ijournal.cz

Colours of Ostrava zvou v létě na komorní NeFestival: Cirk La Putyka & Tata Bojs, Dubioza Kolektiv, N.O.H.A., Kapitán Demo i Meltingpot

red Zdroj: www.colours.cz 28.6.2020 Aktuality a pozvánky, Festivaly

Ostrava, 25. června – Letošní ročník mezinárodního festivalu Colours of Ostrava byl spolu se všemi hlavními hvězdami přeložen na příští rok. Přesto se jeho fanoušci mohou do industriálních Dolních Vítkovic v původním termínu 15. až 18. července vypravit a zažít po koronavirové pauze koncerty, divadla i debaty s festivalovou atmosférou. Pod názvem NeFestival Colours of Ostrava 2020 zde proběhne komorní čtyřdenní akce s maximálním počtem 1 000 návštěvníků na každý den. Vystoupí na ní například novocirkusový soubor Cirk La Putyka spolu s Tata Bojs a dalšími hosty, energická bosenská formace Dubioza Kolektiv, roztančená americko-česká kapela N.O.H.A., jedna z nejlepších estonských kapel Trad-Attack!, český hudební fenomén Kapitán Demo a sobotní program proběhne v režii fóra Meltingpot. Jednodenní vstupenky jsou v prodeji v e-shopu Colours of Ostrava, více informací na www.colours.cz.

 Cirk La Putyka_foto_PAVEL-HEJNY_AIRGROUND

Nemůžeme sice uspořádat festival Colours of Ostrava tak, jak ho znáte. Ale proč ho neudělat tak, jak ho neznáte? A tak vás letos zveme na NeFestival!,” říká na úvod ředitelka festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová. A láká dále: “Zveme vás na oslavu toho, že se můžeme opět scházet, že si můžeme užívat živé muziky, divadla, debat, že si můžeme společně dát pivo či cokoliv jiného, že můžeme společně mluvit o věcech důležitých nebo prostě klábosit o tom, co život dal a vzal.

 

NeFestival Colours of Ostrava proběhne přímo pod vysokou pecí VP1 v Dolních Vítkovicích. Zahájí jej unikátní jednorázový večer novocirkusového souboru Cirk La Putyka s kapelou Tata Bojs a dalšími hosty – souborem Losers Cirque Company nebo malířem Markem Číhalem. Pro ty, kdo se do Ostravy nedostanou, bude celý večer v režii principála Cirku La Putyka Rostislava Nováka ml. přenášen živě na sociálních sítích festivalu a divadelního souboru.

Tata Bojs_foto_Salim Issa

Druhý večer roztančí diváky kapela Dubioza Kolektiv z Bosny a Hercegoviny, která spojuje hip hop, trip hop, reggae, ska a hardcore, jako předskokan návštěvníky rozehřeje Dr. Zeppelin.

Pátek na NeFestivalu Colours of Ostrava bude patřit energické česko-americké drum&bassové a dub stepové formaci N.O.H.A., jedné z nejlepších estonských kapel Trad.Attack! a českému provokativnímu zpěvákovi Kapitán Demo.

NOHA

NeFestival pak v sobotu již od 13 hodin zakončí program sestavený mezinárodním fórem Meltingpotjóga se sitárem, představení pražského Divadla pod Palmovkou 1000 věcí, co mě serou aneb Tvoje bába je komedie, ostravská PechaKucha Night a gala debata Úhel pohledu s chirurgem Tomášem Šebkem, ekonomem Tomášem Sedláčkem, filozofkou Annou Hogenovou, neurologem Martinem Janem Stránským a farářkou Martinou Viktorií Kopeckou. Gala debata bude také živě přenášena na sociálních sítích fóra Meltingpot a Colours of Ostrava. Celý NeFestival završí taneční afterparty se slovenskými DJs Malalata.

Věříme, že to bude v rámci současných možností krásné setkání s našimi fanoušky se správnou festivalovou atmosférou. A také start příprav příštího ročníku Colours of Ostrava, na který se nám podařilo již nyní potvrdit všechny letošní hlavní hvězdy,” uzavírá Zlata Holušová. Na Colours of Ostrava 2021 tak zahrají například The Killers, Twenty One Pilots, Martin Garrix, The Lumineers, LP, Youssou N´Dour a další.

Vstupenky na NeFestival Colours of Ostrava jsou v prodeji ve festivalovém e-shopu, cena na středu, čtvrtek a pátek je na každý den 590 Kč, na sobotní Meltingpot pak 390 Kč.

 Více informací na www.colours.cz.


Dubioza kolektiv – Wild Wild East: https://www.youtube.com/watch?v=1BgItQJwC0w

TRAD.ATTACK! – Pass-pass: https://www.youtube.com/watch?v=sO_WeSVnndg

N.O.H.A. – Tu Café (LIVE Double Streaming from Prague & Düsseldorf): https://www.youtube.com/watch?v=TZodBOU6uxQ

———————————

NeFestival Colours of Ostrava 2020
15. – 18. července 2020, Dolní Vítkovice – pod vysokou pecí VP1

Středa, 15. července, 18.00: CIRK LA PUTYKA & TATA BOJS feat. Losers Cirque Company, Marek Číhal a hosté (+ live stream)

Čtvrtek, 16. července, 18.00: DUBIOZA KOLEKTIV (Bosna a Hercegovina), warm-up: Dr. Zeppelin

Pátek, 17. července, 18.00: N.O.H.A. (CZ/USA), TRAD.ATTACK! (Estonsko), KAPITÁN DEMO

 

Sobota, 18. července, 13.00: MELTINGPOT na NeFestivalu:

  • 13.30 – 15.00 Jóga & sitár – Lucie Formanová a Filip Bajger
  • 15.15 – 16.15 Divadlo pod Palmovkou: 1000 věcí, co mě serou aneb Tvoje bába je komedie
  • 17.00 – 18.30 Gala debata Úhel pohledu: Tomáš Šebek – chirurg, Tomáš Sedláček – ekonom, Anna Hogenová – filozofka, Martin Jan Stránský – neurolog, Martina Viktorie Kopecká – farářka (+ live stream)
  • 18.45 – 20.15 PechaKucha Night Ostrava
  • 20.30 – … Malalata – afterparty

 

NeVstupenky na každý z večerů zvláště: v prodeji od 25. června, 10.00 v e-shopu Colours of Ostrava.

Ceny: 15., 16. a 17. července: 590 Kč, 18. července: 390 Kč

NePozor: limitovaná kapacita 1 000 návštěvníků na každý z večerů

Děkujeme: Česká spořitelna, Heimstaden, Statutární město Ostrava, Moravskoslezský kraj, Cylinders Holding, Vítkovice, Dolní oblast Vítkovice, Radegast, Kofola, Hitrádio Orion, ROBE lighting

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.colours.cz