ijournal.cz

Boj s podzimní únavou? S železem i rozvahou

red Zdroj: www.floradix-zelezo.cz 5.9.2018 Krása a zdraví

S podzimem kromě nižších teplot, častějších srážek a rychle se krátících dnů často přichází i dobře známá únava. Mnozí z nás ji prožívají i na jaře, kdy nám však energii dodává probouzející se příroda nebo vidina blížících se prázdnin a letních dovolených. Na podzim tak lákavé vyhlídky nemáme, a tak se k fyzické únavě mnohdy přidává i splín. Nepodléhejte jim a užijte si krásný podzim, třeba právě díky našim tipům.


Prodlužte si léto

S příchodem podzimu trávíme méně času venku. Je to logické – čas prázdnin a dovolených je pryč, máme spoustu povinností, počasí není nic moc, a navíc se brzy stmívá. Jenže čerstvý vzduch, a nejlépe pohyb na čerstvém vzduchu nám dodávají spoustu energie. Nezapomínejte, že na podzim nastává ideální období pro pěší výlety, ale i pro návštěvy oblíbených měst, které jsou teď mnohem příjemnější než v letních vedrech. Ve všední dny je základem důkladně a pravidelně větrat a vyrážet alespoň na krátké procházky. Pokud ani ty nestihnete, dopřejte si rychlou ranní rozcvičku u otevřeného okna, uvidíte, že vás povzbudí víc než neustálé posouvání budíku v boji o každou minutu spánku navíc.

image fotoimage fotoNEZAPOMEŇTE: Stejné jako s čerstvým vzduchem je to i s pitným režimem. I když už nemáme takový pocit žízně jako v parných dnech, dostatek tekutin zkrátka potřebujeme. Jen si vzpomeňte, jak se někdy cítíte unavení, a pak si uvědomíte, že jste vlastně od rána pořádně nepili. Pokud jste si v létě navykli mít vodu stále při ruce, rozhodně u toho setrvejte i během podzimních měsíců.

Dopřejte si změnu:

Málo platné, podzimní únava je přirozená. Drobné úpravy denního režimu tak mohou být mnohem přínosnější než věčné přemáhání se. Přes četné statistiky jste to právě vy, kdo se nejlépe znáte. Využijte toho a prožijte svůj den tak, abyste pracovali, ale i odpočívali naplno. Pokud víte, že se vám nejlépe pracuje ráno a dopoledne, buďte na sebe v této době přísní a udělejte toho maximum. Pusťte se hlavně do těch nejdůležitějších a nejsložitějších úkolů, které máme často tendenci odkládat. Nezapomínejte ale na pravidelné přestávky. Pokud vám to náplň práce a režim vašeho zaměstnavatele dovolí, opět volte přestávky podle toho, zda vám vyhovuje spíše kratší a častěji opakované volno, nebo jedna dlouhá pauza po více hodinách práce. Práci si zkuste naplánovat tak, abyste mohli v rámci možností odejít od hotového. I když nemůžete dokončit celý úkol, dodělejte alespoň předem určenou část tak, abyste šli domů s příjemným pocitem, že máte pro dnešek splněno.

saunaDOPŘEJTE SI:
Zpříjemněte si podzim, a to i v rámci odpočinku. Strávit pár hodin nicneděláním na gauči je fajn, ale pokud takto vyplníte většinu volného času, moc energie nedobijete. Vraťte se radši do dětství a vyrazte s rodinou či přáteli pouštět draka nebo sbírat barevné listí na originální dekorace. Tělu pak dopřejte relax v teple, ať už v sauně, na masáži nebo doma ve vaně s pěnou, bylinkami či koupelovou solí.

Vychutnejte si podzim

Zatímco v létě naše chutě držely na uzdě vysoké teploty a sporé oblečení, nemilosrdně odhalující i sebemenší nedostatky postavy, na podzim začínáme ovoce, zeleninu a lehce stravitelné pokrmy nahrazovat „pořádnými“ jídly. Nejen že nám obvykle ubírají chuť něco dělat, ale současně nemusejí být ani zdrojem potřebných vitamínů a minerálů, které přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání. Patří k nim například vitamíny B2, B6, B12 a C nebo železo, tedy stopový prvek, který má příznivý vliv
i na normální tvorbu červených krvinek a hemoglobinu a také přenos kyslíku v těle. Na podzim k tomu jistě oceníme i fakt, že podporuje správnou funkci imunitního systému. Základním zdrojem všech těchto látek je právě pestrá a vyvážená strava. V případě železa sáhněte například po červeném mase, jakým je třeba libovém hovězí. Cenné zdroje tohoto minerálu najdete také v potravinách rostlinného původu. Patří k nim například luštěniny.

VYZKOUŠEJTE:
floradixKombinaci železa a dalších látek přispívajících ke snížení míry únavy a vyčerpání obsahuje tekutý doplněk stravy Salus Floradix® Železo+. Jsou jimi vitamíny B2, B6, B12 a také vitamín C, který navíc zvyšuje vstřebávání železa. V komplexním složení tohoto přípravku najdete i výtažky z bylin, k nimž patří například fenykl, kopřiva, špenát či ibišek. Příjemnou chuť přípravku dodávají koncentráty z ovocných šťáv – například z hrušky, hroznového vína, černého rybízu, ostružiny či višně – a med. Pořídit jej můžete v lékárnách a sítích drogerií dm, TETA či Rossmann. Doporučená maloobchodní cena balení 250 ml je 319 Kč. Více informací najdete na www.floradix-zelezo.cz. Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.floradix-zelezo.cz