Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Úterý, 19.Březen 2019
ijournal.cz

Bazaar Charity věnuje vydražené finance na nemocnou Elenku

red Zdroj: La Gallery Novesta, NF Bazaar Charity 30.6.2015 Veřejné projekty

Dražba modelů šatů českých návrhářů v rámci Bazaar Charity vynesla téměř 170 tisíc Kč. Celá částka bude věnována na nákladnou léčbu nemocné Elenky.

Společný projekt La Gallery Novesta, Nadačního fondu Bazaar Charity a Dvorak Sec Contemporary s názvem Nejkrásnější šaty na pláž vyvrcholil dne 23. června aukcí, ve které se dražily originální modely šatů navržené designéry sdruženými v La Gallery Novesta a také Bárou Nesvadbovou. Celková vydražená částka čítající téměř 170 tisíc Kč bude použita na úhradu nákladné léčby a rehabilitace sedmileté Elenky.

aukce2

Mezi návrháři, kteří se do projektu zapojili, se objevil i Jakub Polanka, držitel ocenění Designér roku Czech Grand Design 2009. Jeho šaty byly vydraženy za nejvyšší cenu. Druhá největší částka byla vybrána za model, který navrhla šéfredaktorka časopisu Harper’s Bazaar Bára Nesvadbová. V aukci se dražily i šaty dalších nadějných českých návrhářů – Markéty Kopecké, Daniely Karlové, Hany Vaňátkové, Lenky Štěpánkové nebo Štěpánky Pivcové. Modely doplněné šperky Roberto Coin předvedly modelky z České Miss.

Celková vydražená částka, která představuje téměř 170 tisíc Kč, bude použita na léčbu nemocné Elenky Szymanské z Děčína, která po prodělaném epileptickém záchvatu trpí vážnou psychomotorickou retardací a její rodina není schopná nákladné rehabilitace financovat.

aukce1

Projekt Bazaar Charity, na jehož počátku byla osobní aktivita spisovatelky Báry Nesvadbové a galeristky Olgy Trčkové, má za sebou již 10 let úspěšného působení. Celý výtěžek z charitativních akcí je vždy věnován na pomoc konkrétním nemocným nebo handicapovaným lidem. Za posledních 9 let byly vybrány a do posledního haléře rozděleny téměr 4 miliony korun.

Charitativní akci podpořili Roberto Coin, Nespresso, Česká Miss a Prosekárna.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: La Gallery Novesta, NF Bazaar Charity