ijournal.cz

Cetaphil Restoraderm – revoluční péče o atopickou kůži

red Zdroj: Galdema - Spirig 18.5.2016 Krása a zdraví

Cetaphil R1newVěděli jste, že kůže je největším orgánem lidského těla? Plocha kůže u dospělého člověka dosahuje až 2 m2. I to je důvodem, proč má péče o kůži takový význam pro naše zdraví. Aby mohla kůže plně vykonávat svou ochrannou funkci, potřebuje být dostatečně vyživena a hydratována. Každá žena dobře ví, že vybrat tu správnou pečující kosmetiku často není snadné. Problém s výběrem vhodných přípravků mívají zejména ty osoby, které trpí atopickou dermatitidou nebo mají citlivou kůži se sklonem k ekzémům.

Atopická kůže potřebuje speciální péči

Suchá kůže, svědění a často také puchýřky. Všechny tyto nepříjemné projevy patří mezi symptomy kožního onemocnění zvaného atopický ekzém. V převážné většině případů propukne onemocnění v raném věku. Suchá a šupinatá kůže, která svědí a pálí, tak trápí nejen děti, ale i jejich maminky.  Podobné starosti mají i ti, jejichž kůže má sklony k vysychání, praskání a na běžné kosmetické přípravky, stejně jako na různé další podněty, kterými mohou být roztoči, plísně, zvířecí srst nebo čisticí prostředky, reaguje podrážděně.

 

Stabilita kůže zajištěna

Atopická kůže trpí oslabenou kožní bariérou. Částečky nečistot, alergeny a bakterie tak do ní mohou snadněji proniknout. Pro zmírnění projevů onemocnění je potřeba kůži dostatečně hydratovat, a pomoci jí tím navrátit ztracenou stabilitu.

 

Revoluce v péči o kůži díky filagrinu a ceramidů

Díky posledním vědeckým poznatkům o atopické dermatitidě se Galdermě podařilo cíleně vyvinout přípravky na umývání a péči o atopickou kůži a kůži se sklonem k ekzému. Obsahují komponenty filagrinu a ceramidů, které pomáhají obnovit stabil­itu kožní bariéry a zabezpečují odolnost a vláčnost kůže.

 

FilagrinCetaphil_mlieko_modry

Filagrin je přirozený kožní protein, který je součástí kožní bariéry a přispívá ke stabilitě kůže.

Samotný filagrin není možné dodat kůži z vnějšího prostředí, protože jeho molekuly jsou příliš velké. Filagrin se v kůži enzymaticky štěpí na další komponenty, které mohou být kůži dodané externí aplikací. V produktech Cetaphil Restoraderm se nachází: arginin a Na-PCA (Natrium-pyrolidonkar­boxylová kyselina).

 

Ceramidy

Ceramidy jsou přirozené kožní lipidy a hrají důležitou úlohu při ochranné funkci kůže. Udržují kůži vláčnou a přispívají k tomu, aby do kůže nepronikaly iritační látky z vnějšího prostředí.

Cetaphil Restoraderm tělové mléko obsahuje kom­ponent ceramidů – sfinganin (prekurzor při syntéze ceramidů). Kůže si dokáže z sfinganinu sama vytvořit ceramid 1 a 3, které zabezpečují kůži dostatek plnohodnotných esenciálních lipidů.

 

 

Spolehlivá ochrana a hydratace

Tělové mléko Cetaphil Restoraderm je hypoalergenní a rychle se vstřebávající přípravek speciálně určený pro svědící a podrážděnou kůži. Efektivně pomáhá řešit chronická a zánětlivá onemocnění kůže, a je proto vhodný zejména pro osoby s atopickou dermatitidou. Díky svému složení s obsahem filagrinu a ceramidů posiluje kožní bariéru, a tím pomáhá kůži zajistit odolnost a vláčnost. Jedná se o nemastné tělové mléko, které na těle zanechává příjemný a svěží pocit. Přípravek neobsahuje žádné konzervační látky a je zcela bez parfemace. Mimořádná kvalita a bezpečnost umožňuje produkt použít rovněž na citlivou dětskou kůži a je vhodný i pro kojence.

Každodenní šetrné mytí

Cetaphil_sampon_modryHydratační sprchový šampon Cetaphil Restoraderm je speciálně vyvinutý produkt pro citlivou kůži se sklonem k ekzémům. Dle klinických testů je tento přípravek účinným pomocníkem v boji se suchou a svědící kůží. Díky velmi jemnému složení bez obsahu mýdla se tento pěnivý sprchový šampon snadno smývá. Je zcela hypoalergenní a bez parfemace, a je proto vhodný rovněž pro děti i kojence. Hydratační šampon Cetaphil Restoraderm je určen pro každodenní šetrné mytí.

 

Dejte nekonečnému drbání a nepříjemnému zarudnutí sbohem a vyzkoušejte si hydratační tělové mléko Cetaphil Restoraderm na vlastní kůži. Více informací na www.cetaphil.cz

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Galdema - Spirig