ijournal.cz

Bavorský chléb ze štěrboholské pekárny Globus je vynikající, ocenili porotci prestižní soutěže

red Zdroj: Globus 3.7.2023 Rady, tipy, názory

Svaz pekařů a cukrářů uspořádal dne 14. června národní soutěž Chléb roku 2023. Do soutěže bylo přihlášeno 124 vzorků ze 40 pekáren. Mezi nimi i Bavorský chléb z nejmladší pekárny Globus, která byla otevřena spolu s hypermarketem v obchodním domě Europark Štěrboholy teprve nedávno, 1. června letošního roku.

 Bavorský chléb_Globus


„Odvážně jsme přihlásili do soutěže Chléb roku v kategorii Chléb bez hranic náš čerstvý žitno-pšeničný chléb s vlastním žitným kvasem od pekařů z pražských Štěrbohol, což je naše nejmladší pekárna. Že byl v tak silné konkurenci oceněn, je pro naše kolegy opravdu velké povzbuzení,“
řekl Pavel Meduna, vedoucí výroby a prodeje pekáren, cukráren a Café Globus.

Globus má v současnosti 16 plnohodnotných pekáren a cukrářství. Vyrábí se zde 12 druhů chlebů, víc jak 25 druhů tmavého a běžného pečiva, přes 30 druhů jemného pečiva a k tomu dalších 45 druhů cukrářských výrobků. Pro představu se jedná téměř o 100 milionu kusů vlastnoručně vyrobených a prodaných výrobků ročně. Řada výrobků byla oceněna v soutěži Česká chuťovka a na mnoha produktech je pečeť „Vyrobeno podle české cechovní normy“, která stvrzuje kvalitní receptury a dodržení tradiční výroby.

Globus Štěrboholy je nejnovějším hypermarketem Globus v ČR. Zákazníkům je otevřen od 1. června 2023. Má plochu necelých 11 000 m2(plocha hypermarketu včetně zázemí)s tím, že se rozkládá ve dvou patrech obchodního domu Europark. Součástí tamního Globusu jsou přirozeně vlastní výroby, tedy pekařství, cukrářství, řeznictví a restaurace. Globus zde zaměstnává na 210 lidí od pokladních po pekaře, cukrářky, řezníky i kuchaře.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Globus