ijournal.cz

Čerstvé potraviny míří do obchodů BILLA z nového moderního logistického centra v Modleticích

red Zdroj: Billa 26.7.2014 Koktejl

BILLA Česká republika otevřela v Modleticích u Prahy nový centrální sklad čerstvých potravin. Moderní a ekologicky šetrné logistické centrum o rozloze 15 500 metrů čtverečních bude sloužit pro potraviny, které potřebují nízké a kontrolované teploty skladování.  Odtud bude všech 207 prodejen BILLA zaváženo masem, uzeninami, mléčnými výrobky, ovocem, zeleninou a lahůdkami. Celková výše investice přesáhla 499 milionů Kč. Společnost BILLA v něm vytvořila 160 nových pracovních míst pro obyvatele regionu.

458C7559

Nový sklad v Modleticích byl slavnostně otevřen v pátek 25. 7. 2014 za přítomnosti významných zástupců státní správy, samosprávy a dodavatelů. „Jsem potěšen, že jsem mohl být přítomen slavnostnímu otevření tohoto logistického centra. Obchody BILLA nabízejí široké spektrum kvalitních čerstvých potravin a nový sklad usnadní a zefektivní dodávky vždy čerstvého zboží pro naše koncové zákazníky. Optimalizované logistické procesy a nový sklad tvoří jádro úspěchu dobrého obchodníka. Nová infrastruktura napomůže naplnit naše cíle další expanze a umožní nabídnout našim zákazníkům ty nejlepší zážitky z nakupování,“ řekl Janusz Kulik, člen představenstva REWE International AG.

458C7538

„Nový centrální sklad čerstvých potravin v Modleticích byl projektován podle nejmodernějších technologických a logistických trendů. Nižší spotřeba energií i méně kamionů na cestách má pozitivní vliv na životní prostředí,“ přiblížil pojetí nového centrálního skladu Jaroslaw Szczypka, generální ředitel BILLA Česká republika, a dodal: „Nyní máme 90 % veškerého zboží na jednom místě a můžeme tak rychle reagovat na objednávky z prodejen a flexibilněji plnit přání našich zákazníků. Čerstvé zboží z nového skladu budeme do našich supermarketů dodávat pětkrát týdně, ovoce a zeleninu dokonce šestkrát týdně.“

458C7573

Hlavní parametry nového skladu

Stavba nové skladovací haly trvala devět měsíců – byla zahájena v září roku 2013 a dokončena během června 2014. Vnitřní prostor je rozdělen do několika oddělených zón, které umožňují vlastní regulaci teploty od 2 do 16 °C. Systém zaručuje ideální skladovací podmínky pro všechny druhy čerstvých potravin.

BILLA očekává, že ročně naskladní kolem 30 milionů kartonů zboží. Z toho 20 milionů připadne na ovoce a zeleninu a 10 milionů kartonů na čerstvé zboží. Nový sklad pojme přes 2500 různých artiklů od více než 200 dodavatelů, zejména českých.  Český sortiment v prodejnách BILLA dosahuje téměř 70 %. Ovoce a zelenina je expedována do jednoho a půl dne od naskladnění, u ostatního chlazeného zboží se jedná o dva až tři dny.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Billa