativní projekt Hanky Kynychové velkou výzvou, jsou do něj zapojeny už pět let a pětkrát zvítězily ve své kategorii, třikrát byly absolutním vítězem. Na představení však dorazily také party z dětského domova z Lipové u Šluknova, ze Staňkova, Humpolce a Ústí nad Labem – Severní Terasy, které se v rámci 8. ročníku Hejbejte se a zpívejte umístily na medailových pozicích.

Děti rozhodně s pohybem ani zpěvem nekončí, a tak je velmi pravděpodobné, že je příští rok uvidíme opět na některém z muzikálových jevišť. Obhájí tišnovští své prvenství i pošesté?

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Divadlo Hybernia, foto: Nadační fond Hanky Kynychové