ijournal.cz

Bezpochyby nejlepší cikánská párty tohoto roku!

red Zdroj: a foto: La Bodeguita Del Medio 1.9.2015 Společenské akce a události

Tak to byla vážně párty roku! Tolik známých jmen, které se sešly v kubánské restauraci La Bodeguita Del Medio, nikdo dlouho pohromadě neviděl. Kaprova ulice se na jeden večer změnila na romskou osadu, kterou obývali kočovní cikáni se vším, co si s nimi dovedete spojit. Všude byla spousta světel, energického zpěvu a tance, hazardních her, všichni se hlasitě veselili a jedli se horcí psi!

S_tím_chci_rozhovor!_

Na Gypsy night, kterou restaurace sídlící v centru Prahy pořádala, nemohli chybět: Marian VojtkoJakub Prachař, David Kraus, Jakub Kohák, Radek Banga (Gipsy.cz), Vlastina Svátková, Jana Stryková, Agáta Prachařová, Míša Nosková, Bára Mottlová, Anna Linhartová.

Jana_Stryková_s_přítelem_

Zábava byla v plném proudu. Na akci bylo tolik lidí, že se tančilo i venku na ulici, a dokonce se přidávali i turisté, kteří šli kolem. V rámci upozornění na rušení nočního klidu dokonce musela přijet i policie!

Františe_a_Radek_s_partnerkami_

Kromě muziky vytvářely cikánskou atmosféru i hra Skořápky a střelnice. Nejvíce nadšený z romské komunity byl David Kraus, který má prý dokonce i osobní povolení používat beztrestně pojem “cigoši“. „Střelnice miluju, protože jsem vyrůstal kousek od pražského výstaviště, kde jsem kamarádil se světskýma. Někdy jsem jim na střelnici i pomáhal obsluhovat. Obecně mám rád, jak se Romové umí bavit, a to i bez chlastu a přemlouvání, jejich tance, kostýmy a hlavně ženy! Jsou temperamentní, drzé a to se mi líbí,“ pokyvoval velmi zúčastněně a souhlasně hlavou David Kraus.

David_Kraus_

Byla tam dokonce i kartářka, která nejvíce nadchla Vlastinu Svátkovou. Její přítomnost prý brala jako jasné znamení. „Aha! Nedávno jsem volala svému kartáři a neměl vůbec volno! To musí být znamení,“ a vrhla se ke stolu s kartami, pomocí kterých vykládala osud cikánská vědma. Následovala ji i Jana Stryková„Věřím všemu a ničemu. Na každém šprochu pravdy trochu,“ řekla Jana Stryková a s nadšením usedla na ještě horké křeslo po Vlastině Svátkové. I Anna Linhartová věří v osud, ale ke kartářce by prý nešla, protože se ráda nechává životem překvapit.

Vlastnina_Svátková_s_tanečnicemi_Co ale nadchlo úplně všechny, byl tanec, kterého se ujaly krásné mladé cikánské dívky. Nejvíc se do smyslného tance s nimi zapojil Marian Vojtko, který z dívek nemohl spustit oči. Ale pozadu nezůstaly ani ženy. „Divoké tance, divoké duše a divoké ženy jsou mi jako Slovence blízké. Ale raději jsem dnes zůstala jen u pozorování. Tančím si jen doma, soukromě. Naposledy piruety kolem zábradlí,“ ale kdo ví, kdyby si dala Vlastina Svátková více svého oblíbeného kubánského rumu, třeba by se k  dívkám přidala a předvedla v kubánské restauraci La Bodeguita Del Medio, která pro večerní zábavu nabízí i music bar, nekontrolovatelnou taneční show. Anna Linhartová prošla kurzem cikánských tanců na konzervatoři, a proto se chvílemi nechala unést divokou hudbou a s dívkami si zatančila. A Jana Stryková? Ta stála opodál a k dívkám s obdivem vzhlížela: „Jsou nádherné! Díky muzikálu Cikáni jdou do nebe, ve kterém jsem měla to štěstí hrát, jsem si dokonce podobné tance vyzkoušela. Byla to velká radost,“ a dál hleděla na taneční umělkyně.

Kolem procházející lidé navíc nemohli necítit specifickou vůni pravých kubánských doutníků, která se rozprostírala po celé ulici. Milovníkem kvalitních doutníků je i David Kraus: „Miluju doutníky i cigára, strašně mi voní. Tenhle večer byl prostě pro mě, s mejma milovanejma cigošema, jako dělanej!,“ a dál popíjel vynikající kubánský rum. K doutníkům přičichla v určité životní etapě i Vlastina Svátková. „Specifická vůně doutníků mi někdy smrdí a někdy naopak. Podle toho, zda jsem zrovna těhotná. Kouřit jsem je už také zkoušela, ale mám tendenci je šlukovat,“ smála se svým krásným úsměvem Vlastina.

Marian_ve_svém_živlu_
Popít kubánské drinky dle originálních receptur jako Mojito, Piňa Colada či například Cuba libre, dát si pravý kubánský doutník a poslechnout si k tomu energickou muziku můžete kdykoliv, protože La Bodeguita Del Medio má otevřeno denně a vítá všechny, kteří se rádi dobře baví.

 

www.labodeguitadelmedio.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: a foto: La Bodeguita Del Medio