Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Čtvrtek, 22.Listopad 2018
ijournal.cz

Dáma ve zlatém: vyhrajte knihu a nenechte si ujít 25. 6. premiéru filmu s Helen Mirren

red Zdroj: Forum film 20.6.2015 Film

Oscarem oceněná herečka Helen Mirren se představí v hlavní roli filmu, Dáma ve zlatém, natočeného podle skutečné události.

WOMAN IN GOLD

SPRAVEDLNOST SE NEDÁ ZAPLATIT

Již tento měsíc bude mít v českých kinech premiéru životopisný film DÁMA VE ZLATÉM, který vypráví pozoruhodný a skutečný příběh ženy, která se rozhodla dosáhnout spravedlnosti a za každou cenu bojovat o dědictví, které její rodině právem náleželo. Šedesát let poté, co byla za druhé světové války nucena utéct z milované Vídně, se Maria Altmannová, kterou skvěle ztvárnila Helen Mirren, rozhodne získat zpět rodinný majetek, který jí byl zabaven nacisty. Patří k němu i umělecká díla nevyčíslitelné hodnoty, mezi jinými i slavný portrét Adele Bloch-Bauerové I. od Gustava Klimta, který se stal národním pokladem – rakouskou Mona Lisou. Jak nakonec náročný soudní spor s rakouskou vládou a Nejvyšším soudem USA, který se stal jedním z nejznámějších restitučních sporů v historii dopadne se můžete přesvědčit 25. června 2015.

WOMAN IN GOLD

Trailer zde: https://www.youtube.com/watch?v=RAqGewwAg8o

V hlavních rolích se představí Helen Mirren jako Maria Altmanová a Ryan Reynolds coby ne velmi zkušený, ale o to odvážnější mladý právník Randy Schönberg. Spolu se pustí do zdlouhavého a náročného soudního sporu. Do vedlejší rolí obsadil režisér Simon Curtis Katie Holmes, Daniela Brühleho, Jonathana Pryceho a další. Film půjde do kin ve formátu 2D s českými titulky.

Více informací o filmu se dozvíte zde: www.facebook.com/WomanInGoldMovie

WOMAN IN GOLD

Magazín i-journal nabízí mimořádnou příležitost vyhrát pěti soutěžícím knihu autorky Anne-Marie O´Connorové, Dáma ve zlatém, podle níž byl stejnojmenný film natočen.

Stačí do 27.6.2015 správně napsat název nakladatelství, které tento titul vydalo:titulka 
a) Metafora
b) Knižní klub
c) Kosmas

Odpověď zasílejte na redakce@ijournal.cz s označením Soutěž - kniha. Nezapomeňte také na kontakt, na který budeme případnou výhru zasílat.

Pokud dáte „like“ naší stránce na Facebooku: https://www.facebook.com/ijournal.cz, kliknete na tlačítko „Toto se mi líbí“, vaše šance na výhru se zdvojnásobí.  

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Forum film