ijournal.cz

Dej si panáka whisky s Divokým Billem, zahraj si o lístky na jejich koncert !!

red Zdroj: Ballantine‘s, Divokej Bill 18.9.2014 Hudba, Společenské akce a události

Ballantine‘s Backstage otevírá dveře do zákulisí všem, kdo mají slabost pro dobrou hudbu a kvalitní drinky. Když budete sledovat facebook Ballantine’s a informace ve vašich oblíbených barech, dozvíte se, kudy se za Divokým Billem dostanete.

lahev_bez pozadi
Na výherce plánovaných soutěží čekají lístky na vybrané koncerty podzimního akustického turné kapely a hlavně přístup do komfortní backstage plné dobrého jídla a whisky. Tady se odehraje ta pravá show! Ostatně to, co všechno se v backstagi děje, budete moci průběžně sledovat na www.facebook.com/ballantines.cz

Kapacita Ballantine’s Backstage je bohužel hodně omezená, ale určitě vás potěší zpráva, že volných vstupů na koncert bude k dispozici mnohem víc. Soutěžit o ně můžete ve většině obchodních řetězců. Stačí si koupit láhev Ballantine’s .

A proč Divokej Bill a skotská whisky? Protože spolu až neuvěřitelně ladí. Tuhle hudbu a whisky si nejlíp vychutnáte, když se rádi bavíte a aspoň něco už o životě víte.

„BOILER ROOM a opravdové příběhy”
Ballantine’s Backstage navazuje na celosvětový koncept „Stay True Journeys”, do kterého je zapojena BOILER ROOM TV. Internetová televize pravidelně streamuje vystoupení umělců, kteří posouvají hranice současné hudby, a dnes je na mediálně-hudebním poli obrovským fenoménem. V rámci projektu „Stay True Journeys” rozvine svoje aktivity ještě dál – umožní divákům zažít autentické příběhy lokálních hudebníků z nejrůznějších koutů světa tím, že ukáže, jak různí lidé, místa a faktory definovali tu kterou hudební kulturu. Za tímto účelem uspořádají příští rok parťáci Ballantine’s a BOILER ROOM TV sérii eventů, na kterých vystoupí slavná jména i nováčci s velkou budoucností a během nichž budou muzikanti svým fanouškům doslova na dosah. A opravdový zážitek spojený s oblíbenou, nezaměnitelnou kapelou nabízí i projekt „Ballantine’s Backstage”. Divokej Bill je jen začátek…   

Divokej Bill 

Co nejradši děláte v backstagi?

Backstage pro nás znamená zázemí, domov a pohodu. Je to místo pro zábavu i pro práci. Řešíme v ní koncerty, zapíjíme úspěšná vystoupení a občas tady paříme i s fanouškama. To bývají ty úplně nejlepší mejdany!

Co potřebujete mít v backstagi, abyste se tam cítili jako doma?

Pohodlné sezení, plnou lednici piva i něčeho ostřejšího a taky něco k zakousnutí. Říkali jsme přece, že to je náš domov. A takhle to má doma vypadat, ne?

Na který příběh z backstage nikdy nezapomenete?

Těch je spousta, ale když jeden malý kluk v Benešově viděl, jak se převléká náš harmonikář po koncertě, tak na něj tak koukal a najednou říkal: „Týjo, to je vejška!“ On totiž Martin nosí kalhoty tak, jak se správně mají nosit, někdy je má dokonce i výš. A klučina to nejspíš ještě nikdy neviděl. Je fakt, že ty nejsilnější příběhy, který pak člověk rád vypráví u panáka, vznikají právě v backstagi.

plakát BB s lahví

O čem se vlastně se svými fanoušky nejradši bavíte?

S každým o něčem jiným, ale samozřejmě jsme rádi, když nám koncert pochválí a poplácají nás po zádech :-) Ale úplně nejradši posloucháme jejich osudy, ze kterých bereme inspiraci pro songy. Bez fanoušků by spousta z nich vůbec nemohla vzniknout.

Takže je šance, že v Ballantine’s Backstage vznikne námět na nějakou novou písničku?

No jasně! Tam budou určitě skvělí lidi a navíc nejspíš takoví, se kterými jsme se ještě nikdy nepotkali, takže by bylo naopak divný, kdyby nás to nějak neovlivnilo.

Jaký kompliment vás nejvíc potěšil?

Skvělý kompliment kdysi dostal náš bubeník Mára − po koncertě za ním přišla jedna fanynka a řekla mu, že skvěle píská. Tak to jsme se všichni pěkně pobavili. Divila se, čemu se smějeme, a Marek prej: „Ty vole, já hraju 25 let na bubny a ona mi přijde říct, že krásně pískám!“

Ballantines Backstage

Necháváte se pozvat na drink nebo radši zvete vy?

Když nám dojde to, co máme v šatně (což se naštěstí zase tak moc často nestává), vyrážíme za dobrodružstvím na bar a tam už to lítá. Kdo zve a kdo jen konzumuje v téhle fázi přestává být důležitý.

Stávají se z vašich fanoušků postupem času vaši kamarádi?

Jasně, takových je spousta. A jsou to naši velcí přátelé. Jsme normální kluci, kteří mají rádi muziku a jsou rádi, když to někoho osloví. Je to o vzájemné empatii a o tom, že se člověk nestydí přijít a pokecat. Buď to klapne, anebo né:-)

Je pro Divokýho Billa zdravé pít alkohol na koncertech?

Tohle jsme naštěstí nemuseli nikdy neřešit. Každý musí sám vědět, kolik toho zvládne, a my jsme dostatečně velký, chytrý kluci. Dáme si rádi, ale „vocamcaďpocamcaď“.

Divokej Bill_podium

Projekt Ballantine’s Backstage bude součástí vašeho podzimního akustického turné. Co byste na něm vypíchli?

My jezdíme akustické turné už spoustu let, vždycky tak jednou za dva roky. Nikdy jsme to nějak moc nepropagovali, ale naši fanoušci to pokaždé brali jako příjemnou změnu. Letos je to výjimečné tím, že nám vychází na CD a DVD záznam našeho akustického koncertu z Retro music hall, který jsme minulý rok nahráli ve spolupráci s TV Óčko.

www.facebook.com/ballantines.cz

www.ballantines.com/cz

www.divokejbill.cz

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Ballantine‘s, Divokej Bill