ijournal.cz

Dejte sbohem stresu v Bavorském regionu golfu a lázní

red Zdroj: www.bad-füssing.de 25.4.2016 Cestování

Představte si, jak se ponoříte do horkých minerálních pramenů bavorských lázní, tělem se vám rozlévá klid a starosti se rozplývají. Největší termální oblast v Evropě leží právě v Bavorském regionu golfu a lázní mezi Regensburgem, Passau a Landshutem. Vědci nyní přišli na to, proč se tady návštěvníci cítí tak dobře: termální prameny jim pomáhají zbavit se stresu. Nechte na své tělo dopadat jarní sluneční paprsky, zatímco relaxujete ve venkovních bazénech nebo se projíždíte loďkou po Dunaji, Isaru, Rottu nebo Innu.

Abendstimmung in der Europatherme in Bad F+-ssing_Foto TVO

Tekuté zlato bojuje proti stresu a pomáhá proti vyhoření

Existuje hned několik důvodů, proč se minerální vodě v lázeňských bazénech v Bad Füssing, Bad Griesbach, Bad Birnbach, Bad Gögging a Bad Abbach říká „tekuté zlato”. Termální prameny objevili dělníci, když pod zemí marně hledali ropu. Ačkoli ji tenkrát nenašli, nikomu to vlastně nevadí. Termální prameny do regionu nalákají tisíce návštěvníků ročně – lázně drží evropský rekord v počtu rezervovaných nocí. Zdejší prameny jsou jedny z nejteplejších, které se v centrální Evropě používají pro takzvanou balneoterapii. Zároveň je to jedno z nejstarších německých lázeňských středisek vůbec.

Návštěvníci mají k dispozici více než 20 000 metrů čtverečních bazénů, každý má tak dostatek místa pro ničím nerušenou jarní relaxaci v horké vodě, která odbourává stres. Kromě toho koupání v termálních pramenech pomáhá zmírnit ortopedické problémy, jako je revma, bolesti kloubů nebo páteře. Voda, která vyvěrá v lázních Bad Füssing, Bad Gögging a Bad Abbach, je bohatá na síru, specialitou Bad Birnbachu je zase teplota pramenů, která u zdroje dosahuje až 70 stupňů Celsia. Lázně Bad Griesbach se můžou pochlubit vodou obsahující velké množství fluoridu, který zmírňuje bolest, snižuje pocit stresu, pomáhá bojovat proti únavě, nespavosti a dalším symptomům vyhoření. Příznivé účinky zdejších minerálních vod byly nedávno dokonce podloženy vědeckou studií, která proběhla pod záštitou Bavorského zemského úřadu pro zdraví a pod kontrolou Würzburské univerzity.

Wohlf+-hltherme_Bad_Griesbach_Au+čenbecken_Bayerisches_Thermenland_Helmut Weishaeupl-033

Poklidné projížďky po řekách Dunaj, Isar, Rott a Inn

Jaro je tady. Tak proč netrávit první slunečné dny třeba u vody? Projeďte se na kanoi, kajaku nebo člunu po některé z řek v Bavorském regionu golfu a lázní. Na výběr máte například z následujících oblastí: Deggendorf, kde se Isar vlévá do Dunaje; prázdninový region Dingolfing-Landau na Isaru; region Rottal-Inn, kterým uprostřed protéká řeka Rott; okolí řeky Inn nedaleko hranic s Rakouskem. Dalšími zajímavými regiony jsou Landshut, Vils, prázdninová oblast Straubing-Boden na Dunaji, Großer Laber, Aiterach, Kinsach a Bogenbach. V neposlední řadě stojí za návštěvu i pasovský region, kde se stékají Dunaj, Ilz a Inn. Plujte pomalu na řece, poslouchejte uklidňující zvuk vody, který jen občas přeruší bzučení vážek nebo ryby okolo vás. Vychutnejte si z kajaku nebo kánoe pohled na neposkvrněnou přírodu a vodní hladinu okolo. A když vás pádlování omrzí, zastavte se na prohlídku některé z mnoha místních zajímavostí nebo ochutnejte něco z bavorské kuchyně.

Perfektní den na řece

Projeďte se na člunu mokřadními oblastmi Rottu a Innu. Milovníci přírody můžou pokračovat dál za chráněný dřevěný most postavený za dob Napoleona, okolo bobřích hrází až k údolí Vornbacher Enge, kde se řeka Inn zužuje z 300 na pouhých 60 metrů. Tady si před další cestou odpočiňte a načerpejte síly svačinou a ciderem z místní farmy.


All-inclusive balíček: Relaxace v Bad Füssing

Abendstimmung in der Rottal-Terme_Foto TVOUžijte si klidnou dovolenou s all-inclusive balíčkem „Relaxace v Bad Füssing“, který zahrnuje například
ubytování na čtyři noci v dvoulůžkovém pokoji se snídaní v hotelu typu Bed&Breakfast (poplatky jsou zahrnuty v ceně), dvě lázeňské procedury dle vašeho výběru, aromatickou masáž vonnými oleji buď v lázních nebo ve wellness přímo v hotelu, olivové tělové mléko a vstup na biovital® Movement Trail (ranní gymnastika, fakultativně). Na vyžádání je možné rezervovat i další lázeňské procedury. Cena: od 208 Eur na osobu.

Více informací na www.bad-füssing.de

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.bad-füssing.de